Justin Sun (TRON) wzbudza obawy po emisji TUSD

Justin Sun Tron Wzbudza Obawy Po Emisji Tusd 2106809, NEWSFIN

Justin Sun Tron Wzbudza Obawy Po Emisji Tusd 925a702, NEWSFIN

Justin Sun, założyciel TRON, trafia na pierwsze strony gazet za emisję TrueUSD (TUSD) o wartości 815 milionów dolarów, mimo że stablecoin doświadcza ograniczonego przyjęcia w branży kryptowalut.

Dane on-chain pokazują, że Sun dokonał emisji TUSD w 10 transakcjach przy użyciu różnych adresów w dniu 15 września.

Aktywność Justina Sun budzi wątpliwości

Nowo utworzone stablecoiny zostały początkowo przesłane na adres hot wallet HTX (wcześniej znany jako Huobi). Następnie Sun wycofał TUSD o wartości 865 milionów dolarów z HTX i zdeponował go w kontrakcie emisyjnym stUSDT, w wyniku czego tokeny zostały spalone.

W zamian Sun wygenerował tokeny stUSDT o wartości 865 milionów dolarów, które zostały wysłane do jego własnego portfela.

Justin Sun Tron Wzbudza Obawy Po Emisji Tusd 136d013, NEWSFIN

Transakcje Justin Sun TUSD. Źródło: Arkham Intelligence

Justin Sun umieścił teraz 865 milionów dolarów w tokenach stUSDT na platformie DeFi opartej na TRON, JustLend. Co godne uwagi, Sun ma już głęboko zakorzenione powiązania ze wszystkimi protokołami i giełdami zaangażowanymi w te transakcje.

Niedawna aktywność w łańcuchu wywołała obawy na rynku kryptowalut. Niektórzy obawiają się, że za kulisami może kryć się coś, co może mieć wpływ na całą branżę. W szczególności emisja TUSD o wartości prawie 1 miliarda dolarów wywołała pytania o pełne zabezpieczenie stablecoinów.

Dylan LeClair, współpracownik Bitcoin Magazine, bezpośrednio zapytał Sun o te transakcje. “Jakie i gdzie są rezerwy TUSD, skąd pochodzi ‘zysk’ stUSDT” – zapytał LeClair.

Sun odpowiedział, wskazując, że bony skarbowe są aktywami bazowymi stanowiącymi zabezpieczenie. Jego zdaniem: “Odpowiedź na już: bony skarbowe”. Nie podał jednak dalszych szczegółów dotyczących konkretnych rodzajów bonów skarbowych, w które zainwestowały projekty.

Dane ujawniają niewielkie przyjęcie TUSD

TUSD odnotował ostatnio spowolnienie jego adopcji i wykorzystania po tym, jak Binance ponownie wprowadziło opłaty taker dla swojej pary BTC/TUSD. Firma analityczna Kaiko zauważyła, że udział TUSD w rynku na Binance spadł do 5,6% z ponad 30% odnotowanych na początku roku.

W międzyczasie obserwatorzy rynku wyrazili obawy dotyczące kilku projektów Sun. Powołując się na możliwość zarażenia finansowego, gdyby którekolwiek z tych przedsięwzięć napotkało trudności. Co więcej, szybka ekspansja niektórych projektów, w szczególności stUSDT, wywołała sygnały alarmowe.

Justin Sun Tron Wzbudza Obawy Po Emisji Tusd A539527, NEWSFIN

Udział w rynku TUSD. Źródło: Kaiko

Chociaż platforma stUSDT twierdzi, że czerpie zyski z rzeczywistych aktywów poprzez inwestycje w krótkoterminowe obligacje rządowe, nie przedstawił on konkretnych dowodów na takowe inwestycje. Wiele udziałów stUSDT można prześledzić wstecz do osobistego portfela Sun.

Warto zauważyć, że Justin Sun stoi w obliczu zarzutów cywilnych związanych z oszustwami i naruszeniami prawa obrotu papierami wartościowymi w Stanach Zjednoczonych. Jednak przedsiębiorca kryptowalutowy stanowczo odrzucił te zarzuty.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *