Elon Musk wraz z platformą X chce coraz więcej Twoich danych

Elon Musk Wraz Z Platformą X Chce Coraz Więcej Twoich Danych Dec3a2b, NEWSFIN

Platforma X (znana wcześniej jako Twitter) w tym tygodniu po raz kolejny zdecydowała się stać się tak zwaną „aplikacją do wszystkiego”, aktualizując swoją politykę prywatności.

Polityka, która wchodzi w życie 29 września, daje X pozwolenie na gromadzenie szczegółowych informacji o historii zatrudnienia użytkowników, ich wykształceniu, aktywności w poszukiwaniu pracy, umiejętności, a nawet danych biometrycznych. Elon Musk, urodzony w Republice Południowej Afryki miliarder, sfinalizował przejęcie firmy dopiero 27 października ubiegłego roku. W lipcu Musk zmienił nazwę platformy mediów społecznościowych na X.

Polityka prywatności X ze znaczącą aktualizacją

X oświadcza , że ​​wykorzysta te dane do rekomendowania użytkownikom ofert pracy i udostępniania ich profili potencjalnym pracodawcom. Jest to kolejny krok na drodze do tego, aby X stał się „aplikacją do wszystkiego”, o której marzy Musk.

Linda Yaccarino została nowym dyrektorem generalnym Twittera 5 czerwca / Źródło: www.youtube.com

Ponadto z regulaminu X wynika, że może wykorzystywać szeroki zakres gromadzonych informacji, w tym ze źródeł publicznych, do szkolenia modeli uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Podczas gdy inne duże firmy technologiczne, takie jak Google, również wykorzystują dane osobowe do rozwoju sztucznej inteligencji, zwolennicy prywatności twierdzą, że użytkownicy powinni mieć większą kontrolę nad sposobem wykorzystania ich informacji do tych celów.

Co niepokojące, zaktualizowana polityka ujawnia również, że X zamierza gromadzić metadane związane z jego kompleksowo zaszyfrowanymi wiadomościami bezpośrednimi. Metadane wiadomości składają się z informacji o komunikacji, takich jak nadawca, odbiorca, sygnatura czasowa i lokalizacja. Aby bezpieczne usługi przesyłania wiadomości działały prawidłowo, często nie da się uniknąć gromadzenia danych technicznych.

Jednak użytkownicy odnieśliby korzyść, gdyby X opracował szczegółowe typy metadanych wiadomości, które przechowuje i do czego będą wykorzystywane.

Pod wieloma względami platforma X Muska zabiega o znacznie szersze prawa do korzystania z danych użytkowników niż Twitter w przeszłości. Gromadzenie większej liczby danych osobowych pozwala firmie X wspierać nowe inicjatywy, takie jak dopasowywanie ofert pracy i rozwój sztucznej inteligencji. Tym samym wykracza poza platformę mediów społecznościowych i przekształca ją w kompleksową usługę do komunikacji, wyszukiwania, finansów i nie tylko. 

Użytkownicy platformy mogą wkrótce używać kryptowalut

Na początku tego tygodnia, 28 sierpnia, stan Rhode Island zatwierdził wniosek X o licencję na transmisję walut. Licencja ta jest obowiązkowa dla firm zajmujących się działalnością finansową związaną z użytkownikami, taką jak przekazy pieniężne, w tym aktywa kryptograficzne. 

Jednak na początku sierpnia Musk kategorycznie zaprzeczył, jakoby jego firma zajmująca się mediami społecznościowymi uruchomiła własny token. Komentarze pojawiły się po programie typu „Pump and Dump” na Twitterze, w ramach którego Musk szybko odrzucił istnienie jakichkolwiek planów w tym kierunku. Platforma X nie ma planów wprowadzenia kryptowaluty „i nigdy tego nie zrobi” – stwierdził Musk w poście X.

Na marzenie Muska o aplikacji, która posiada wszystko, duży wpływ ma WeChat, popularna chińska platforma mediów społecznościowych. Ta aplikacja, rzadko używana poza Chinami, jest piątą najpopularniejszą aplikacją społecznościową na świecie. Jej funkcjonalność obejmuje wiadomości osobiste, czaty grupowe, płatności i gry.

Jest to szeroki zakres funkcji, które Musk najwyraźniej z chęcią zaadoptował by do swojej platformy.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *