Dwaj krypto analitycy nie zdołali przewidzieć Bitcoina we wrześniu

Dwaj Krypto Analitycy Nie Zdolali Przewidziec Bitcoina We Wrzesniu 5202933, NEWSFIN

Dwaj Krypto Analitycy Nie Zdolali Przewidziec Bitcoina We Wrzesniu 3d62de4, NEWSFIN

Ci dwaj krypto analitycy nie zdołali dokładnie przewidzieć rynku kryptowalut we wrześniu, szczególnie w odniesieniu do ceny Bitcoina (BTC).

Odpowiedni timing i przewidywanie prawidłowych ruchów na rynku mogą być trudne. Nawet niektórzy z najlepszych w branży się mylą. BeInCrypto pokazuje, jak dwaj krypto analitycy odnieśli porażki w swoich analizach Bitcoina we wrześniu.

Odchylenie i odzyskanie nie prowadzą do wzrostu ceny BTC

W dniu 15 września znany krypto analityk @Tradermayne opublikował na Twitterze wykres Bitcoina pokazujący odchylenie ceny poniżej obszaru 25 250 USD przed jej odzyskaniem.

Krypto analityk oczekiwał, że doprowadzi to do znacznego wzrostu ceny. Szczególnie liczył na to w połączeniu z byczymi sygnałami na miesięcznych i tygodniowych przedziałach czasowych.

Początkowo odzyskanie poziomu zapoczątkowało ruch w górę. Wzrost ten nie spowodował jednak wybicia z opadającej linii trendu oporu. Cena została raczej odrzucona w dniu 19 września (czerwona ikona) i od tego czasu spada.

W związku z tym trend wciąż uważa się za niedźwiedzi w perspektywie krótkoterminowej, dopóki cena nie przebije tej linii trendu.

Dwaj Krypto Analitycy Nie Zdolali Przewidziec Bitcoina We Wrzesniu 93e2c9c, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 25 500 USD, czyli 3% poniżej obecnej ceny. Następny najbliższy opór znajduje się na poziomie 29 000 USD, czyli 10% powyżej obecnej ceny.

Krypto analitycy: Korekcyjne liczba fal Bitcoina okazała się niepoprawna

Znany analityk kryptowalut @TheTradingHubb wykorzystał teorię fal Elliotta, aby przewidzieć, że cena spadnie w połowie września po osiągnięciu szczytu w pobliżu 26 200 USD.

Analitycy techniczni wykorzystują teorię fal Elliotta do określenia kierunku trendu poprzez badanie powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów.

Zgodnie z proponowaną kalkulacją, BTC spadłby poniżej dołka z 11 września po osiągnięciu lokalnego szczytu na poziomie 26 200 USD.

Dwaj Krypto Analitycy Nie Zdolali Przewidziec Bitcoina We Wrzesniu 9fa27ba, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Zamiast tego cena BTC osiągnęła jednak szczyt na poziomie 27 230 USD. Następnie spadła i potwierdziła horyzontalny obszar wsparcia 26 000 USD.

Ruch ten unieważnił możliwość, że poprzednia struktura (podświetlona) była strukturą korekcyjną A-B-C (czarna). Jeśli tak, to krypto analitycy się mylili, a cena rozpoczęła nowy ruch w górę w dniu 12 września (zielona ikona).

To, czy cena spadnie poniżej obszaru 26 000 USD, a także będzie kontynuować wzrost i przebije wcześniej zarysowaną linię trendu spadkowego, określi prawidłową prognozę.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *