Eksperci są zgodni: Kup BTC przed spotowym ETF na Bitcoina

Eksperci Są Zgodni Kup Btc Przed Spotowym Etf Na Bitcoina Dbb9159, NEWSFIN

Branża kryptowalut ma tendencję do konsekwentnego zadziwiania zarówno inwestorów, jak i uczestników rynku. Nie można jednak nie zauważyć pozornej rozbieżności między oceną a rozwijającą się obietnicą spotowego ETF na Bitcoina (Exchange-Traded Fund).

Czołowi analitycy z całego świata twierdzą, że rynek kryptowalut dramatycznie nie docenia potencjału hossy, jaki posiada ETF na Bitcoina.

Rynek “myli się” co do ETF na Bitcoina

K33 Research niedawno podkreśliło znaczny rozdźwięk w nastrojach rynkowych i zwiększone perspektywy zatwierdzenia spotowego ETF na Bitcoina.

Starszy analityk Vetle Lunde, wraz z wiceprezesem Andersem Helsethem, podkreślili, że pomimo spowolnienia na rynku, wielu przegapiło skalę tego historycznego wydarzenia. Uważają oni, że w dłuższej perspektywie szala przechyli się na korzyść byków. Lunde i Helseth potwierdzają:

“Rynek dramatycznie nie docenia wpływu amerykańskich ETF-ów BTC, a co za tym idzie, ETF-ów ETH opartych na kontraktach futures. We wrześniu czeka nas niewiele katalizatorów, oferując solidną okazję do strategicznego pozycjonowania przed październikiem pełnym wydarzeń rynkowych. Preferuję połączenie zwiększonej ekspozycji na ETH i konserwatywnie lewarowanej długiej ekspozycji na BTC.”

Eksperci Są Zgodni Kup Btc Przed Spotowym Etf Na Bitcoina Ea83848, NEWSFIN

Deadline’y zatwierdzenia ETF na Bitcoina przez SEC / Źródło: k33.com

Wchodząc głębiej w złożoność sytuacji, triumfalna prawna konfrontacja Grayscale z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doczekała się orzeczenia sądowego. Surowo skrytykowało ono uzasadnienie regulatora dotyczące odrzucenia wniosków spotowego ETF na Bitcoina jako “arbitralne i kapryśne”.

Chociaż Bitcoin zasadniczo utracił już wygenerowane wtedy zyski, Lunde i Helseth utrzymują, że zatwierdzenie spotowego ETF na Bitcoina wywołałoby kolosalne napływy finansowe. Wykładniczo zwiększyłoby to presję zakupową. Lunde i Helseth dodali:

“Ostatnie trzy miesiące znacznie zwiększyły szanse na zatwierdzenie ETF, ale ceny są dalekie od odzwierciedlenia tego… Jestem głęboko przekonany, że rynek się myli. Jest to, według wszystkich rachunków, rynek dla kupujących i lekkomyślne jest nieagresywne gromadzenie BTC na obecnych poziomach.”

Eksperci Są Zgodni Kup Btc Przed Spotowym Etf Na Bitcoina D6c29dd, NEWSFIN

Akcja cenowa Bitcoina / Źródło: Tradingview

Czas zacząć budować portfel kryptowalut

Ilya Volkov, dyrektor generalny YouHodler, powiedział BeInCrypto, że również uważa, że “to świetny czas na wejście na rynek”. Podkreślił, że inwestorzy nie docenili jeszcze w pełni zwycięstwa Grayscale nad SEC. Sugeruje optymistyczne perspektywy długoterminowe:

“W tej chwili radzę wejść na rynek i zacząć budować portfel. Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie wzrostu – jeśli porównamy kryptowaluty do wczesnych dni na giełdzie tradycyjnej. Wiemy już, jak korzystne było bycie na giełdzie na tych wczesnych etapach. Dlatego jeśli już uczestniczysz w rynku, to dobrze dla ciebie. Kontynuuj. Wypróbuj codzienny trading lub uśrednianie ceny zakupu (DCA), aby zbudować swój portfel.”

Były członek zarządu Libertex Group podkreślił jednak potrzebę cierpliwości. Następnie zauważył, że zbliżające się wyzwania regulacyjne mogą przyćmić prognozy kilku analityków Bloomberga, którzy przewidują 75% prawdopodobieństwo zatwierdzenia spotowego ETF na Bitcoina. Volkov dodaje:

“Musimy być cierpliwi. Stany Zjednoczone muszą najpierw zatwierdzić ETF na Bitcoina. Rynek nie powinien przeciążać SEC wszystkimi tymi aplikacjami. Dajmy im szansę na powolną adaptację. Rząd zawsze porusza się wolniej niż innowacje technologiczne, więc powinniśmy starać się skupić na jednej rzeczy na raz.”

Podobnie, były przewodniczący SEC, Jay Clayton, podkreślił, że rosnąca jasność wokół tożsamości Bitcoina sugeruje, że zatwierdzenie spotowego ETF na Bitcoina jest tylko kwestią czasu. Clayton stwierdził:

“Jest jasne, że Bitcoin nie jest papierem wartościowym. Oczywiste jest, że Bitcoin jest czymś, do czego inwestorzy detaliczni chcą mieć dostęp, inwestorzy instytucjonalni chcą mieć dostęp. Co więcej, niektórzy z naszych najbardziej zaufanych dostawców, którzy są powiernikami lub mają obowiązki generowania najlepszego interesu, chcą zapewnić ten produkt detalicznej opinii publicznej. Myślę więc, że […] zatwierdzenie jest nieuniknione.”

Czy Ethereum może zostać uznane za bezpieczne?

Rozwijająca się narracja wokół kryptowalut nie ogranicza się do Bitcoina. Na przykład Ethereum może przyćmić wyniki Bitcoina w nadchodzących miesiącach. Analitycy sugerują, że Ethereum wykorzysta dynamikę wynikającą z oczekiwanego wprowadzenia ETF opartego na kontraktach futures.

Rysując podobieństwa, Bitcoin doświadczył wzrostu o 60% w tygodniach poprzedzających debiut ETF opartego na kontraktach futures w dniu 19 października 2021 roku. Trajektoria, jaką może obrać ETH, może naśladować tę ścieżkę.

Rzeczywiście, godne uwagi instytucje finansowe, takie jak JPMorgan i Bernstein, powtórzyły monumentalny wpływ na szerszy rynek kryptowalut. Gautam Chhugani, dyrektor zarządzający w Bernstein powiedział:

“Możliwość krypto ETF nie zatrzyma się tylko na Bitcoinie, ale rozszerzy się na wiele aktywów kryptograficznych. Nacisk branży na spotowy ETF na Ether następuje natychmiast po tym. ETH ma również podobną strukturę rynkową rynku kontraktów terminowych CME i rynku spot.”

Mimo to Volkov ostrzega przed potencjalnym zaklasyfikowaniem ETH przez SEC jako papieru wartościowego, co może nie przeszkodzić w zatwierdzeniu ETF na Ethereum. Volkov dodaje:

“Można argumentować, że SEC nie zatwierdzi ETF na Ether ze względu na wyraźną różnicę między BTC i ETH. BTC to czysta kryptowaluta, podczas gdy ETH to technologia z wieloma powiązanymi ze sobą aspektami. Co więcej, ETH można uznać za papier wartościowy. Jednak moim zdaniem SEC ostatecznie nie będzie miała innego wyboru, jak tylko go zatwierdzić.”

Następnie dodaje: “Rozważmy to jak prawo wyłączonego środka. Jeśli SEC zatwierdzi ETF na Bitcoina, powinna zrobić to samo dla ETH. Jeśli uzna ETH za papier wartościowy, SEC powinna również zatwierdzić ETF. Po prostu dlatego, że fundusze ETF są z natury zaprojektowane dla papierów wartościowych”.

Podczas gdy rynek czeka na jasność regulacyjną, Volkov podkreślił, że globalna adopcja kryptowalut niezmiennie zależy od dojrzałości rynku. Podobnie jak wszystkie rynki, kryptowaluty doświadczają progresji, zaczynając od niewielkiej lub żadnej regulacji i znacznej zmienności.

Jednak według Volkova rynki często stają w obliczu znaczących zakłóceń. Wtedy wymaga to interwencji regulacyjnej. Interwencja ta wprowadza stabilność, prowadząc do spójnych i zrównoważonych trendów rynkowych.

Dlatego też opracowywane kompleksowe ramy regulacyjne podkreślają powagę, z jaką władze traktują tę technologię. Volkov podsumowuje:

“Organy regulacyjne wciąż próbują znaleźć terminologię definiującą kryptowaluty. Ale jak tylko to zrobią, będzie to duży krok naprzód. Zawirowania, których doświadczamy, w pewnym momencie się skończą. Nie widzę żadnego kluczowego kamienia milowego, który by to zmienił. Będzie to powolny, konsekwentny trend długoterminowej adopcji.”

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *