Kapitalizacja altcoinów (ALTCAP) wybija się z 2,5-letniego wzorca

Kapitalizacja Altcoinoacutew Altcap Wybija Sie Z 25 Letniego Wzorca A8968f8, NEWSFIN

Kapitalizacja altcoinów (ALTCAP) znajduje się obecnie 70% poniżej swojego rekordu wszech czasów (ATH) z listopada 2021 roku. Jednak długoterminowy wykres pokazuje, że od wielu miesięcy rozwija się na nim byczy wzorzec, który może doprowadzić do zainicjowania silnego trendu wzrostowego.

Jeżeli tak się stanie, to najbliższe tygodnie i miesiące mogą przynieść ożywienie na rynku altcoinów. Pomimo, że kapitalizacja altcoinów musi przebić kilka kluczowanych poziomów oporu, to celem po wybiciu z długoterminowego wzorca pozostaje ATH z poprzedniej hossy.

Kapitalizacja altcoinów wybija się z opadającego klina

Kapitalizacja altcoinów osiągnęła rekord wszech czasów w listopadzie 2021 roku na poziomie 1,71 bln USD. Od tamtego czasu, wraz z rozpoczęciem rynku niedźwiedzia, ALTCAP znajduje się w długoterminowym trendzie spadkowym.

W czerwcu 2022 roku wykres osiągnął – jak się wydaje – dołek trwającego cyklu na poziomie 427,75 mld USD. Co prawda, jeszcze w listopadzie i grudniu 2022 roku tygodniowe świece zamykały się niżej, to jednak żadna kapitulacja nie doprowadziła do niższego dołka.

Od początku 2023 roku wykres ALTCAP zdaje się budować byczą strukturę. Świadczą o tym pierwszy wyższy szczyt (HH) i wyższy dołek (HL) względem poziomów, do których kapitalizacja altcoinów spadła pod koniec 2022 roku.

Jednocześnie tygodniowy wykres w skali logarytmicznej tworzy byczy wzorzec opadającego klina (niebieski). Formacja opadającego klina charakteryzuje się wykresem, który tworzy się, gdy rynek osiąga niższe dołki i niższe szczyty przy kurczącym się zakresie. Gdy formacja ta występuje w trendzie spadkowym, jest uważana za formację odwrócenia trendu. Kurczenie się zakresu wskazuje, że trend spadkowy traci na sile.

Kapitalizacja Altcoinoacutew Altcap Wybija Sie Z 25 Letniego Wzorca 644c426, NEWSFIN

Wykres ALTCAP dzięki Tradingview

Celem wybicia z tego wzorca, który obowiązuje od blisko 2,5 roku, jest ATH na poziomie 1,71 bln USD (czarna linia). Ustala się go przez rzutowanie całej wysokości klina na punkt wybicia ze wzorca.

Jednak dotychczas wybicie z klina doprowadziło jedynie do utworzenia wyższego szczytu. Następnie kapitalizacja altcoinów ponownie spadła, aby dokonać byczego retestu opadającej linii oporu, która teraz posłużyła jako wsparcie.

Co ciekawe, retest ten zbiegł się z zatwierdzeniem horyzontalnego poziomu wsparcia na 494 mld USD (zielona linia). Poziom ten już 4-krotnie posłużył za wsparcie (strzałki) i stanowi dolny zakres trwającej akumulacji. Jeżeli kapitalizacja altcoinów chce utrzymać trend wzrostowy, cena nie może spaść poniżej tego poziomu wsparcia.

Spadający wolumen ALTCAP sugeruje nadchodzącą zmienność

Sygnały z dziennego wykresu pozostają w dużej mierze zbieżne z odczytami tygodniowymi. Przede wszystkim, aby można było uznać akcję cenową za byczą, kapitalizacja altcoinów musi pokonać kilka poziomów oporu.

Znajdują się one na zamknięciach kluczowych dziennych świec na poziomach: 543 mld USD, 608 mld USD i 657 mld USD (czerwone linie). Gdyby cena osiągnęła te poziomy, byłby to wzrost o odpowiednio 4%, 16% i 25% względem aktualnych notowań.

Z drugiej strony kluczowym wsparciem pozostaje obszar 494 mld USD (zielona linia). Jego utrata może doprowadzić do ponownego przetestowania dołka z końcówki 2022 roku na poziomie 437 mld USD.

Kapitalizacja Altcoinoacutew Altcap Wybija Sie Z 25 Letniego Wzorca 8d7ab64, NEWSFIN

Wykres ALTCAP dzięki Tradingview

Ważne sygnały płyną z sygnatury wolumenu handlowego oraz RSI. Słupki wolumenu systematycznie zmniejszają się od marca 2023 roku (niebieska linia). Oznacza to trwająca kompresję zakresu handlowego i nadchodzący wzrost zmienności. W zależności od tego, czy ALTCAP ruszy gwałtownie w stronę opor lub wsparcia, zdeterminuje to kierunek przyszłego trendu.

Natomiast wskaźnik siły względnej (RSI) daje umiarkowanie bycze odczyty. Powodem tego jest fakt, że jeszcze w połowie września RSI dokonał niedźwiedziego testu kluczowej linii 50. Jednak od tego czasu wygenerował wyższy dołek i ruszył w górę. Jeżeli wskaźnik zdoła przekroczyć poziom 50 (niebieskie koło) i ruszyć w kierunku byczego terytorium, będzie to potwierdzeniem kontynuacji trendu wzrostowego.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *