Google Cloud dodaje obsługę Polygon, Optimism, Polkadot i innych

Google Cloud Dodaje Obsluge Polygon Optimism Polkadot I Innych 988881f, NEWSFIN

Google Cloud Dodaje Obsluge Polygon Optimism Polkadot I Innych 5015d64, NEWSFIN

Google Cloud rozszerzyło ostatnio wsparcie dla 11 dodatkowych sieci blockchain. Polygon, Optimism, Polkadot i inne zostały włączone do programu BigQuery dla publicznych zbiorów danych.

Inicjatywa ta sięga lutego 2018 r., kiedy to Google Cloud udostępniło dane blockchain Bitcoina za pośrednictwem BigQuery. Saga była kontynuowana, dodając do przedsięwzięcia dziesięć kolejnych sieci, takich jak Ethereum, Litecoin i Dogecoin.

Google Cloud obsługuje więcej łańcuchów bloków

BigQuery, opisywane przez Google jako “bezserwerowy i opłacalny magazyn danych dla przedsiębiorstw”, jest przeznaczone dla “praktyków o różnych umiejętnościach kodowania”. Łagodzi przeszkody związane z dostępem do danych historycznych od dostawcy spoza łańcucha, wyznaczając szybsze tempo niż bezpośrednie zapytania blockchain.

Pomimo trwającej na rynku “kryptowalutowej zimy”, ten postęp Google Cloud rezonuje z jego niezłomnym zaangażowaniem w technologię blockchain.

James Tromans, globalny szef Web3 w Google Cloud, potwierdził, że firma inwestuje, zatrudnia i rozwija swoją działalność oraz inżynierię w tej branży. Następnie pokazując zaangażowaną postawę, a nie przelotne zainteresowanie.

“Robimy to, ponieważ fundacje blockchain, firmy analityczne Web3, partnerzy, programiści i klienci mówią nam, że chcą mieć bardziej kompleksowy wgląd w krajobraz kryptowalut i móc przeszukiwać więcej łańcuchów” – powiedział Tromans.

Wśród nowo dodanych blockchainów znajdują się Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum (Görli), Fantom (Opera), Near, Optimism. A także Polkadot, Polygon Mainnet, Polygon Mumbai i Tron. W szczególności, uwzględniono również wsparcie projektu Ordinals w zbiorze danych Bitcoin BigQuery, rozszerzając zakres BigQuery i wzmacniając jego zbiór danych.

W związku z tym, siłą napędową tego strategicznego posunięcia jest rosnące zapotrzebowanie ze strony fundacji blockchain. Jak i firm analitycznych Web3, deweloperów i klientów na bardziej “kompleksowy wgląd w krajobraz kryptowalut”.

“[Użytkownicy] chcą odpowiadać na złożone pytania i weryfikować subiektywne twierdzenia, takie jak “Ile NFT zostało dziś wybitych w trzech określonych łańcuchach?”. “Jak porównują się opłaty transakcyjne w różnych łańcuchach?” i “Ile aktywnych portfeli znajduje się w najlepszych łańcuchach EVM?”. Posiadanie solidniejszej listy łańcuchów dostępnych za pośrednictwem BigQuery i nowych sposobów dostępu do danych pomoże społeczności Web3 lepiej odpowiedzieć na te i inne pytania” – dodał Tromans.

Włączenie tych popularnych łańcuchów do BigQuery przekracza kluczowy kamień milowy w łatwym udostępnianiu danych poza łańcuchem.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *