Dlaczego Litecoin (LTC) może pozostać poniżej 100 USD pomimo odbicia na rynku kryptowalut?

Dlaczego Litecoin Ltc Może Pozostać Poniżej 100 Usd Pomimo Odbicia Na Rynku Kryptowalut 87fea5f, NEWSFIN

W ubiegłym tygodniu Litecoin (LTC) spadł do najniższego poziomu z 2023 r., wynoszącego 56 USD. Doprowadziło to do trzeciego z rzędu krachu po halvingu. Czy przełomowe zwycięstwo sądowe Grayscale może popchnąć cenę Litecoina w kierunku odzyskania strat po halvingu?

We wtorek, 29 sierpnia, cena Litecoina (LTC) na krótko osiągnęła poziom 70 USD, najwyższy od czasu spadku do dołka 2023 r., tj. 56 USD w dniu 18 sierpnia. Trwający wzrost cen jest reakcją rynków kryptowalut na przełomowe zwycięstwo Grayscale w odwołaniu od wniosku o spotowy ETF dla Bitcoin przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Niskie ceny sprawiają, że sieć Litecoin jest bardziej atrakcyjna dla transakcji P2P

Podczas gdy inne monety o dużej kapitalizacji, takie jak Bitcoin Cash (BCH) i Toncoin (TON), osiągnęły dwucyfrowe zyski procentowe, Litecoin odnotował jedynie 4% odbicie. Jakie są szanse, że cena Litecoina odzyska 100 USD w nadchodzących tygodniach?

Litecoin zyskał na znaczeniu dzięki swojemu pochodzeniu jako tańsza i szybsza alternatywa dla Bitcoina w transakcjach peer-to-peer. Wydaje się, że ostatnia korekta ceny wysunęła to na pierwszy plan.

W miarę zbliżania się halvingu z dnia 2 sierpnia, cena LTC spadła poniżej 100 USD w połowie lipca. Jednak od tego czasu inwestorzy kryptowalutowi wdrażają więcej transakcji w sieci Litecoin.

Poniższy wykres od Santiment wyraźnie pokazuje, jak dzienny wolumen transakcji LTC stopniowo wzrastał w ciągu ostatniego miesiąca. Od 25 lipca wzrósł on o 41% z 10,34 mln LTC do 14,6 mln LTC w transakcjach z 29 sierpnia.

Dlaczego Litecoin Ltc Może Pozostać Poniżej 100 Usd Pomimo Odbicia Na Rynku Kryptowalut Bda00c6, NEWSFIN

Wolumen transakcji LTC / Źródło: Santiment

Wskaźnik ten sumuje całkowity wolumen transakcji z udziałem LTC w danym dniu. Zazwyczaj oznacza to wyższy popyt na LTC, ponieważ wykorzystywanych jest więcej usług świadczonych przez sieć lub w niej hostowanych.

Przy tym zdrowym wzroście aktywności transakcyjnej nie jest zaskoczeniem, że LTC zdołało odrobić część strat po spadku. Jednak inny kluczowy wskaźnik pokazuje, że cena Litecoina jest wciąż daleka od poważnego wybicia.

Przeważające nastroje w sieci Litecoin są nadal w dużej mierze niedźwiedzie

Efekt fali po przełomowym zwycięstwie Grayscale w niewielkim stopniu wpłynął na zachowanie niedźwiedzi Litecoina. Zgodnie z wykresem głębokości rynku na giełdach on-chain, niedźwiedzie złożyły aktywne zlecenia sprzedaży 277 340 LTC po obecnych cenach. Przewyższa to obecny wolumen zleceń kupna wynoszący łącznie 264 760 LTC.

Dlaczego Litecoin Ltc Może Pozostać Poniżej 100 Usd Pomimo Odbicia Na Rynku Kryptowalut A47c58a, NEWSFIN

Księga zamówień giełdowych / Źródło: IntoTheBlock

Wykres Exchange On-chain Market Depth pokazuje wolumen aktywnych zleceń na Litecoina złożonych na uznanych giełdach kryptowalut. Jak pokazano powyżej, podaż rynkowa LTC przewyższyła obecnie popyt o ponad 12 500 monet.

Sugeruje to, że pomimo wzrostu aktywności transakcyjnej, trwający wzrost na rynku kryptowalut może mieć nieproporcjonalnie mniejszy wpływ na cenę Litecoina.

Prognoza ceny LTC: Opór na poziomie 80 USD może okazać się zniechęcający

Biorąc pod uwagę niedźwiedzie nastroje traderów LTC, cena Litecoin prawdopodobnie nadal będzie utrzymywać się poniżej 80 USD w nadchodzących tygodniach.

Dane Global In/Out of Money Around Price (GIOM), które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych posiadaczy Litecoina, również potwierdzają tę prognozę.

Podkreślają one, że 1,25 miliona adresów kupiło 8,84 miliona monet LTC po średniej cenie 78 USD. Jeśli Litecoin nie będzie w stanie wygenerować większego popytu przewyższającego podaż, opór na poziomie 80 USD może okazać się zniechęcający.

Co więcej, dodatkowe 1,66 miliona adresów posiada 14,81 miliona LTC po średniej cenie 88 USD. Stanowi to ogromną strefę oporu, gdyby Litecoin zdołał osiągnąć te ceny.

Choć jest to mało prawdopodobne, jeśli byki zdołają pokonać ten opór, cena Litecoina może osiągnąć 90 USD po raz pierwszy od ostatniego halvingu.

Dlaczego Litecoin Ltc Może Pozostać Poniżej 100 Usd Pomimo Odbicia Na Rynku Kryptowalut 579c8fa, NEWSFIN

Wykres GIOM dla Litecoin / Źródło: IntoTheBlock

I odwrotnie, jeśli niedźwiedzie nastroje na rynku wzrosną, traderzy mogą wymusić spadek poniżej 60 USD. Jednak jest tam 401 000 adresów portfeli, które kupiło 5,14 miliona monet LTC po średniej cenie 65 USD. Jeśli utrzymają tryb HODL, cena Litecoin może zainicjować odbicie.

Jeśli jednak ten poziom wsparcia zostanie utracony, cena LTC może ostatecznie osiągnąć nowe dno z 2023 r. na poziomie 50 USD. Jest to kluczowy poziom, na którym kupiono ponad 11,34 mln LTC po maksymalnej cenie 50 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *