Kup Ethereum za 100 PLN. Ile zarobisz podczas kolejnej hossy?

Kup Ethereum Za 100 Pln Ile Zarobisz Podczas Kolejnej Hossy E4286a5, NEWSFIN

ETH może być wykorzystane do wielu celów. Możesz użyć tokenów do NFT, na dziesiątkach giełd DeFi, do stakingu i tak dalej. Ale można je też po prostu kupić i trzymać. Sprawdźmy więc ile mógłbyś zarobić gdybyś kupił ETH dziś za 100 PLN i trzymał je do kolejnej hossy i ATH.

Zanim przejdziemy do ceny, wyjaśnijmy po krótce czym jest Ethereum? Ethereum to zdecentralizowana platforma blockchain, która obsługuje smart kontrakty: aplikacje, które działają zgodnie z ustalonym kodem bez interwencji osób trzecich.

Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Bitcoinie. Została stworzona w 2015 roku przez Vitalika Buterina.

Ponadto oprogramowanie Ethereum jest open-source i każdy może z niego korzystać do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Aplikacje te mogą być wykorzystywane do różnych celów, np. w DeFi czy NFT.

Jak zachowuje się kurs ETH?

Kurs Ethereum w przeszłości był bardzo zmienny. W pierwszych latach jego istnienia cena pozostawała względnie stabilna, oscylując wokół 1 USD. W 2017 r. zaczęła jednak rosnąć, osiągając rekordowy poziom powyżej 1000 dolarów w grudniu tego roku.

Kurs ETH źródło: Coingecko

W tym momencie wyglądało na to, że Ethereum może strącić swojego starszego brata Bitcoina z tronu. W 2017 roku, panował hype na ICO. Jest to rodzaj finansowania społecznościowego, w ramach którego kupuje się tokeny nowych projektów. W tamtym czasie w ICO można było uczestniczyć tylko za pomocą ETH.

W 2018 r. rozpoczęła się jednak bessa, a cena spadła nawet poniżej 100 dolarów. Sytuacja w kolejnych latach nieco się poprawiła, a w 2021 r. kurs osiągnął kolejny rekordowy poziom 4891 USD. Jest to rekord wszechczasów aż do tej pory.

Obecnie Ethereum kosztuje 1635 USD. To “tylko” 66% mniej niż najwyższa wartość w historii. Co więc jeśli kupisz teraz Ethereum dzisiaj za 100 PLN? Wtedy w momencie ponownego osiągnięcia rekordu wszech czasów będziesz posiadał ok. 271 zł. Nieźle, ale kwota ta nie odmieni Twojego życia.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *