Gary Gensler, szef SEC, stwierdził to oficjalnie! Bitcoin nie jest papierem wartościowym

Gary Gensler Szef Sec Stwierdzil To Oficjalnie Bitcoin Nie Jest Papierem Wartosciowym 0b90634, NEWSFIN

Gary Gensler Szef Sec Stwierdzil To Oficjalnie Bitcoin Nie Jest Papierem Wartosciowym Ca5d4bc, NEWSFIN

Podczas dzisiejszych zeznań przed Kongresem, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, przepytywany był w kontrowersyjnym temacie związanym z Bitcoinem. Jak powszechnie wiadomo, status Bitcoina w USA wciąż pozostaje niejasny wśród regulatorów finansowych.

W trakcie przesłuchania, Gensler ponownie potwierdził swoje przekonanie, że Bitcoin nie jest papierem wartościowym. To oznacza, że nie podlega on takim samym regulacjom, jak tradycyjne aktywa finansowe, takie jak akcje czy obligacje. Jednak jego odpowiedź dotycząca tego, czy cyfrowe złoto jest towarem, nie była do końca jasna.

Gary Gensler przepytywany w kongresie

Kongresman Patrick McHenry postawił konkretne pytanie do Genslera. Zapytał, czy Bitcoin może być uznawany za towar. Gensler unikał jednoznacznej odpowiedzi, zaznaczając, że choć nie jest to papier wartościowy, test Howeya dotyczy nieco innych przepisów i okoliczności.

Przypominamy, że test Howey’a jest sposobem na określenie, czy dana transakcja jest umową inwestycyjną. Wskazuje również na to, czy transakcje są zgodne z rozporządzeniem o papierach wartościowych i ustawą o papierach wartościowych z 1933 roku i SEC określa je jako papiery wartościowe. 

Odpowiedź szefa SEC wywołała jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi, a branża kryptograficzna wciąż odczuwa niepewność co do przyszłego statusu Bitcoina w USA.

Szef SEC unika odpowiedzi dotyczących upadłej giełdy FTX

Cała dzisiejsza dyskusja nie skupiała się wyłącznie na Bitcoinie. Kongresman McHenry wyraził obawy dotyczące niedawnego upadku giełdy kryptowalut FTX oraz jej powiązań z założycielem, Samem Bankmanem-Friedem. Kwestia, którą również omawiano, to rzekoma brak przejrzystości w działaniach Genslera w związku zarówno z FTX, jak i Bankmanem-Friedem.

Kongresman McHenry ostro skrytykował Genslera za jego rzekomy “brak otwartości” wobec prób Kongresu dotyczących nadzorowania i zrozumienia zawiłych aspektów głośnego upadku FTX.

Funkcja Genslera wydaje się być zagrożona

Dzisiejsze zeznania w kongresie nie były z pewnością niczym pozytywnym dla obecnego szefa SEC. Jeden z kongresmenów wywołał spore kontrowersje na sam koniec. Przyznał w swojej wypowiedzi, że Gary Gensler powinien zostać zwolniony z piastowanej funkcji szefa SEC.

Kongresman argumentował, że Gensler nadużywa swojej władzy i forsuje kontrowersyjny program polityczny. Spór ten podkreśla napięcia i niezgodności w zakresie regulacji rynku finansowego w Stanach Zjednoczonych.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *