Dlaczego Google Ai może zmienić marketing kryptowalut?

Dlaczego Google Ai Może Zmienić Marketing Kryptowalut 885aa3a, NEWSFIN

Dlaczego Google Ai Może Zmienić Marketing Kryptowalut 02f7851, NEWSFIN

W ostatnim czasie innowacje Google nieustannie wyznaczają tempo postępu cyfrowego. Pojawienie się nowej platformy Google Generative AI oznacza obiecujący rozdział dla kampanii marketingowych kryptowalut.

Ponieważ branża kryptowalut staje się integralną częścią globalnej gospodarki, kampanie marketingowe dla platform Web3 wymagają większej wydajności, trafności i zdolności adaptacyjnych. Dzięki podjęciu współpracy z Typeface i GrowthLoop, generatywna sztuczna inteligencja Google wydaje się oferować rozwiązanie dla tak określonych potrzeb.

Potęga generatywnej sztucznej inteligencji Google

Platforma Google Generative AI, zaprezentowana na niedawnej konferencji Google Cloud Next, ma na celu zrewolucjonizowanie strategii kampanii marketingowych.

Godne uwagi partnerstwo tej platformy z Typeface i GrowthLoop pozwala marketerom wykorzystać moc generatywnej sztucznej inteligencji, skracając czas i wysiłek tradycyjnie wymagany do uruchomienia potężnych kampanii marketingowych.

Dzięki integracji z Google BigQuery, platforma Generative AI umożliwia wykorzystanie danych własnych w reklamach, sprzedaży, klientach i produktach.

“Widzimy duże zainteresowanie ze strony klientów z różnych branż. Jeśli spojrzysz na bankowość, ludzie używają go z różnych powodów. Pomyśl o nim jako o pomocy bankom w posiadaniu cyfrowego asystenta badawczego, który przeprowadza ich badania. Wykorzystują go również do obsługi klienta – wirtualny agent pomaga człowiekowi w odpowiadaniu na pytania. Poprawia on szybkość obsługi klienta; poprawia efektywność kosztową i obsługę klienta” – potwierdził dyrektor generalny Google Cloud Thomas Kurian.

Ponieważ kryptowaluty stają się kluczowym systemem finansowym na całym świecie, jego kampanie marketingowe muszą być szybkie, elastyczne i niezawodne.

Generatywna sztuczna inteligencja może odpowiedzieć na te potrzeby. Oferując unikalne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, szczególnie w zakresie segmentacji odbiorców i tworzenia treści.

“To przełomowy moment. Możliwości tych modeli i to, co są w stanie zrobić, zadziwiło użytkowników w wielu krajach. To naprawdę bardzo transformujące doświadczenie tego, co może zrobić model. Jesteśmy odważni i odpowiedzialni, co oznacza, że dokonujemy znacznie przyszłościowych inwestycji w produkty. Ale nie ma dla nas wątpliwości, że jest to przełomowy moment w informatyce” – dodał Kurian.

Zmiana zasad gry dla marketingu kryptowalut

Wykorzystując BigQuery, marketerzy kryptowalut mogą uzyskać dogłębny wgląd w zachowania klientów. Biorąc pod uwagę imponujący wzrost sektora, ma to kluczowe znaczenie dla kampanii marketingowych kryptowalut. Podobnie GrowthLoop może jeszcze bardziej poprawić to doświadczenie. Umożliwi definiowanie segmentów odbiorców za pomocą przyjaznych dla użytkownika narzędzi w bezpiecznym środowisku chmurowym.

Marketerzy często stają przed wyzwaniami związanymi z tworzeniem treści, które rezonują z segmentowanymi odbiorcami. Dlatego też Generative AI, we współpracy z Typeface, oferuje rozwiązanie, które tworzy treści odpowiednie dla każdego segmentu i zapewnia jego idealne dopasowanie do wytycznych marki.

Staje się to nieocenione w przypadku platform kryptograficznych. Te skutecznie komunikują złożone koncepcje, tak jak zdecentralizowane finanse (DeFi), inteligentne kontrakty i Web3.

Co więcej, integracja ułatwia ścisłe monitorowanie kluczowych wskaźników wydajności, w tym ROI i testów A/B. Ponieważ kampanie marketingowe kryptowalut często dotyczą zmian rynkowych w czasie rzeczywistym i globalnych baz odbiorców, wskaźniki te mogą znacznie zwiększyć ich skuteczność.

Generatywna sztuczna inteligencja Google, w połączeniu z umiejętnościami Typeface i GrowthLoop, ma ogromny potencjał w przekształcaniu kampanii marketingowych kryptowalut. Jak zauważył Adam Lovallo z Thesis, istnieje znaczny potencjał generatywnych narzędzi AI do tworzenia treści wideo.

Tak zaawansowana technologia mogłaby zmienić zasady gry, zwłaszcza biorąc pod uwagę rosnące znaczenie YouTube jako platformy reklamowej.

“To zrobiłoby ogromną różnicę” – wspomniał Lovallo, podkreślając, że CPM w YouTube są na wyższym szczycie niż w przypadku Facebooka i TikTok. “Znacznie trudniej jest osiągnąć 100 USD CPA na YouTube, jeśli osiągasz to również na Facebooku i TikTok”.

Poruszanie się po potencjalnych wyzwaniach

Podczas gdy generatywna sztuczna inteligencja wyróżnia się jako pionier w rozwiązaniach marketingowych kryptowalut, konieczne jest rozpoznanie i zajęcie się niektórymi zastrzeżeniami marketerów. Kwestie przejrzystości, w szczególności skuteczności kampanii, pojawiły się w przypadku innych narzędzi Google opartych na sztucznej inteligencji, takich jak Performance Max.

Przy wadze, jaką marketing kryptowalutowy ma zgodnie z wytycznymi Y.M.Y.L., zapewnienie jasności i otwartości staje się koniecznością.

Dlaczego Google Ai Może Zmienić Marketing Kryptowalut Be52070, NEWSFIN

Zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją rozważane przez organizacje na całym świecie. Źródło: Statista

Co więcej, nie można pominąć obaw związanych z prawami autorskimi do treści i ich własnością. W branży kryptowalut, w której zaufanie jest najważniejsze, marketerzy kryptowalut korzystający z generatywnej sztucznej inteligencji Google muszą priorytetowo traktować przejrzystość. Tak przyjęte podejście w jedyny sposób wzmocni ich pozycję jako liderów rynku i zwiększy ich przydatność w kampaniach marketingowych kryptowalut.

Wykorzystując niezrównane możliwości tej platformy, marketerzy kryptowalut mogą tworzyć skuteczne kampanie, które odpowiadają potrzebom i preferencjom ich odbiorców.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *