Którą kryptowalutę warto kupić w oczekiwaniu na kolejny halving Bitcoina (BTC)?

Ktoacutera Kryptowalute Warto Kupic W Oczekiwaniu Na Kolejny Halving Bitcoina Btc Efc56bd, NEWSFIN

Ktoacutera Kryptowalute Warto Kupic W Oczekiwaniu Na Kolejny Halving Bitcoina Btc 0cab717, NEWSFIN

Cykliczność rynku kryptowalut pozwala inwestorom planować swoje zyski. Wielu uważa halvingi Bitcoina (BTC) za główny czynnik wzrostu cen w branży kryptowalut. Kolejna odbędzie się wiosną 2024 roku.

Redaktorzy BeInCrypto rozmawiali z ekspertami, aby dowiedzieć się, która kryptowaluta może potencjalnie pomóc inwestorom zarobić przez halving Bitcoina. 

Dlaczego rynek kryptowalut rośnie

Ruchy na rynku aktywów cyfrowych mają charakter cykliczny. Każdy cykl, który składa się z fazy wzrostu, późniejszej korekty i ruchu bocznego, trwa około czterech lat. Powodem jest to, że co 210 000 wydobytych bloków, czyli mniej więcej co cztery lata, w sieci najbardziej skapitalizowanej kryptowaluty – Bitcoina (BTC), następuje halving. Termin ten oznacza zmniejszenie o połowę nagród za blok.

W historii Bitcoina miały już miejsce trzy halvingi: w 2012, 2016 i 2020 roku. Następny odbędzie się wiosną 2024 roku. Na wszystkie trzy halvingi Bitcoin zareagował wzrostem, aktualizując najwyższą w historii wartość (ATH) około półtora roku po zdarzeniu. 

Ktoacutera Kryptowalute Warto Kupic W Oczekiwaniu Na Kolejny Halving Bitcoina Btc 54c59fc, NEWSFIN

Wykres tęczy Bitcoina: Linie pionowe wskazują przekroje. Czarna krzywa przedstawia zachowanie Bitcoina na tle halvingów. Tęcza pomaga zrozumieć, jak opłacalna była wartość monety dla inwestycji w każdym okresie. Strefa czerwona to ceny maksymalne, a strefa niebieska to ceny minimalne. Wykres:  blockchaincenter.net

Następnie moneta weszła w korektę, a następnie w bok, po czym BTC czekał na kolejny spadek prędkości wydobycia i powtórzenie cyklu.

Ponieważ Bitcoin jest flagową kryptowalutą na rynku, większość innych projektów podąża za jego ruchami. Dlatego właśnie w okresie aktualizacji kursu BTC o nowe ATH, wiele innych monet również osiągało swoje maksima.

Halving Bitcoina w 2024 r. jest już na horyzoncie. Można przypuszczać, że BTC po raz kolejny zareaguje na to wydarzenie uderzeniem w nowy ATH, a inne monety pójdą za przykładem flagowca.

Wiele altcoinów rośnie szybciej niż Bitcoin. Powstaje więc problem wyboru. 

Którą kryptowalutę powinni kupić inwestorzy po halvingu Bitcoina?

Ekspert ds. wymiany kryptowalut StormGain Dmitry Noskov podzielił się z nami swoją pierwszą wizją. Według Noskova inwestorzy powinni w pierwszej kolejności kupić Bitcoin. Wśród altcoinów Noskov wyróżnił  XRP. Jego zdaniem pozytywne wieści o rozwiązaniu konfliktu pomiędzy emitentem tokena, projektem kryptowalutowym Ripple, a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mogą wyznaczyć dobrą trajektorię wzrostu jej kursu.

Dyrektor zarządzająca Bitget, Gracie Chen, również uważa, że ​​inwestorzy powinni w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na Bitcoin. Chen zwrócił także uwagę na perspektywy dla tokenów projektów kryptograficznych oferujących  rozwiązania blockchain warstwy 2 (L2). Są to najprościej mówiąc dodatkowe sieci, które pomagają obniżyć koszty transakcji i przyspieszyć czas transakcji.

Jej zdaniem wraz z rozwojem rynku kryptowalut będzie rosło zapotrzebowanie na rozwiązania warstwy 2, wypychając tokeny takich projektów w górę.

Do dyskusji włączył się także współzałożyciel 1ex Trading Board Anton Nozdravchev. Nozdravchev preferuje natomiast najlepsze monety, takie jak Bitcoin i Ethereum (ETH). 

Podsumowując, przedstawiciele branży, z którymi rozmawiał BeInCrypto, uważają, że inwestorzy powinni najpierw kupić Bitcoin. Na drugim miejscu znajdują się popularne altcoiny takie jak Ethereum i XRP. Warto zwrócić także uwagę na tokeny rozwiązań Warstwy 2. Popularność tej technologii może podnieść cenę takich monet.

Inwestorzy powinni jednak zawsze przeprowadzić własne badania przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej. Powinni również wziąć pod uwagę ryzyko, ponieważ rynki kryptowalut charakteryzują się dużą zmiennością.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *