Czy Chainlink (LINK) osiągnie nowy roczny szczyt?

Czy Chainlink (LINK) osiągnie nowy roczny szczyt?

Chainlink (LINK) przebił opadającą linię oporu i zbliża się do swojego rocznego szczytu.

Odczyty tygodniowych i dziennych ram czasowych są zwyżkowe, wspierając ciągły wzrost w kierunku nowych szczytów.

Analiza techniczna na tygodniowych interwałach pokazuje, że cena LINK wzrosła od czerwca, kiedy to spadła do dołka na poziomie 4,75 USD. Wzrost ten spowodował odzyskanie horyzontalnego obszaru wsparcia na poziomie 5,80 USD, który obowiązuje od kwietnia 2022 roku.

Chociaż jest to zdecydowanie byczy sygnał, LINK nie zdołał wybić się z opadającej linii oporu (czerwona ikona). Pomimo tego niepowodzenia cena podejmuje kolejną próbę.

Ruch w górę był również połączony z byczą dywergencją (zielona linia) na tygodniowym wskaźniku RSI. RSI to wskaźnik momentum wykorzystywany przez traderów do oceny, czy rynek jest wykupiony lub wyprzedany. Ponadto określają, czy należy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy sugerują, że byki nadal mają przewagę, podczas gdy odczyty poniżej 50 wskazują na coś przeciwnego. Bycza dywergencja występuje, gdy spadek ceny jest połączony ze wzrostem dynamiki. Często prowadzi to do byczego odwrócenia trendu.

Czy Chainlink Link Osiagnie Nowy Roczny Szczyt C34202b, NEWSFIN

Wykres LINK/USDT dzięki Tradingview

Jeśli dojdzie do wybicia z długoterminowej spadkowej linii oporu, cena LINK może znacząco wzrosnąć. W takim przypadku najbliższym oporem będzie poziom 9,40 USD, co oznacza wzrost o 25% w stosunku do obecnej ceny. Z drugiej strony, powrót do poziomu 5,80 USD oznaczałby spadek o 20%.

Dzienne interwały zapewniają bycze odczyty, zgodny z tygodniowymi przedziałami czasowymi.

Po pierwsze, w dniu 18 września cena LINK wybiła się z opadającej linii oporu. Sugeruje to, że poprzedni ruch spadkowy dobiegł końca.

Po drugie, dzienny wskaźnik RSI wzrósł powyżej 50, co jest kolejną oznaką zwyżkowego trendu.

Liczba fal Elliotta również wspiera kontynuację wzrostów. Analitycy techniczni wykorzystują teorię fal Elliotta do określenia kierunku trendu poprzez badanie powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i psychologii inwestorów.

Istnieją dwia potencjalne scenariusze dla przyszłego ruchu, obie prowadzące do krótkoterminowego wzrostu ceny LINK.

Niedźwiedzi scenariusz (czarny) wskazuje, że ruch w górę jest częścią struktury korekcyjnej A-B-C. Nadanie falom A:C stosunku 1:1 doprowadziłoby do szczytu w pobliżu 9,50 USD. Zgadza się to z długoterminowym obszarem oporu.

Natomiast byczy scenariusz (biały) sugeruje, że cena znajduje się obecnie w fali trzeciej pięciofalowego wzrostu. W tym przypadku fala trzecia prawdopodobnie się wydłuży, a LINK osiągnie szczyt w pobliżu co najmniej 12 USD, przebijając przy tym długoterminową spadkową linię oporu.

Czy Chainlink Link Osiagnie Nowy Roczny Szczyt 297a97d, NEWSFIN

Wykres LINK/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy cenowej LINK, nagła utrata impetu lub odrzucenie z opadającej linii oporu może doprowadzić do spadku o 20% w horyzontalnym obszarze wsparcia 5,90 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *