ETF na altcoiny? Fundusz Bernstein warty miliardy USD jest tego pewien

Etf Na Altcoiny Fundusz Bernstein Warty Miliardy Usd Jest Tego Pewien Bbf5699, NEWSFIN

Etf Na Altcoiny Fundusz Bernstein Warty Miliardy Usd Jest Tego Pewien 623d3f0, NEWSFIN

Wiodący analityk z renomowanego funduszu miliardowego Bernstein, zarządzającego aktywami o wartości ponad 676 miliardów dolarów, przewiduje rewolucję na rynku ETF-ów kryptowalutowych.

Gautam Chhugani, postać o szerokim uznaniu w świecie finansów, przekonuje, że po potencjalnym wprowadzeniu przez BlackRock funduszu ETF na Bitcoin, nadejdzie era altcoinowych ETF-ów. Co to oznacza dla rynku kryptowalut i inwestorów?

ETF na altcoiny jest przesądzony?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Ethereum, druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, jest naturalnym kandydatem na ekspansję w obszarze altcoinowych ETF-ów. Czy fundusz ETF na Ethereum może pojawić się na rynku krótko po wprowadzeniu ETF na Bitcoin? Wydaje się, że taka możliwość jest całkiem realna. Istnieje jednak pewna ilość czynników determinujących powstanie takiego funduszu.

Decydującym elementem będzie ocena przydatności Ethereum w praktyce masowej. O ile technologia ta zdobyła ogromne uznanie wśród deweloperów i entuzjastów kryptowalut, nadal trzeba sprawdzić, czy może ona spełnić oczekiwania na szeroką skalę. Dla ETF Spot Ethereum, czy też innego altcoina, sukces będzie wymagał praktycznych zastosowań na globalnym poziomie. Obecnie niewiele aplikacji osiągnęło ten cel, co stanowi pewne wyzwanie dla potencjalnych funduszy ETF.

Analityk związany z funduszem Bernstein zauważa, że uznanie ETF na Bitcoin to dopiero początek. W przyszłości fundusze te rozwiną się wkraczając również w altcoiny, zgodnie z jego opinią:

“W zeszłym tygodniu Grayscale zapewnił sobie przełomowe zwycięstwo z SEC. Orzeczenie wykraczało poza konwersję GBTC, ale określiło jednoznaczne zasady dla organów regulacyjnych w zakresie oceny zastosowań kryptowalut ETF. Podejrzewamy, że możliwości związane z kryptowalutami ETF nie zatrzymają się tylko na Bitcoinie, ale rozciągną się na wiele aktywów kryptograficznych”

Optymizm wobec kryptowalut

Warto podkreślić, że Bernard Chhugani i Bernstein wyrażają optymizm wobec przyszłości kryptowalut, zwłaszcza po pozytywnym rozstrzygnięciu procesu sądowego między Grayscale a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). To wydarzenie wzmacnia wiarę w rozwój kryptowalut i otwiera nowe możliwości na rynku.

Chhugani zauważa, że wynik tego procesu zwiększa szanse na powstanie ETF-ów i przyciąga zainteresowanie instytucjonalnych inwestorów Bitcoinem. To stanowi kontrast wobec wcześniejszych cykli byków Bitcoina, w których główną rolę odgrywali inwestorzy prywatni. Nowy cykl może wydawać się początkowo wolniejszy. Ma jednak potencjał do ustanowienia solidnych podstaw regulacyjnych i zaangażowania większej liczby strategicznych, długoterminowych graczy.

Bernstein, fundusz miliardowy, prognozuje znaczące przemiany na rynku ETF-ów kryptowalutowych. Pozytywne kroki legislacyjne i rosnące zainteresowanie instytucjonalnych inwestorów mogą stworzyć korzystne warunki dla dalszego rozwoju kryptowalut. Warto obserwować, jak ten rynek będzie ewoluować i jakie nowe możliwości inwestycyjne pojawią się również w obszarze altcoinów.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *