Czy X (Twitter) uruchomi giełdę kryptowalut?

Czy X Twitter Uruchomi Giełdę Kryptowalut 8296571, NEWSFIN

W przełomowej decyzji organów regulacyjnych Rhode Island, X, wcześniej znany jako Twitter, otrzymał licencję do obrotu walut. Zostało to potwierdzone przez Nationwide Multistate Licensing System (NMLS) 28 sierpnia.

To kluczowe posunięcie jest znaczącym wskaźnikiem zamiaru giganta mediów społecznościowych, aby stać się potężnym graczem w sektorze usług finansowych, koncentrując się w szczególności na kryptowalutach.

X otwiera bramę do działalności kryptowalutowej

Licencja nadawcy walut jest regulacyjnym zielonym światłem dla X do angażowania się w działania związane z kryptowalutami. W rzeczywistości pozwala ona firmie na przechowywanie, transfer i wymianę kryptowalut w imieniu swoich użytkowników.

Licencja ta jest kluczowym krokiem, umożliwiającym X oferowanie pełnego pakietu usług związanych z aktywami kryptograficznymi. W związku z tym jeszcze bardziej dywersyfikuje portfolio firmy i strumienie przychodów, zwiększając jej obecność na całym świecie.

Liczba użytkowników X (Twitter) na całym świecie. Źródło: Statista

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym terminem, licencja nadawcy walut jest obowiązkowym wymogiem regulacyjnym dla każdej firmy, która chce obsługiwać kryptowaluty lub oferować powiązane usługi.

Prawo Rhode Island zgodnie z § 19-14-1 (4) (ii) określa, że licencja jest niezbędna do “utrzymania kontroli nad wirtualną walutą lub transakcjami w wirtualnej walucie” w imieniu użytkowników.

Podobnie, firmy zajmujące się cyfrową “przechowywaną wartością” muszą również uzyskać licencję na przesyłanie waluty zgodnie z prawem Rhode Island § 19-14-1(36).

Zatwierdzenie Rhode Island nie jest odosobnionym wydarzeniem. Spółka X uzyskała niedawno licencje na świadczenie usług przekazu pieniężnego w New Hampshire, Michigan i Missouri. Licencje te są częścią szerszej strategii, która pozycjonuje firmę do wejścia na rynek płatności i usług finansowych.

Zatwierdzone wnioski dają X możliwość wysyłania, otrzymywania i przekazywania środków oraz angażowania się w działalność związaną z wymianą walut.

W miarę jak wyścig o dominację w mediach społecznościowych i usługach finansowych nabiera tempa, X wyprzedza konkurencję. Przybliża go to do stania się punktem kompleksowej obsługi potrzeb użytkowników online.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *