Marzyła o zysku na krypto, skończyło się na utracie 70 tysięcy PLN

Marzyla O Zysku Na Krypto Skonczylo Sie Na Utracie 70 Tysiecy Pln 3d63ea0, NEWSFIN

W powiecie lubińskim naszego poinformowano o przypadku oszustwa, które zaczęło się od kuszącej obietnicy – możliwości szybkiego wzbogacenia się. To historia 49-letniej mieszkanki, która, wierząc w obietnice oszustów, straciła kolosalną sumę pieniędzy.

Kobieta ta, jak wiele innych osób, zwróciła uwagę na reklamę pojawiającą się na stronach internetowych. Ta reklama obiecywała coś, czego wielu ludzi pragnie – szybki i prosty sposób na pomnożenie swoich pieniędzy. Wszystko, co trzeba było zrobić, to zainwestować w kryptowaluty. To wystarczyło, aby 49-latka zadzwoniła na podany numer telefonu i zaczęła swoją podróż w świat oszustw finansowych. Jak uchronić się przed oszustwami na rynku krypto?

Nieszczęśliwa utrata 70 tysięcy PLN

Osoba na drugim końcu linii, podająca się za brokera finansowego, była bardzo przekonująca. Przekazywała pokrzywdzonej podstawowe informacje dotyczące inwestycji, które wydawały się jakby prosto z księgi sukcesu. Obietnice o szybkim zwrocie inwestycji i zyskach robiły wrażenie na kobiecie.

Zafascynowana perspektywą szybkiego zysku, kobieta dokonała kilku przelewów na wskazaną platformę inwestycyjną. To jednak nie był koniec manipulacji. Rzekomy przedstawiciel finansowy nakazał jej zainstalowanie specjalnej aplikacji na swoim telefonie oraz mobilnych aplikacji do bankowości internetowej. Miał to być klucz do jeszcze większych zysków.

Wszystko zmieniło się, gdy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępców. Jej rachunki bankowe zostały obrabowane, a na jej nazwisko zaciągnięto pożyczki w bankach. Całkowita suma utraconych pieniędzy przekroczyła 70 tysięcy złotych.

Uważaj na swoje środki

Ta kolejna sytuacja obrazuje, jak łatwo można stać się celem oszustw finansowych w dzisiejszym digitalnym świecie. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zawsze zachować czujność i nie dać się skusić obietnicy szybkich zysków. Przed inwestowaniem swoich środków, warto gruntownie zbadać każdą ofertę, zapoznać się z opiniami oraz upewnić się, że mamy do czynienia ze sprawdzoną giełdą, brokerem lub platformą inwestycyjną.

Nie powinniśmy nigdy udostępniać naszych danych logowania ani numeru konta bankowego, a wszelkie próby zdalnego zarządzania naszymi finansami powinny być dla nas sygnałem do zachowania szczególnej ostrożności. Jeśli tylko poczujemy jakiekolwiek zagrożenie, powinniśmy natychmiast skonsultować się z odpowiednimi organami, aby uniknąć większych strat.

Jak przestrzec się przed oszustwem w świecie krypto?

W dzisiejszym świecie internetu, warto być ostrożnym wobec obietnic szybkich i dużych zysków poprzez inwestowanie w kryptowaluty i inne instrumenty finansowe. Osoby bez doświadczenia w inwestycjach, zwłaszcza związane z rynkiem krypto, powinny być szczególnie czujne i unikać ofert docierających drogą mailową czy telefoniczną, które kuszą szybkim zyskiem.

Zrozumienie działania różnych instrumentów finansowych, takich jak kryptowaluty, jest kluczowe. Warto być ostrożnym wobec prób instalacji oprogramowania przez osoby trzecie. Jeśli rozważamy ofertę, zawsze dokładnie weryfikujmy informacje przekazywane przez konsultanta i korzystajmy z niezależnych źródeł, takich jak strony Komisji Nadzoru Finansowego oraz porad bankowych.

Kolejną niesamowicie ważną zasadą jest zachowanie poufności danych dostępu do naszego konta bankowego, danych logowania i autoryzacyjnych operacji finansowych. Jesteśmy sami odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo i ochronę środków. Dlatego warto przestrzegać tych podstawowych zasad, aby uniknąć oszustw finansowych.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *