Gemini wycofało “setki milionów” przed upadkiem Genesis

Gemini Wycofalo Setki Milionoacutew Przed Upadkiem Genesis Aed7e8b, NEWSFIN

Gemini Wycofalo Setki Milionoacutew Przed Upadkiem Genesis 609e2d4, NEWSFIN

Giełda kryptowalut Gemini podobno wycofała “setki milionów dolarów” z upadłego pożyczkodawcy kryptowalutowego Genesis na kilka miesięcy przed ogłoszeniem niewypłacalności.

Dwie osoby, które chciały pozostać anonimowe i miały wiedzę na ten temat, podobno dostarczyły tych informacji na temat Gemini.

Gemini twierdzi, że wycofuje się z powodu braku płynności

Według raportu Bloomberga z 28 września, Gemini wyciągnęło z Genesis kryptowaluty o wartości 282 mln USD w sierpniu 2022 roku.

Miało to rzekomo miejsce zaledwie pięć miesięcy przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości przez ramię pożyczkowe Genesis w dniu 20 stycznia.

Źródła twierdzą, że giełda wykorzystała wycofane środki z Genesis do utworzenia rezerwy. Miało to rzekomo zapewnić wystarczającą płynność klientom Gemini Earn, aby ułatwić “natychmiastowe wypłaty”.

Co więcej, jedno ze źródeł twierdzi, że ani Cameron, ani Tyler Winklevoss osobiście nie otrzymali żadnych z tych pieniędzy. Duet ten, bardziej znany jako “bliźniacy Winklevoss”, jest współzałożycielem Gemini. Anonimowa osoba powiedziała:

“Żadne z tych pieniędzy nie trafiły bezpośrednio do założycieli Gemini, bliźniaków Winklevoss.”

Digital Currency Group (DCG) jest właścicielem Genesis i przypisuje swój upadek przede wszystkim upadkowi giełdy kryptowalut FTX w listopadzie 2022 roku.

Tymczasem 15 września Genesis ogłosiło zaprzestanie świadczenia globalnych usług handlowych.

Gemini Wycofalo Setki Milionoacutew Przed Upadkiem Genesis 3f92163, NEWSFIN

Wierzyciele Genesis nie są bliżej wypłaty środków

W ostatnim czasie Gemini nieustannie sprzeciwiało się planowi upadłości Genesis. Natomiast w dniu 31 sierpnia BeInCrypto poinformowało, że giełda twierdziła, że plan likwidacji nie był jasny i był “żałośnie lekki” w szczegółach.

W niedawnym postępowaniu sądowym Gemini twierdzi, że komplikuje to zdolność wierzycieli do zrozumienia procesu płatności.

Z drugiej strony, Cameron Winklevoss nadal wyraża swoje opinie podczas trwającego sporu prawnego. Otwarcie zwraca się do dyrektora generalnego DCG, Barry’ego Silberta.

Winkelvoss niedawno wezwał Silberta w związku z rzekomym niedokładnym oświadczeniem, którego Silbert podobno nie chciał poprawić:

“Chyba sobie żartujesz, kiedy firma, której jesteś właścicielem, mówi, że wypisałeś czek na 1,1 mld dolarów. Wiesz, że go nie wypisałeś. Tak, masz obowiązek to poprawić.”

Tymczasem giełda twierdziła ostatnio, że Genesis nie poczyniła żadnych postępów w spłacie wierzycieli od czasu złożenia pozwu w styczniu:

“Pomimo wielokrotnych obietnic dłużników, że umowa jest bardzo blisko, dłużnicy nie są bliżej możliwego do potwierdzenia planu, który ma dziś wsparcie wierzycieli, niż byli, gdy sprawy te zostały wszczęte w styczniu.”

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *