Kapitalizacja rynkowa stablecoinów spada 18. miesiąc z rzędu

Kapitalizacja Rynkowa Stablecoinoacutew Spada 18 Miesiac Z Rzedu 15dd136, NEWSFIN

Kapitalizacja Rynkowa Stablecoinoacutew Spada 18 Miesiac Z Rzedu 6727202, NEWSFIN

Nowy raport CCData ujawnia, że kapitalizacja rynkowa stablecoinów spadła we wrześniu do 124 miliardów dolarów, najniższego poziomu od sierpnia 2021 roku. Co więcej, dominacja stablecoinów w całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut spadła o 0,2% do 11,6% na dzień 18 września.

Spośród 118 ocenianych stablecoinów, BUSD i FRAX odnotowały największe spadki wśród 10 największych pod względem kapitalizacji rynkowej. Kapitalizacja rynkowa BUSD spadła o 19,2% do 2,5 mld USD, podczas gdy udział FRAX spadł o 16,7% do 670 mln USD.

Niższe obroty na rynkach

Spadek BUSD nie jest zaskakujący po tym, jak nowojorski organ nadzoru finansowego nakazał emitentowi Paxos zaprzestanie emisji monety.

Nowicjusz PYUSD odnotował czterokrotny wzrost aktywności handlowej między sierpniem a wrześniem. Huobi odnotowało najwyższy udział w wolumenie na poziomie 57%, podczas gdy USDT, obecnie największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotował wzrost wyceny o 0,23% do 83 mld USD.

Kapitalizacja Rynkowa Stablecoinoacutew Spada 18 Miesiac Z Rzedu 44fa5a8, NEWSFIN

Kapitalizacja rynku Stablecoin i wolumeny obrotów ucierpiały we wrześniu | Źródło: CCData

Jednak pomimo wzrostu ogólnego wolumenu obrotu stablecoinami do 462 mld USD w sierpniu, aktywność na scentralizowanych giełdach pozostaje ograniczona. Niepewne regulacje i trudne warunki makroekonomiczne skłaniają inwestorów do inwestycji rządowych o niższym ryzyku, takich jak obligacje skarbowe.

W rezultacie stablecoiny, które często stanowią bramę między tradycyjnymi finansami a kryptowalutami, mogą stawać się coraz mniej popularne. Ponieważ inwestorzy preferują mniej ryzykowne inwestycje. W niedawnej opinii dla Wall Street Journal, Brian P. Brooks, były p.o. Kontrolera Waluty Stanów Zjednoczonych, powiedział, że stablecoiny wspierane przez dolara amerykańskiego, jeśli będą odpowiednio regulowane, mogą stłumić zagraniczne próby denominacji.

Azjatyckie stablecoiny dojrzały do nowych możliwości

Jednak globalne dążenie do tokenizacji pobudziło rozwój stablecoinów nieopartych na dolarach, których wartość rośnie.

Japoński bank Mitsubishi UFJ Financial Group ogłosił w czerwcu swoją nową platformę stablecoin Progmat. Platforma ta umożliwia bankom emisję aktywów na różnych publicznych blockchainach, w tym Ethereum i Polygon.

Minna Bank, cyfrowy pożyczkodawca, a także Tokyo Kiraboshi Financial Group i Shikoku Bank, będą emitować stablecoiny zabezpieczone jenem na platformie dostarczonej przez tokijski startup G.U. Technologies. Nadchodzące przepisy regulujące stablecoiny zabezpieczone SGD w Singapurze wzbudziły zainteresowanie emitentów, w tym StraitsX, emitenta stablecoina XSGD zabezpieczonego SGD, oraz Circle Singapore.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *