KASPA (KAS) z nowym ATH: Jak długo może rosnąć?

Kaspa Kas Z Nowym Ath Jak Dlugo Moze Rosnac B624efb, NEWSFIN

Kaspa Kas Z Nowym Ath Jak Dlugo Moze Rosnac 5e945b1, NEWSFIN

Cena KAS wzrosła od 29 sierpnia, osiągając nowy rekord wszechczasów 20 września.

Chociaż cena wykazuje oznaki lokalnego szczytu, długoterminowy trend prawdopodobnie nadal jest zwyżkowy.

Cena KASPA osiąga nowy najwyższy poziom w historii

Cena KAS rośnie w górę od 23 maja. W ciągu 76 dni cena wzrosła o 340%, osiągając najwyższy poziom w historii na poziomie 0,052 USD. 

Wzrost był zdecydowanie byczy, pokazując wyraźny pięciofalowy ruch w górę (biały). Według licznika fal Elliotta oznacza to, że trend jest zwyżkowy. Teoria Fal Elliotta obejmuje analizę powtarzających się długoterminowych wzorców cen i psychologię inwestorów w celu określenia kierunku trendu.

Po szczycie cena KAS spadła w prawdopodobnie strukturze korygującej ABC (czarna). To dodatkowo potwierdza możliwość, że trend jest zwyżkowy.

Od tego czasu kryptowaluta wzrosła i 20 września osiągnęła nowy rekord wszech czasów wynoszący 0,054 USD. Jednak zamiast potwierdzić obszar 0,050 USD jako opór, KAS spadł poniżej niego, dopuszczając możliwość nieprawidłowego wybicia .

Kaspa Kas Z Nowym Ath Jak Dlugo Moze Rosnac A2cffc4, NEWSFIN

Wykres dzienny KAS/USDT. Źródło: TradingView

Dzienny RSI sugeruje, że spadek jest prawdopodobny, przynajmniej w krótkim terminie. RSI to wskaźnik dynamiki używany przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany oraz do ustalenia, czy należy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sugerują, że byki nadal mają przewagę, natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego. Choć wskaźnik jest powyżej 50, to spada. Trend wygenerował także niedźwiedzią dywergencję (zielona linia), znak powiązany z lokalnymi i absolutnymi szczytami.

Prognoza ceny KAS: zniesienie przed kontynuacją

O ile analizę dziennych interwałów można uznać za byczą, wykres sześciogodzinny sugeruje, że prawdopodobne jest początkowe cofnięcie, zanim wzrost będzie kontynuowany.

Główną tego przyczyną jest znaczna niedźwiedzia dywergencja RSI (zielona linia). Oznacza to utratę dynamiki i sugeruje, że należy spodziewać się dalszych spadków. 

Co więcej, RSI spadł obecnie poniżej 50 (czerwona ikona), co jest oznaką trendu niedźwiedziego.

Najbardziej prawdopodobna liczba fal sugeruje, że KAS zakończył pięciofalowy wzrost i obecnie dokonuje korekty w strukturze korygującej ABC (czarny). Najbardziej prawdopodobny poziom zakończenia tej korekty znajduje się pomiędzy poziomami wsparcia zniesienia Fib 0,5-0,618 na poziomie 0,040-0,043 USD. Oznaczałoby to spadek o 12% w porównaniu z obecną ceną.

Następnie może nastąpić wzrost w kierunku nowego rekordowego poziomu.

Kaspa Kas Z Nowym Ath Jak Dlugo Moze Rosnac Af5a44b, NEWSFIN

Wykres sześciogodzinny KAS/USDT. Źródło: TradingView

Pomimo tej niedźwiedziej krótkoterminowej prognozy ceny KAS, ruch powyżej obecnego najwyższego poziomu w historii wynoszącego 0,054 USD będzie oznaczać, że trend jest nadal zwyżkowy. W takim przypadku cena może wzrosnąć do kolejnego najwyższego poziomu na poziomie 0,065 USD, co stanowi wzrost o 40% w stosunku do aktualnej ceny.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *