Mark Cuban zhakowany! Historia straty 1 mln USD

Mark Cuban Zhakowany Historia Straty 1 Mln Usd 5eb25c3, NEWSFIN

Mark Cuban Zhakowany Historia Straty 1 Mln Usd 9a73409, NEWSFIN

Miliarder Mark Cuban padł wczoraj ofiarą włamania do portfela, w wyniku którego skradziono około 870 000 USD w kryptowalutach. Wykorzystując ten incydent jako moment do nauki, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao wezwał społeczność do priorytetowego traktowania bezpieczeństwa kryptowalut.

Arkham Intelligence, firma analityczna zajmująca się blockchainem, poinformowała, że Mark Cuban zdołał zapobiec poważniejszym stratom, szybko przenosząc swoje pozostałe aktywa do Coinbase, zanim haker zdążył je przejąć.

Mark Cuban został zhakowany

Analityk on-chain WazzCrypto jako pierwszy poinformował o naruszeniu 870 000 USD. Według analityka, atakujący celował w portfel, który pozostawał uśpiony przez prawie 160 dni przed exploitem.

Początkowo wydawało się, że Mark Cuban przenosi swoje aktywa do nowego portfela. Jednak nieprawidłowości we wzorcu transakcji wzbudziły podejrzenia.

Mark Cuban Zhakowany Historia Straty 1 Mln Usd 986ef2b, NEWSFIN

Transakcje portfelowe Marka Cubana. Źródło: Arkham Intelligence

WazzCrypto podkreślił, że właściciel Dallas Mavericks przelał około 2,5 miliona dolarów w USDC do Coinbase. Udaremniając plany atakującego, aby ukraść również te fundusze.

“[Mark Cuban] przelał również 2 miliony dolarów USDC, które miał na Matic, ale do innego portfela niż portfel ETH. Biorąc pod uwagę, że tym razem najpierw wykonał test, założę, że to on przenosi tutaj środki” – zauważył WazzCrypto.

Cuban potwierdził później włamanie, stwierdzając, że doszło do niego po pobraniu wersji MetaMask ze złośliwym oprogramowaniem.

“Jestem prawie pewien, że pobrałem wersję MetaMask z jakimś gównem w nim. MetaMask zawiesił się kilka razy. Po prostu przestałem. Zablokowałem więc moje NFT na OpenSea. Przeniosłem już wszystkie moje Polygony na konto” – powiedział mimo to Cuban.

Warto zauważyć, że Cuban wyróżnia się jako wybitna postać na rynku kryptowalut. Wsparł kilka projektów kryptograficznych, w tym OpenSea, i jest orędownikiem pro-kryptowalutowych przepisów.

Reagując na nieszczęście Cubana, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) podzielił się spostrzeżeniami na temat tego, w jaki sposób osoby fizyczne mogą lepiej chronić swoje aktywa kryptowalutowe. Podzielił się on obszernym artykułem szczegółowo opisującym środki zapobiegawcze przed potencjalnymi kradzieżami. Podkreślając, że nawet doświadczeni użytkownicy są na nie podatni.

W swoim poście CZ omówił metody bezpieczeństwa kluczy prywatnych i ułatwiania ich bezpiecznego przekazywania następcom prawnym. CZ ostatnio proaktywnie prowadzi społeczność w zakresie bezpieczeństwa aktywów kryptowalutowych.

“Nawet lub szczególnie, gdy zarządzasz własnym portfelem, istnieje wiele innych procedur bezpieczeństwa, których musisz przestrzegać” – dodał CZ.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *