Ethereum (ETH) przekracza 1650 USD pomimo opóźnienia testnetu Holesky

Ethereum Eth Przekracza 1650 Usd Pomimo Opoacuteznienia Testnetu Holesky D003166, NEWSFIN

Ethereum Eth Przekracza 1650 Usd Pomimo Opoacuteznienia Testnetu Holesky 4a49296, NEWSFIN

Ethereum (ETH) osiągnęło długoterminową rosnącą linię wsparcia, która obowiązuje od prawie 460 dni.

Podczas gdy akcja cenowa pokazuje sprzeczne odczyty, RSI wygenerował byczy sygnał. Może to doprowadzić do znacznego wzrostu ceny Ethereum.

Ethereum osiąga 460-dniową rosnącą linię wsparcia

Analiza techniczna Ethereum w ujęciu dziennym dostarcza mieszanych odczytów. Cena ETH spadła od rocznego szczytu na poziomie 2140 USD w dniu 16 kwietnia. Następnie utworzyła niższy szczyt w dniu 14 lipca (czerwona ikona).

Ruch spadkowy trwał przez 148 dni, osiągając dołek na poziomie 1531 USD w dniu 11 września. Od tego czasu cena wzrosła.

Odbicie ETH jest szczególnie ważne, ponieważ potwierdziło rosnącą linię wsparcia. Obowiązywała ona od początku ruchu wzrostowego w czerwcu 2022 roku.

Ponieważ linia ta utrzymywała się przez tak długi czas, spodziewano się, że zapewni silną reakcję, gdy cena tam dotrze. Ethereum osiągnęło szczyt na poziomie 1654 USD cztery dni później, ale od tego czasu nieco spadło.

Ethereum Eth Przekracza 1650 Usd Pomimo Opoacuteznienia Testnetu Holesky Da074ca, NEWSFIN

Wykres ETH/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik RSI jest byczy, wspierając kontynuację wzrostów. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony, czy wyprzedany. Ponadto wskaźnik ten pozwala podjąć decyzję o akumulacji lub sprzedaży aktywów.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Mimo że wskaźnik RSI nadal znajduje się poniżej 50, rośnie w silnym trendzie wzrostowym.

Co więcej, wygenerował znaczną ilość byczej dywergencji. Występuje ona, gdy spadek ceny połączony jest ze wzrostem impetu. Często prowadzi to do znacznych ruchów w górę. Chociaż jest to zgodne z odbiciem od długoterminowej linii wsparcia, taki wzrost jeszcze nie nastąpił.

Prognoza ceny ETH: Spadek czy odbicie na krytycznym wsparciu?

Krótkoterminowe sześciogodzinne interwały pokazują, że cena Ethereum znajduje się na zbiegu krytycznych poziomów. Z jednej strony znajduje się wewnątrz horyzontalnego obszaru wsparcia przy 1615 USD. Obszar ten obowiązuje od 17 sierpnia, z wyjątkiem odchylenia z 11 września (zielone kółko).

Odchylenie od niego i późniejsze odzyskanie jest byczym sygnałem, który powinien doprowadzić do dużego wzrostu. Stanie się tak, jeśli cena ETH utrzyma się powyżej tego obszaru.

Jednak Ethereum nadal znajduje się poniżej opadającej linii oporu, która obowiązuje od 15 lipca. Trend nie może być uznany za zwyżkowy, dopóki cena się nie przebije.

Ponieważ zbliża się zbieżność między linią a obszarem wsparcia, wkrótce spodziewany jest zdecydowany ruch.

Z najnowszych wiadomości, uruchomienie sieci testowej Holesky na Ethereum zostało przełożone o tydzień z powodu niedopasowania parametrów. Po sieci testowej aktualizacja Dencun dostosuje mechanizm spowalniający tempo stakingu ETH.

Oczekuje się, że aktualizacja zostanie uruchomiona pod koniec października. Co więcej, giełda FTX planuje upłynnić 192 mln USD w tokenach ETH.

Ethereum Eth Przekracza 1650 Usd Pomimo Opoacuteznienia Testnetu Holesky 0f65bed, NEWSFIN

Wykres ETH/USDT dzięki Tradingview

W rezultacie prognoza ceny Ethereum będzie zależeć od tego, czy przebije linię oporu, czy też spadnie z poziomego obszaru wsparcia na 1615 USD. W przypadku wybicia, prawdopodobnie nastąpi wzrost o 12% do następnego oporu na poziomie 1900 USD.

Jednak załamanie z horyzontalnego obszaru 1615 USD spowoduje również załamanie z długoterminowej rosnącej linii wsparcia. W takim przypadku można się spodziewać spadku o 15% do obszaru wsparcia na poziomie 1400 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *