Górnicy Bitcoina zrzucają na rynek BTC o wartości 100 mln USD

Goacuternicy Bitcoina Zrzucają Na Rynek Btc O Wartości 100 Mln Usd 178abc4, NEWSFIN

Istotne informacje z analizy on-chain ujawniają, że górnicy Bitcoina rozpoczęli szał sprzedaży, gdy cena Bitcoina spadła poniżej 26 000 USD w dniu 26 sierpnia. Czy byczy traderzy BTC mogą pozostać w trybie HODL i utrzymać wsparcie na poziomie 25 000 USD?

Cena Bitcoina nadal wahała się w ciągu ostatniego tygodnia, na krótko osiągając poziom 28 000 USD w dniu 29 sierpnia. Jednak mimo tego górnicy Bitcoina nadal sprzedawali. Czy cenie BTC grozi teraz spadek poniżej 25 000 USD?

Górnicy Bitcoina pozbyli się 4000 BTC w ciągu ostatnich 7 dni

Górnicy Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia wyładowali miliony dolarów w BTC ze swoich skumulowanych rezerw. Według danych on-chain opracowanych przez Glassnode, górnicy zaczęli wykazywać niezwykle niedźwiedzi wzorzec handlowy około 26 sierpnia. Wtedy cena BTC spadła poniżej obszaru wsparcia na 26 000 USD.

Jak pokazano poniżej, górnicy posiadali łącznie 1,831 mln BTC w swoich skumulowanych saldach na dzień 25 sierpnia. Jednak do zamknięcia 31 sierpnia rezerwy górników zmniejszyły się do zaledwie 1,827 mln. Oznacza to, że górnicy Bitcoina sprzedali ponad 4000 BTC w ciągu ostatnich 7 dni handlowych.

Goacuternicy Bitcoina Zrzucają Na Rynek Btc O Wartości 100 Mln Usd 5ca8f2e, NEWSFIN

Rezerwy górników BTC / Źródło: Glassnode

Dane dotyczące rezerw górników śledzą w czasie rzeczywistym zmiany sald portfeli uznanych górników i pul wydobywczych. Gdy zmniejszają się, oznacza to, że górnicy Bitcoina są obecnie na fali sprzedaży. Ponieważ przenoszą oni więcej swoich nagród za bloki na giełdę, może to wywołać dodatkową presję na sprzedaż.

Warto zauważyć, że górnicy Bitcoina kontrolują obecnie około 9,4% wszystkich BTC w obiegu. Podkreśla to, dlaczego inwestorzy strategiczni zwracają szczególną uwagę na ich wzorce handlowe.

W momencie pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje około 25 850 USD, co oznacza, że w ciągu ostatniego tygodnia górnicy sprzedali BTC o wartości 103 mln USD. Bez wystarczającego popytu, aby przeciwdziałać presji sprzedaży ze strony górników, cena Bitcoina może spaść poniżej 25 000 USD.

Prognoza ceny BTC: Poziom wsparcia 25 000 USD może okazać się trudny dla niedźwiedzi

Zgodnie z księgami zleceń giełdowych, wielu strategicznych traderów zbudowało wysoką ścianę sprzedaży, aby złagodzić niebezpieczeństwo spadku BTC do 25 000 USD. Jak widać poniżej, traderzy BTC złożyli aktywne zlecenia na zakup 5,6 mln BTC po cenie nie przekraczającej 5% obecnej ceny 25 850 USD. Tymczasem po stronie oporu niedźwiedzi traderzy wystawili na sprzedaż tylko 3,7 mln BTC.

Goacuternicy Bitcoina Zrzucają Na Rynek Btc O Wartości 100 Mln Usd 43c0aa3, NEWSFIN

Wykres głębokości rynku on-chain na giełdach / Źródło: IntoTheBlock

Wykres Exchange On-chain Market Depth przedstawia wolumen aktywnych zleceń, które inwestorzy Bitcoin złożyli na uznanych giełdach kryptowalut.

Powyższy wykres pokazuje, że pomimo presji sprzedażowej, jaką wywierają górnicy Bitcoina, obecny popyt rynkowy na BTC nadal przewyższa podaż o 1,9 mln monet przy obecnych cenach. Jest to ważny sygnał, że strategiczni traderzy mogą wchłonąć 103 mln USD w BTC wyładowanych przez górników.

Jeśli tak się stanie, mogą zapobiec utracie przez Bitcoina krytycznego wsparcia w wysokości 25 000 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *