Elon Musk finansował rozwój Dogecoina

Elon Musk Finansował Rozwoacutej Dogecoina 3bbea37, NEWSFIN

Elon Musk Finansował Rozwoacutej Dogecoina D1eeb9c, NEWSFIN

Elon Musk i Dogecoin (DOGE) to niekończąca się historia miłosna. Miłość połączyła ich w kwietniu 2019 r. po tym, jak miliarder napisał na Twitterze, że Dogecoin jest jego ulubioną kryptowalutą. Od tego czasu są oni ze sobą nierozerwalnie związani. Sam dyrektor generalny Tesli i SpaceX często wpływa na cenę DOGE. Niedawny artykuł w Wall Street Journal (WSJ) ujawnił, że Musk angażuje się w Dogecoin jeszcze głębiej. Przyjrzyjmy się zarzutom przedstawionym przez amerykański dziennik.

Cicha siła stojąca za rozwojem Dogecoina

Artykuł WSJ, opublikowany 31 sierpnia, pokazuje, że związek między Muskiem a Dogecoinem nie opiera się tylko na dozgonnej miłości. Jak twierdzi publikacja, Musk finansował rozwój popularnej meme-monety za kulisami. Zarzuty te oparte są na fragmencie nadchodzącej biografii Muska.

Ponadto biografia wskazuje, że odnoszący sukcesy przedsiębiorca rozważał stworzenie własnej platformy mediów społecznościowych opartej na blockchainie zarówno z płatnościami, jak i krótkimi wiadomościami.

Musk ostatecznie zdecydował się w październiku ubiegłego roku przejąć Twittera i uczynić go częścią swojego większego planu stworzenia aplikacji typu “all-in-one”. Od tego czasu zmienił nazwę platformy na “X”, która jest zgodna z jego pierwotnym pomysłem.

Premierę biografiii Elona Muska, napisanej przez Waltera Isaacsona zaplanowano na 2 września. Rzuci ona również światło na nieudane partnerstwo z założycielem FTX i byłym dyrektorem generalnym Samem Bankman-Friedem.

X się rozwija, integracja z DOGE w drodze?

Musk wprowadził już wiele radykalnych zmian od czasu przejęcia dawnego Twittera. Przykładowo, platforma wdrożyła opcję dzielenia się przychodami z reklam. Dzięki temu użytkownicy mogą zarabiać na swoich treściach na X. Ponadto w przyszłości zostanie dodanych wiele innych funkcji, w tym połączenia telefoniczne i wideo.

28 sierpnia X został oficjalnie upoważniony do przetwarzania transakcji krypto. Na razie nie wiadomo, czy zintegrowana zostanie ulubiona kryptowaluta Muska.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *