Lista wszystkich firm, które złożyły wniosek o Bitcoin ETF

Lista Wszystkich Firm Ktoacutere Złożyły Wniosek O Bitcoin Etf 624d359, NEWSFIN

Lista Wszystkich Firm Ktoacutere Złożyły Wniosek O Bitcoin Etf B456275, NEWSFIN

Dążenie do stworzenia pierwszego funduszu giełdowego dla Bitcoina w USA zainteresowało głównych graczy z branży finansowej, w tym BlackRock, Fidelity i VanEck. Chociaż amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w październiku 2021 r. dała zielone światło funduszowi ETF powiązanemu z kontraktami terminowymi na Bitcoina, obecnie walka trwa o ETF jednak spot. Po niedawnym triumfie prawnym Grayscale w walce SEC, rośnie optymizm co do zatwierdzenia tych funduszy inwestycyjnych.

BlackRock, największy na świecie menedżer aktywów zarządzający majątkiem ponad 8 bilionów dolarów, pobudził zainteresowanie innych instytucji ponownym złożeniem wniosków o fundusze ETF typu spot Bitcoin. Wiele z nich musiało albo wycofać swoje wnioski o fundusze ETF typu spot, albo ich wnioski zostały odrzucone przez SEC. Oto lista firm, które oficjalnie złożyły wnioski o fundusze ETF Bitcoin spot:

BlackRock

15 czerwca BlackRock złożył wniosek o utworzenie funduszu ETF Bitcoin typu spot, angażując Coinbase jako powiernika kryptowalut i dostawcę danych dla rynku spot oraz BNY Mellon jako powiernika gotówki.

Zgłoszenie to zaskoczyło zarówno sektor kryptowalut, jak i tradycyjny sektor finansowy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze określenie BTC przez dyrektora generalnego Larry’ego Finka jako ” wskaźnika prania brudnych pieniędzy”. 15 lipca SEC formalnie zaakceptowała wniosek BlackRock o utworzenie spotowego Bitcoin ETF do przeglądu.

WisdomTree

Ten nowojorski menedżer aktywów pierwotnie złożył wniosek o amerykański spot Bitcoin ETF 8 grudnia 2021 r., Wniosek ten jednak został odrzucony przez SEC w 2022 r.. Komisja powoływała się na obawy dotyczące ochrony inwestorów.

Jednak wraz z pojawieniem się BlackRock w konkursie spot Bitcoin ETF, WisdomTree ponownie złożyło wniosek 19 lipca.

Valkyrie Investments

Firma zarządzająca aktywami Valkyrie złożyła swój pierwszy wniosek o spot Bitcoin ETF w styczniu 2021 r. Niemniej jednak podobnie jak wiele innych, spotkała się z odrzuceniem ze strony SEC.

Wraz z ponownym entuzjazmem wokół wysoce oczekiwanego instrumentu inwestycyjnego w przestrzeni kryptowalut, Valkyrie odnowiła swój wniosek 21 czerwca. Ten ETF będzie oparty na cenie referencyjnej Chicago Mercantile Exchange (CME) dla Bitcoina i będzie handlowany na NYSE Arca. Powiernikiem kryptowalut będzie Xapo.

ARK Invest

ARK złożył wniosek o fundusz ETF ARK 21Shares Bitcoin w czerwcu 2021 roku. Firma nawiązała współpracę ze szwajcarskim dostawcą ETF 21Shares w celu uruchomienia funduszu, który po zatwierdzeniu będzie notowany na Chicago Board Options Exchange (CBOE BZX) pod symbolem giełdowym ARKB.

VanEck

VanEck był jednym z pierwszych wnioskodawców Bitcoin ETF. Swój pierwszy wniosek złożył jeszcze w 2018 r. Menedżer aktywów wycofał swój wniosek we wrześniu 2019 r., a w grudniu 2020 r. podjął drugą próbę.

Akcje funduszu mają być przedmiotem obrotu na giełdzie Cboe BZX. Firma złożyła kolejny wniosek w lipcu 2023 r.

Fidelity

Fidelity Investments rozpoczęło starania o spot Bitcoin ETF w 2021 r. Ponownie złożyło wniosek o Wise Origin Bitcoin Trust 19 lipca 2023 r. Wise Origin Bitcoin Trust obejmuje Fidelity Service Company jako administratora, a Fidelity Digital Assets działa jako powiernik BTC.

Invesco Galaxy Bitcoin ETF

Invesco pierwotnie złożyło wniosek o fundusz ETF Invesco Galaxy Bitcoin we współpracy z Galaxy Digital 22 września 2021 roku. Spółka joint venture ponownie złożyła wniosek w lipcu. To wspólne przedsięwzięcie ETF Bitcoin jest “fizycznie wspierane” przez Bitcoin, a sponsorem jest Invesco Capital Management.

Bitwise

Bitwise pierwotnie złożył wniosek o spot Bitcoin ETF w październiku 2021 r., ale spotkał się z odrzuceniem ze strony SEC. Menedżer aktywów ponownie złożył aplikację w sierpniu 2023 roku.

GlobalX

Zarządzający funduszem GlobalX dołączył do wyścigu o ETF-y w 2021 r., wraz z kilkoma innymi gigantami finansowymi. GlobalX ponownie złożył wniosek w sierpniu 2023 r. i stał się dziewiątym wnioskodawcą. Firma wybrała Coinbase jako partnera do podziału nadzoru.

Podsumowanie

W świetle niedawnego zwycięstwa prawnego Grayscale i gwałtownego wzrostu liczby odnowionych wniosków ETF, analitycy Bloomberga podnieśli swoje oczekiwane szanse na zatwierdzenie spot Bitcoin ETF z 65% do 75%.

Zgodnie z oczekiwaniami, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opóźniła podjęcie decyzji w sprawie wszystkich siedmiu wniosków. Analitycy przewidywali, że SEC może nie podjąć decyzji w sprawie ETF do początku 2024 r., ponieważ zbliżają się ostateczne terminy.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *