Dyrektorzy Binance odchodzą w związku z kontrolą regulacyjną

Dyrektorzy Binance Odchodzą W Związku Z Kontrolą Regulacyjną D0c92d1, NEWSFIN

Szef działu prawnego i dyrektor ds. ryzyka podobno odeszli z giełdy kryptowalut Binance.US, oznaczając dwa kolejne odejścia kadry kierowniczej.

Nastąpiło to po niedawnym odejściu dyrektora generalnego Binance.US Briana Shrodera, wraz z decyzją firmy o zmniejszeniu o jedną trzecią liczby pracowników.

Odejścia kadry kierowniczej Binance.US nasilają spekulacje

14 września The Wall Street Journal poinformował, powołując się na znane źródła, że Kirshna Juvvadi, która zajmowała stanowisko szefa działu prawnego, oraz Sidney Majalya, dyrektor ds. ryzyka, odchodzą z Binance.US.

Jednak nie tak dawno oba te działy przeszły zwolnienia. 16 czerwca raporty ujawniły, że kilku pracowników w działach prawnych, ryzyka i zgodności giełdy zostało zwolnionych. Bloomberg poinformował, że działania te zostały podjęte w ramach “przygotowań do wieloletniego i bardzo kosztownego procesu sądowego”.

Trwające odejścia pracowników wyższego szczebla zbiegają się w czasie z trwającymi bataliami prawnymi Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) przeciwko Binance.US.

Analityk Bloomberga James Seyffart wyraził swoje obawy w poście na X (dawniej Twitter) wkrótce po ogłoszeniu:

“Cóż… to nie może być dobry znak dla tego, co dzieje się z Binance.”

Tymczasem inny użytkownik stwierdził, że Binance.US nie jest “tak duże, jak ludzie myślą”.

W niedawnym poście wskazał on, że 24-godzinny wolumen obrotu Binance.US jest znacznie niższy niż w przypadku jego spółki macierzystej.

“Binance US miało około 22 milionów dolarów 24-godzinnego wolumenu obrotu….Podczas gdy Binance miało około 6 miliardów dolarów 24-godzinnego wolumenu obrotu.”

Trwające wyzwania giełdy

13 września amerykańska giełda podjęła decyzję o redukcji około 100 miejsc pracy. Stanowiło to równowartość około jednej trzeciej jej siły roboczej.

W czerwcu SEC złożyła pozew przeciwko Binance.US i Changpeng “CZ” Zhao. Amerykański organ regulacyjny twierdził, że firma kontrolowana przez Zhao zawyżała wolumeny obrotu na giełdzie.

SEC twierdzi, że giełda zwiększyła wolumeny obrotu, korzystając z wielu kont użytkowników posiadanych przez Sigma Chain. Jest to szwajcarska firma handlowa, a według doniesień należy do Zhao.

W niedawnym oświadczeniu CZ omówił wyzwania stojące przed Binance w skali globalnej. Przyznał, że utrzymują się negatywne wiadomości, rotacja personelu i zarzuty. Utrzymywał jednak, że globalna giełda nie doświadcza żadnych problemów z płynnością.

“Zgadnij, czego nie mamy? Żadnych problemów z płynnością. Wszystkie wypłaty (i wpłaty) są obsługiwane prawidłowo. Wszystkie środki klientów są bezpieczne i zabezpieczone w 100%.”

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *