Czy Dogecoin (DOGE) pokona trend spadkowy? Co musisz wiedzieć?

Czy Dogecoin Doge Pokona Trend Spadkowy Co Musisz Wiedziec 7e8e6d1, NEWSFIN

Czy Dogecoin Doge Pokona Trend Spadkowy Co Musisz Wiedziec 16942b5, NEWSFIN

Dogecoin jest potencjalnie na skraju spadku. Zostanie to potwierdzone załamaniem z formacji trójkąta zniżkującego, która rozwijała się przez długi czas. To załamanie może doprowadzić do znacznego spadku ceny o 50%.

Jednak dzienne interwały oferują bardziej pozytywne sygnały dla Dogecoin. Wskazują na możliwość odwrócenia dominującego trendu spadkowego.

Czy Dogecoin załamie się z długoterminowego wzorca?

Tygodniowa analiza Dogecoin wskazuje, że cena konsekwentnie utrzymuje się nieco powyżej poziomu wsparcia przy 0,059 USD od czerwca 2022 roku. Ten poziom wsparcia był wielokrotnie weryfikowany, co podkreśla jego znaczenie.

Warto zauważyć, że najnowsze walidacje (zielone ikony) wykazywały wydłużone dolne knoty. Sugeruje to wzmożoną aktywność zakupową.

Jednak pomimo tych pozytywnych sygnałów, DOGE napotkał presję ze względu na opadającą linię trendu oporu, która obowiązuje od listopada 2022 roku. W połączeniu ze wsparciem na poziomie 0,059 USD tworzy ona trójkąt zniżkujący, zazwyczaj interpretowany jako formacja niedźwiedzia.

W tym interwale Dogecoin odnotował kilka niższych szczytów, co oznacza spadek dynamiki wzrostu. Cena DOGE prawie powróciła do poziomu 0,059 USD, niwelując zyski z ostatniego odbicia.

Potencjalne załamanie obejmujące całą wysokość tej formacji (kolor biały) może potencjalnie obniżyć cenę DOGE o około 50%.

Potwierdzenie tego załamania wymagałoby zamknięcia DOGE poniżej horyzontalnego poziomu wsparcia na 0,059 USD. Z kolei powrót do opadającej linii oporu oznaczałby wzrost o 16%.

Czy Dogecoin Doge Pokona Trend Spadkowy Co Musisz Wiedziec 0ef7fca, NEWSFIN

Wykres DOGE/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik siły względnej (RSI), który mierzy dynamikę, potwierdza możliwość załamania.

Wielu traderów polega na wskaźniku RSI, aby ocenić, czy dane aktywo znajduje się w stanie wykupienia lub wyprzedania. To pomaga im w podejmowaniu decyzji o kupnie lub sprzedaży. Obecnie RSI znajduje się poniżej progu 50 (zaznaczonego czerwonym kółkiem) i spada, wskazując na niedźwiedzi trend.

W ostatnich wiadomościach FTX przygotowuje się do likwidacji różnych aktywów kryptograficznych. Jednak pomimo posiadania aktywów w Dogecoin, niewypłacalna giełda nie ma zamiaru ich sprzedawać.

Prognoza ceny DOGE: Czy bycza formacja może rozpocząć odwrócenie trendu?

W przeciwieństwie do tygodniowego przedziału czasowego, który jest zdecydowanie niedźwiedzi, dzienna analiza ceny Dogecoin wykazuje oznaki potencjalnego zwyżkowego odwrócenia trendu. Wynika to z utworzenia podwójnego dna, które jest uważane za byczą formację.

Co więcej, formacja ta została połączona z byczą dywergencją wskaźnika RSI. Bycza dywergencja pojawia się, gdy wzrostowi dynamiki towarzyszy spadek ceny. Często prowadzi to do byczego odwrócenia trendu.

Jeśli cena Dogecoin przebije krótkoterminową opadającą linię oporu, potwierdzi to ważność formacji podwójnego dna. Prawdopodobnie spowoduje to długoterminowy wzrost o 16% powyżej opadającej linii oporu.

Z drugiej strony, załamanie z niewielkiego wsparcia na poziomie 0,061 USD będzie oznaczać, że formacja ta jest nieważna. Prawdopodobnie spowoduje to długoterminowe załamanie i zainicjuje spadek o 50%.

Czy Dogecoin Doge Pokona Trend Spadkowy Co Musisz Wiedziec 4d0afc2, NEWSFIN

Wykres DOGE/USDT dzięki Tradingview

Podsumowując, prognoza Dogecoin określi, czy cena spadnie poniżej 0,059-0,061 USD, czy też wybije się z krótkoterminowej linii oporu. Załamanie może spowodować spadek o 50%, podczas gdy wybicie może spowodować wzrost o 16%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *