Czy wieloryby wywołają wzrost ceny Bitcoina przed decyzją Fed?

Czy Wieloryby Wywołają Wzrost Ceny Bitcoina Przed Decyzją Fed 4a9d49b, NEWSFIN

Czy Wieloryby Wywołają Wzrost Ceny Bitcoina Przed Decyzją Fed C840a98, NEWSFIN

Cena Bitcoina (BTC) rozpoczęła wrzesień negatywnie, ponownie spadając poniżej 26 000 USD w piątek. Jednak ważny wskaźnik on-chain ujawnia rosnącą presję ze strony amerykańskich wielorybów.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych ma ogłosić nowe stopy procentowe w dniu 19 września. Ponieważ do kluczowego posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej pozostało zaledwie 10 dni, wydaje się, że firmy instytucjonalne z siedzibą w USA dokonują teraz akumulacji Bitcoina (BTC). Czy wywoła to wzrost ceny BTC w nadchodzących dniach?

Wieloryby z Wall Street wywierają presję zakupową na Coinbase

Wraz ze zbliżającym się kolejnym posiedzeniem Fed, ważny wskaźnik on-chain pokazuje, że amerykańscy inwestorzy instytucjonalni wywierają presję na kupno. Indeks Coinbase Premium firmy CryptoQuant pokazuje procentową różnicę między cenami Bitcoina na rynkach spot Coinbase Pro i Binance.

Binance dominuje na detalicznym rynku spot na całym świecie. Natomiast Coinbase Pro jest w dużej mierze zdominowany przez firmy instytucjonalne z siedzibą w USA i zamożnych traderów. W związku z tym dodatnie wartości Indeksu Premium wskazują na wzrost presji zakupowej inwestorów amerykańskich na Coinbase.

Czy Wieloryby Wywołają Wzrost Ceny Bitcoina Przed Decyzją Fed 5a1d825, NEWSFIN

Coinbase Premium Index / Źródło: CryptoQuant

Powyższy wykres pokazuje, że 7 września indeks Coinbase Premium osiągnął dodatnie wartości po raz pierwszy w tym miesiącu. Co ciekawe, ostatni raz indeks Coinbase przekroczył 0,80 około marca 2023 roku. Natychmiast po tym nastąpił wzrost cen w kierunku 30 500 USD, czyli szczytu z 2023 roku.

Dopiero okaże się, czy indeks Coinbase Premium będzie nadal rósł. Jeśli tak się stanie, może to wzmocnić zaufanie inwestorów detalicznych i wywołać wzrost cen przed kolejnym posiedzeniem Fed.

Rosnąca płynność Bitcoina sugeruje zbliżające się odwrócenie trendu

To optymistyczne stanowisko jest dodatkowo wzmocnione przez płynność, która pojawiła się na rynkach spot Bitcoina w tym tygodniu. Według CryptoQuant, wolumen handlu spot na Bitcoina stale rośnie od 2 września, prawie się podwajając.

W ujęciu liczbowym, wolumen obrotu spot BTC w dniu 2 września wyniósł 14 230 BTC. Na zamknięciu 7 września na różnych giełdach kryptowalut obracano łącznie 32 632 BTC. Oznacza to 130% wzrost wolumenu na rynku spot w ciągu tygodnia.

Czy Wieloryby Wywołają Wzrost Ceny Bitcoina Przed Decyzją Fed 3b5ca63, NEWSFIN

Wolumen handlu BTC / Źródło: CryptoQuant

Zazwyczaj wolumeny handlu spot spadają w czasie bessy, ponieważ oblężeni inwestorzy zamykają swoje pozycje. W związku z tym rosnące wolumeny spot BTC podczas obecnej płaskiej akcji cenowej sugerują, że płynność i zainteresowanie inwestorów wracają na rynek. Ta zwiększona płynność może pomóc traderom Bitcoina w efektywnej realizacji zleceń w nadchodzących dniach, przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnych cen.

Ponadto trendy danych historycznych pokazują, że ostatnie wzrosty ceny Bitcoina często poprzedzały gwałtowny wzrost wolumenu obrotu spot BTC.

Podsumowując, presja zakupowa ze strony amerykańskich wielorybów i wzrost wolumenu handlu spot BTC mogą razem wywołać wzrost ceny Bitcoina.

Prognoza ceny BTC: 28 000 USD jest realnym celem

Z perspektywy on-chain, wieloryby z siedzibą w USA mogą wywołać wzrost ceny Bitcoina w kierunku 28 000 USD w nadchodzących dniach. To bycze stanowisko jest również potwierdzone przez dane In/Out of Money Around Price, które przedstawiają rozkład cen zakupu obecnych posiadaczy Bitcoina.

Pokazuje to, że jeśli BTC pokona opór na 26 500 USD, byki mogą nabrać rozpędu, by naciskać dalej w kierunku 28 000 USD.

Jak pokazano poniżej, 2,31 miliona adresów kupiło 740 BTC po maksymalnej cenie 26 560 USD. Obecnie stanowi to główny opór. Jeśli jednak optymizm amerykańskich wielorybów nasili się, wzrost ceny Bitcoina może doprowadzić do 28 000 USD.

Czy Wieloryby Wywołają Wzrost Ceny Bitcoina Przed Decyzją Fed 58d64ed, NEWSFIN

Wykres IOMAP dla BTC / Źródło: IntoTheBlock

I odwrotnie, niedźwiedzie mogą przejąć kontrolę, jeśli cena BTC spadnie poniżej 24 500 USD. Jednak, jak pokazano poniżej, 654 000 adresów kupiło 253 BTC po minimalnej cenie 25 000 USD. Mogą one zaoferować znaczne wsparcie, podejmując zdecydowane próby zabezpieczenia swoich pozycji.

Jeśli jednak ten poziom wsparcia zostanie utracony, to cena BTC może ostatecznie spaść w kierunku 24 000 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *