Historyczna chwila dla Bitcoina: Ilość portfeli przekroczyła 48 mln

Historyczna Chwila Dla Bitcoina Ilość Portfeli Przekroczyła 48 Mln 57d9451, NEWSFIN

3 września 2023 r. liczba portfeli Bitcoin (BTC) osiągnęła nowy rekord w historii i wyniosła 48,24 mln adresów. W obliczu niestabilnych zmian cen Bitcoina w ostatnich tygodniach to przełomowe osiągnięcie podkreśla pogłębienie globalnej adopcji.

Dnia 30 sierpnia Bitcoin (BTC) osiągnął znaczący kamień milowy, przekraczając 48 milionów aktywnych adresów portfeli. Stanowi to rekordową liczbę w historii najpopularniejszej kryptowaluty na świecie.

Ten wzrost liczby adresów portfeli Bitcoin jest dowodem na rosnącą popularność i aktywność użytkowników w ekosystemie kryptowalut.

Bitcoin dociera do 48 milionów portfeli

Bitcoin osiągnął istotny kamień milowy w dążeniu do globalnego uznania jako zdecentralizowany środek płatniczy i cyfrowy nośnik wartości. To potwierdza rosnącą popularność i zainteresowanie tym aktywem jako przyszłościowym rozwiązaniem finansowym.

Dane z platformy analitycznej Blockchain IntoTheBlock pokazują, że na dzień 30 sierpnia 2023 roku łączna liczba adresów zawierających BTC osiągnęła 48 milionów.

To ważne osiągnięcie wyraźnie podkreśla, że Bitcoin zdobywa coraz większe uznanie i staje się coraz bardziej interesujący jako cyfrowy zasób. Jedną z podstawowych cech cyfrowego złota jest fakt braku kontroli przez żadną centralną jednostkę czy instytucję.

Historyczna Chwila Dla Bitcoina Ilość Portfeli Przekroczyła 48 Mln D3c991f, NEWSFIN

Bitcoin (BTC) dociera do 48 milionów portfeli / Źródło: IntoTheBlock

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost adresów portfeli w łańcuchu odzwierciedla rosnącą bazę użytkowników w sieci Bitcoin. Powyższy wykres pokazuje, że w 2023 roku użytkownicy utworzyli 5,61 miliona nowych adresów portfeli Bitcoin.

Rosnąca ilość nowych adresów

Dla porównania, w 2022 roku utworzono zaledwie 3,62 miliona adresów portfeli BTC . Warto również zauważyć, że oznacza to, że Bitcoinowi brakuje już 4 miesięcy do przekroczenia zeszłorocznego wskaźnika pozyskiwania użytkowników o 55%.

Rosnąca liczba adresów portfeli Bitcoin wpisuje się w szerszy trend rosnącej popularności BTC i akceptacji kryptowaluty jako alternatywnej klasy aktywów i środka wymiany.

W roku 2023 ekosystem Bitcoin odnotował wiele przełomowych osiągnięć. Tokeny BRC-20 umożliwiły inwestorom detalicznym dostęp do lekkich instrumentów NFT. Aplikacje typu spot ETF związane z BTC przyciągnęły natomiast uwagę inwestorów z tradycyjnego sektora finansów.

Wraz z rosnącym udziałem inwestorów instytucjonalnych w rynku Bitcoin, coraz więcej osób indywidualnych jest zachęcanych do zaangażowania się w ten rynek. Sytuacja ta powoduje, że mniejsi inwestorzy zakładają nowe portfele z unikalnym adresem.

Ponadto, te zmiany podkreślają wytrzymałość sieci Bitcoin, która nadal się rozwija, pomimo zmienności rynku i zaostrzenia regulacji. To dowodzi, że technologia blockchain, na której opiera się Bitcoin, jest elastyczna i odporna. Co więcej, kryptowaluta zdobywa również coraz większe uznanie wśród grup inwestorów i użytkowników.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *