Historyczne cykle Bitcoina: Lekcje z 2017 prognozują hossę w 2023

Historyczne Cykle Bitcoina Lekcje Z 2017 Prognozuja Hosse W 2023 31cf5d6, NEWSFIN

Historyczne Cykle Bitcoina Lekcje Z 2017 Prognozuja Hosse W 2023 8c430b3, NEWSFIN

Cena Bitcoina (BTC) odbiła się w ubiegłym tygodniu, pozornie kończąc ruch konsolidacyjny, który trwał przez prawie miesiąc.

BTC nie wybił się jednak jeszcze z kluczowej, opadającej linii oporu. Patrząc na poprzednie cykle Bitcoina jest to konieczne, aby potwierdzić bycze odwrócenie trendu.

Co cykle Bitcoina mówią o ruchu ceny?

Trwający spadek BTC od rekordu wszech czasów (ATH) z listopada 2021 r. wykazuje interesujące podobieństwo do spadku po szczycie z 2017 roku. Obydwa cykle Bitcoina doprowadziły do dna po 12 miesiącach. Co więcej, oznaczały one tymczasowy spadek RSI poniżej 50 (zielone kółko) przed ostatecznym wzrostem powyżej 50.

RSI jest wskaźnikiem dynamiki wykorzystywanym przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto wskaźnik ten pozwala określić, czy dane aktywa należy akumulować, czy też sprzedawać. Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sugerują, że byki nadal mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego.

Poprzednie cykle Bitcoina zainicjowały ruch wzrostowy o 340% (kolor zielony), który trwał przez 180 dni. Następnie cena BTC skorygowała się o 70% w okresie 270 dni przed rozpoczęciem kolejnego cyklu. Cena nigdy nie zamknęła się poniżej długoterminowego wsparcia horyzontalnego na poziomie 6500 USD.

W bieżącym cyklu cena BTC rozpoczęła znacznie bardziej stopniowy trend wzrostowy, rosnąc o 100% w okresie 240 dni. Doprowadziło to do szczytu z 2023 r. na poziomie 31 800 USD w lipcu.

Historyczne Cykle Bitcoina Lekcje Z 2017 Prognozuja Hosse W 2023 A7a73b1, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Jeśli cykl będzie podążał podobną ścieżką jak ostatnio, cena BTC będzie korygować się do końca roku. Pomóc w tym mogą plany FTX dotyczące upłynnienia 560 mln USD w BTC.

Ponieważ jednak wzrost był bardziej stopniowy, możliwe jest, że to samo będzie dotyczyło korekty. Spadek do najbliższego długoterminowego wsparcia horyzontalnego oznaczałby ruch w dół o kolejne 25%.

Bitcoin odbija po byczej dywergencji – czy dojdzie do wybicia?

Analiza techniczna dla dziennych interwałów daje sprzeczne sygnały. Wynika to z niedźwiedziej akcji cenowej i stosunkowo byczego RSI.

Akcja cenowa pokazuje, że cena BTC spadła od rocznego szczytu na poziomie 31 800 USD z 13 lipca. Spadek ten został zatrzymany wewnątrz opadającej linii oporu. Linia ta odrzuciła cenę w dniu 14 sierpnia (czerwona ikona). Cena odbiła się od niej, ale nie zdołała dotrzeć do linii oporu (czerwone kółko). Oznacza to, że byki nie były wystarczająco silne, by utrzymać odbicie.

Jeśli cena BTC przebije tę linię, może osiągnąć kolejny opór na poziomie 29 200 USD. Obszar oporu znajduje się 10% powyżej obecnej ceny. Z drugiej strony, niepowodzenie w utrzymaniu wzrostu może doprowadzić do spadku o 8% do poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,618 Fib na poziomie 24 300 USD.

Dzienny wskaźnik RSI zapewnia głównie byczy odczyt. Chociaż RSI nie przekroczył jeszcze poziomu 50, jego wartość znacząco rośnie. Co więcej, wskaźnik wygenerował byczą dywergencję. Bycza dywergencja występuje, gdy wzrostowi dynamiki towarzyszy spadek ceny. Często prowadzi to do gwałtownych ruchów w górę, tak jak miało to miejsce w przypadku BTC. W rezultacie RSI wspiera możliwość ostatecznego wybicia.

Historyczne Cykle Bitcoina Lekcje Z 2017 Prognozuja Hosse W 2023 01a57e4, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

W związku z tym prognoza przyszłej ceny BTC będzie prawdopodobnie zależeć od tego, czy cena przebije linię oporu, czy też zostanie odrzucona. Wzrost o 8% może nastąpić w przypadku wybicia. Natomiast spadek o 10% może nastąpić w przypadku odrzucenia.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *