Meta zwiększa hype na metaverse przed premierą Apple Vision Pro

Meta Zwiększa Hype Na Metaverse Przed Premierą Apple Vision Pro D32079c, NEWSFIN

Meta Zwiększa Hype Na Metaverse Przed Premierą Apple Vision Pro 5d8c121, NEWSFIN

Sfera technologiczna jest entuzjastycznie nastawiona, gdy Apple przygotowuje swoją ambitną premierę Vision Pro. Jednak pośród szeptów na temat najnowszego produktu Apple, Meta, wcześniej znana jako Facebook, stara się przypomnieć światu o istniejącej rzeczywistości i ogromnym potencjale metaverse.

Sfera technologiczna jest entuzjastycznie nastawiona, gdy Apple przygotowuje swoją ambitną premierę Vision Pro. Jednak pośród szeptów na temat najnowszego produktu Apple, Meta, wcześniej znana jako Facebook, stara się przypomnieć światu o istniejącej rzeczywistości i ogromnym potencjale metaverse.

Odchodząc od futurystycznych obrazów science-fiction, gigant technologiczny zaprezentował niedawno nową kampanię podkreślającą współczesne zastosowania wirtualnej rzeczywistości (VR).

Nowe powiedzenie Meta: VR jest teraz

Najnowsza kampania reklamowa firmy Meta znacznie odbiega od jej wcześniejszych futurystycznych przedstawień metaverse. Zamiast przedstawiać odległe marzenie science-fiction, nowe reklamy przedstawiają VR jako natychmiastową, namacalną i użyteczną technologię.

Wyróżnione w kampanii, nazwanej “The Impact Is Real”, sceny pokazują muzyków doskonalących swoje umiejętności za pomocą wirtualnych aplikacji. Pokazuje również lekarzy ćwiczących operacje na wirtualnych gałkach ocznych oraz gwiazdę piłki nożnej Marcusa Rashforda korzystającego z VR do rehabilitacji.

Nowa kampania ma na celu przyciągnięcie szerszej publiczności, sygnalizując, że metaverse nie jest przeznaczone wyłącznie do gier. Zamiast tego Meta chce edukować świat o tym, że metaverse jest ważnym narzędziem do rzeczywistych zastosowań.

Rob Sherman, wiceprezes Meta w Reality Labs, wyraził pilną potrzebę zmiany postrzegania VR. Dążąc do przełamania uprzedzeń, Meta ma nadzieję wzbudzić zainteresowanie twórców oprogramowania z różnych sektorów, którzy wcześniej mogli nie rozważać potencjału VR i rzeczywistości rozszerzonej (AR) poza grami.

Sherman podkreślił:

“To jest technologia, która istnieje teraz, to nie jest science fiction. Ważne jest, abyśmy byli transparentni i pomagali ludziom zobaczyć, jaka jest nasza wizja, aby mogli ją przewidzieć i wziąć w niej udział.”

Wysiłki te mają na celu przekonanie opinii publicznej i magnatów biznesowych, rządów i innych interesariuszy o potrzebie ugruntowania możliwości metaverse w teraźniejszości.

Bitwa o metaverse: Meta kontra Apple

Strategiczna zmiana w strategii promocyjnej Mety następuje w czasie, gdy Vision Pro firmy Apple jest gotowy do zdobycia pierwszych stron gazet. Wejście Apple na scenę rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości zapowiada się przełomowo, ale także zwiększa wyścig o dominację w metaverse.

Zarówno aplikacja Horizon Worlds firmy Meta, jak i jej zestawy słuchawkowe Quest, jak dotąd spotkały się z niezadowalającym odbiorem. Wskaźniki adopcji pozostały powolne pomimo znacznych inwestycji w marketing koncepcji metaverse.

Greg Kahn, doświadczony inwestor w branży mediów i technologii, zauważył:

“Meta naprawdę wyszła początkowo z dużym naciskiem, który wydawał się futurystyczny i myślę, że zdali sobie sprawę, iż rynek, szczególnie tutaj w USA, nie jest jeszcze gotowy na wizję, którą namalowali.”

Jednak Vision Pro firmy Apple, jeszcze przed premierą, wzbudził zarówno podekscytowanie, jak i sceptycyzm. Zaufanie giganta technologicznego wydaje się niezachwiane.

Susan Prescott, wiceprezes Apple ds. relacji z deweloperami na całym świecie, wskazała na pozytywne opinie deweloperów na temat zasobów online, programów pożyczkowych i “ocen kompatybilności” wdrożonych przez Apple.

Prescott podkreśliła:

“Nie chcemy po prostu mieć wielu aplikacji dostępnych dla Vision Pro – chcemy, aby działały świetnie.”

Apple ma nadzieję, że pokazanie możliwości Vision Pro, od wciągających wrażeń filmowych po ponowne przeżywanie wspomnień w 3D, przyciągnie do platformy szeroką gamę programistów.

Zmiana strategii marketingowej Meta, w zestawieniu z wejściem Apple w VR, podkreśla znaczący wpływ metaverse na świat rzeczywisty. Podczas gdy Apple stara się zachęcić deweloperów do swojej platformy, kampania Meta przemawia bezpośrednio do sektorów, które jeszcze nie wykorzystały potencjału VR, od szkoleń medycznych po rehabilitację sportową.

Steve Sinclair, starszy dyrektor ds. marketingu produktów w Apple Vision Pro powiedział:

“Nie sądzę, by chodziło o próbę przekonania ludzi, że jest to świetny format. Myślę, że chodzi o pokazanie ludziom, jak niesamowite są te doświadczenia i że ta platforma jest w stanie je zapewnić. [Osiągnięcie tego] będzie napędzać adopcję i entuzjazm ludzi dla tej platformy.”

Droga przed nami

Przyszłość metaverse jest bez wątpienia wspólna. Nadrzędny cel pozostaje ten sam, a Meta i Apple wrzucają swoje kapelusze na ring. Zasadniczo firmy te chcą zapoczątkować nową erę, w której granice między rzeczywistością a wirtualnością zacierają się.

Rebranding Meta z Facebooka był pod wieloma względami zakładem na tę przyszłość. Wraz z wejściem na scenę Apple Vision Pro, nowa kampania reklamowa firmy wydaje się niezbędnym przypomnieniem, że metaverse jest rzeczywistością.

Meta Zwiększa Hype Na Metaverse Przed Premierą Apple Vision Pro 922da8c, NEWSFIN

Szacowane przychody na rynku metaverse. Źródło: Statista

Wraz z postępem technologicznym warto zauważyć, że metaverse już tu jest. Niezależnie od tego, czy jest to Vision Pro firmy Apple, czy pakiet narzędzi Meta, ten wyłaniający się krajobraz oferuje możliwości i wyzwania, które będą kształtować przyszłość.

Wyścig trwa, a ponieważ ci giganci technologiczni rywalizują o dominację w metaverse, konsumenci i branże mogą na tym skorzystać.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *