Dlaczego uruchomienie testnetu Ethereum zostało opóźnione?

Dlaczego Uruchomienie Testnetu Ethereum Zostalo Opoacuteznione 5c4ab7d, NEWSFIN

Dlaczego Uruchomienie Testnetu Ethereum Zostalo Opoacuteznione A214932, NEWSFIN

Oczekiwana sieć testowa Holesky na Ethereum nie zostanie uruchomiona zgodnie z planem z powodu niedopasowania parametrów. Mimo to ma stać się największym testnetem w tej sieci blockchain.

Badacz Ethereum Protolambda zidentyfikował włączenie obcych danych do nieprawidłowego pliku jako przyczynę błędnej konfiguracji. Ponadto zgłoszono rozbieżności w niektórych parametrach forka, co doprowadziło do awarii sieci.

Uruchomienie testnetu Holesky na Ethereum przesunięte

Uruchomienie testnetu Holesky zostało przesunięte na przyszły tydzień po osiągnięciu konsensusu wśród programistów i klientów Ethereum Foundation.

Należy zauważyć, że odroczenie nie jest związane z obawami o rozmiar sieci. Zamiast tego sieć testowa będzie działać zgodnie z pierwotnymi założeniami. Paritosh, DevOps z Ethereum Foundation powiedział:

“Mieliśmy błędną konfigurację w pliku genesis, co doprowadziło do nieprawidłowego uruchomienia sieci Holesky. Niektórzy walidatorzy ręcznie poprawili konfigurację i byli w stanie uruchomić łańcuch. Jednak nie na tyle, by sieć mogła zostać sfinalizowana.”

Holesky, który ma być najbardziej rozbudowaną siecią testową Ethereum, ma na celu wzmocnienie możliwości testowania smart kontraktów. Z 1,46 miliona węzłów walidacyjnych, będzie miała dwukrotnie większą pojemność niż sieć główna. W rzeczywistości sieć główna ma obecnie około 700 000 węzłów.

Znaczenie Holesky wynika z oferowania programistom Ethereum solidnej platformy do testowania zdecentralizowanych aplikacji, uzupełniając inne opcje, takie jak Sepolia i Goerli. Niektórzy deweloperzy napotkali wyzwania związane z tymi istniejącymi platformami ze względu na ich mniejsze zestawy walidatorów.

Oczekuje się, że zwiększona skala Holesky zapewni deweloperom środki do dokładnego przetestowania ich infrastruktury i aktualizacji w środowisku odzwierciedlającym główną sieć. Ten proaktywny środek ma na celu zidentyfikowanie i rozwiązanie problemów ze skalowaniem w sieci testowej, zanim wpłyną one na główny blockchain. W ten sposób toruje to drogę dla silniejszego zdecentralizowanego ekosystemu.

Dlaczego Uruchomienie Testnetu Ethereum Zostalo Opoacuteznione 2699a1b, NEWSFIN

Wykres ETH/USD dzięki BeInCrypto

Pomimo opóźnienia Holesky, cena Ethereum nie uległa znacznemu pogorszeniu. W ciągu ostatniego dnia druga największa kryptowaluta odnotowała skromny wzrost o 0,84%. Jednak nadal traci ponad 8% w ciągu ostatniego miesiąca.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *