Maker (MKR) przekracza 1400 USD – najwyżej od maja 2022 roku

Maker Mkr Przekracza 1400 Usd Najwyzej Od Maja 2022 Roku 42c23a5, NEWSFIN

Maker Mkr Przekracza 1400 Usd Najwyzej Od Maja 2022 Roku 86ffdb9, NEWSFIN

Maker (MKR) był w tym roku jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut na rynku. W dniu 26 września osiągnął nowy roczny szczyt na poziomie 1450 USD.

Ruch w górę spowodował również, że Maker wybił się powyżej horyzontalnego obszaru oporu na 1250 USD. Ten obowiązywał od ponad roku.

Maker zamyka się powyżej oporu na 1250 USD

Cena MKR rosła w szybkim tempie od czerwca. Trend wzrostowy zatrzymał się w lipcu, kiedy cena została odrzucona przez obszar oporu przy 1250 USD (czerwona ikona), tworząc długi górny knot.

Knot jest uważany za oznakę presji sprzedażowej, wskazując, że kupujący nie byli w stanie utrzymać wzrostu powyżej obszaru oporu. Zamiast tego, sprzedający przejęli kontrolę i zepchnęli cenę w dół.

Jednak cena Maker w końcu wybiła się powyżej tego obszaru w tym tygodniu, osiągając nowy roczny szczyt na poziomie 1450 USD. Była to najwyższa cena od maja 2022 roku.

Obszar 1250 USD był kluczowy, ponieważ stanowił opór przez ponad rok. Dlatego też wybicie powyżej niego może oznaczać zwyżkowe odwrócenie trendu.

Obszar ten prawdopodobnie zapewni wsparcie, jeśli cena do niego powróci. Następny najbliższy opór znajduje się na poziomie 1650 USD.

Maker Mkr Przekracza 1400 Usd Najwyzej Od Maja 2022 Roku 865e234, NEWSFIN

Wykres MKR/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI zapewnia bycze perspektywy. Inwestorzy często wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto pomaga im w procesie podejmowania decyzji o zakupie lub sprzedaży aktywów.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie.

RSI rośnie i znajduje się powyżej 50, co jest sygnałem byczej akcji ceny MKR. Choć wskaźnik zbliża się do poziomu wykupienia, nie wygenerował jeszcze żadnej niedźwiedziej dywergencji. Niedźwiedzia dywergencja występuje, gdy wzrost ceny jest połączony ze spadkiem momentum. Często prowadzi to do niedźwiedziego odwrócenia trendu.

Prognoza cen MKR: Kolejny roczny szczyt przed lokalnym maksimum

Zgodnie z teorią poziomów zniesienia Fibonacciego, po znaczącej zmianie ceny w jednym kierunku, oczekuje się, że cena częściowo powróci do poprzedniego poziomu cenowego przed kontynuowaniem ruchu w tym samym kierunku. Teoria ta może być również wykorzystywana do identyfikacji szczytów przyszłych ruchów wzrostowych.

Używając zniesienia Fib dla ostatniej części spadku, następny opór znajduje się na poziomie 1615 USD. Łącząc to z odczytami z tygodniowego przedziału czasowego, mamy silny obszar oporu między 1615 a 1650 USD, czyli 15% powyżej obecnej ceny.

Nagła utrata impetu może spowodować ponowny test niewielkiego horyzontalnego obszaru wsparcia przy 1350 USD, czyli 5% poniżej obecnej ceny. Nie unieważniłoby to byczej prognozy cenowej MKR, ale mogłoby być tymczasowym niepowodzeniem, zanim cena osiągnie nowe szczyty.

Dzienny wskaźnik RSI znajduje się powyżej 50 i rośnie, wspierając kontynuację wzrostów.

Maker Mkr Przekracza 1400 Usd Najwyzej Od Maja 2022 Roku 8c029be, NEWSFIN

Wykres MKR/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy cenowej MKR, zamknięcie poniżej horyzontalnego obszaru przy 1350 USD na dziennym interwale będzie oznaczać, że altcoin osiągnął już lokalny szczyt.

W takim przypadku cena może spaść o prawie 30% i osiągnąć wsparcie na poziomie 1000 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *