Ile jeszcze halvingów będzie miał Bitcoin?

Ile Jeszcze Halvingoacutew Bedzie Mial Bitcoin 27ade2d, NEWSFIN

Ile Jeszcze Halvingoacutew Bedzie Mial Bitcoin 2850dab, NEWSFIN

Co tydzień redakcja BeInCrypto zbiera pytania od członków naszej społeczności Telegram i odpowiada na najciekawsze z nich w specjalnym artykule. Dziś sprawdzimy czym jest halving Bitcoina i ile cykli minie do momentu wydobycia ostatniego BTC.

Halving Bitcoina to jedno z ważniejszych wydarzeń na rynku cyfrowych aktywów. Historia obserwacji pokazuje, że jest to początek cykli wzrostowych. Sprawdźmy więc ile jeszcze halvingów Bitcoina przed nami i jak zarobić na tym wydarzeniu.

Czym jest halving Bitcoina?

Halving Bitcoina to zmniejszenie o połowę prędkości wydobywania kryptowaluty (uwalniania jej z sieci). Zdarzenie to ma miejsce co 210 000 wydobytych bloków BTC – mniej więcej raz na cztery lata. Łącznie uwolnionych zostanie 21 milionów bitcoinów.

Jak halving pomaga inwestorom zarabiać pieniądze?

Bitcoin jest okrętem flagowym rynku, jego ruch jest powielany przez większość kryptowalut. Halvingi zmniejszają tempo wzrostu podaży BTC na rynku. Jak pokazuje historia, moneta aktualizuje absolutne maksima po każdym halvingu. Reakcja Bitcoina na halvingi jest wyraźnie widoczna na wykresie tęczy. Oto jak go odczytać:

  • Pionowe niebieskie linie to halvingi bitcoina.
  • Tęcza to schemat kolorów, który pomaga zrozumieć, jak wysoki był kurs monety w określonym przedziale czasu. Niebieski obszar to niska cena, a czerwony obszar to wysoka cena.

Wykres pokazuje, że po każdym halvingu kurs Bitcoina osiągał swoje absolutne maksimum:

Ile Jeszcze Halvingoacutew Bedzie Mial Bitcoin 9ddf9b1, NEWSFIN

Na horyzoncie widać kolejne spowolnienie wydobycia BTC. Wydarzenie to będzie miało miejsce wiosną 2024 roku.

Ile Jeszcze Halvingoacutew Bedzie Mial Bitcoin 2e4cebe, NEWSFIN

Biorąc pod uwagę poprzednie reakcje bitcoina na halving, wielu członków społeczności kryptowalutowej czeka na kolejną fazę wzrostu BTC do nowych szczytów.

Ile jeszcze halvingów Bitcoina przed nami?

Okazuje się, że każdy halving pcha kurs Bitcoina na nowe szczyty i służy jako motor wzrostu dla całego rynku kryptowalut. Zakładając, że kolejny spadek kursu wydobycia BTC może pchnąć monetę do wzrostów, można ją wykorzystać do zarabiania na inwestycjach.

Pozostaje pytanie, jak długo potrwa “atrakcyjność” zarabiania na halvingu Bitcoina. Teoretycznie każdy spadek wskaźnika wydobycia BTC zwiększy niedobór kryptowaluty na rynku, podnosząc jej kurs, co oznacza, że program może działać do momentu wydobycia ostatniego bitcoina.

Jeśli zajdą żadne zmiany, inwestorów czeka 29 halvingów. Ostatnie zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie, które będzie oznaczać koniec wydobycia BTC (wszystkie monety zostaną uwolnione z sieci), nastąpi w 2136 roku. Jest to przybliżona data. Może ona ulec zmianie, jeśli wskaźnik wydobycia kryptowaluty wzrośnie lub spadnie.

Ile Jeszcze Halvingoacutew Bedzie Mial Bitcoin 159bd96, NEWSFIN

Historia pokazuje, że Bitcoin osiąga swoje absolutne maksimum około półtora roku po halvingu. Znając przybliżony czas, można obliczyć czas na zyskowną sprzedaż kryptowaluty.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *