Ethereum atakuje Ripple? Kolejna teoria spiskowa

Ethereum Atakuje Ripple Kolejna Teoria Spiskowa B3ea908, NEWSFIN

Ethereum Atakuje Ripple Kolejna Teoria Spiskowa 576c143, NEWSFIN

Niedawno Charles Hoskinson, założyciel Cardano (ADA), wypowiedział się na temat trwających kontrowersji wokół relacji między amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a Ripple. W społeczności krążą spekulacje, że SEC rzekomo połączyła siły z Ethereum (ETH), aby opracować strategię przeciwko XRP Ripple. Hoskinson wyklucza jednak tę teorię.

Na poparcie swojego stanowiska przytoczył okres otaczający pierwszą ofertę monet Ethereum (ICO) w lipcu 2014 roku. W tym czasie SEC miała możliwość wystąpienia przeciwko Ethereum, gdy tokeny ETH były sprzedawane po zaledwie 0,31 USD za sztukę. Hoskinson uważa, że SEC nie interweniowała w tamtym czasie ze względu na względną nieznajomość sektora kryptowalut.

Chociaż Hoskinson kwestionuje teorię zmowy między Ethereum a SEC przeciwko Ripple, sugeruje, że za kulisami mogły zostać zawarte pewne ustalenia między Ethereum a SEC.

Cardano osiąga najniższy poziom

Warto też spojrzeć ostatnie wyniki projektu Hoskinsona, Cardano. W 2023 r. sieć przeszła znaczną ekspansję w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Jednak ostatnie dane wskazują obecnie na spowolnienie tego wzrostu.

Imponująca rozbudowa ekosystemu, którego całkowita zablokowana wartość (TVL) wzrosła do ponad 600 milionów ADA w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy, była możliwa dzięki wprowadzeniu stablecoinów. Są one niezbędne w sektorze DeFi ze względu na ich zdolność do ograniczania ryzyka i zapewniania stabilności.

Wydaje się jednak, że Cardano osiągnęło dolny pułap. Wartość ADA spadła do nieco powyżej 0,25 USD. Spaadek ten doprowadził do sytuacji, w której prawie 96% posiadaczy ADA jest na minusie. Rodzi to poważne pytania o przyszłość projektu.

Charles Hoskinson, założyciel Cardano, zaprzecza niedawnym spekulacjom na temat zmowy między SEC i Ethereum przeciwko Ripple. Przyznaje jednak, że mogły mieć miejsce nieetyczne ustalenia. Tymczasem jego projekt Cardano znajduje się w decydującym momencie. Po okresie wzrostu wartość kryptowaluty mocno spadła, co wzbudza niepewność wśród inwestorów.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *