Czy cena Stellar (XLM) wzrośnie o 350% w najbliższych miesiącach?

Czy Cena Stellar Xlm Wzrośnie O 350 W Najbliższych Miesiącach 8812233, NEWSFIN

Stellar (XLM) jest jednym z tych rzadkich altcoinów, który może pochwalić się długą i pozytywną historią notowań. Utworzony w 2014 roku, a uruchomiony rok później protokół dla dostawców płatności i instytucji finansowych od lat utrzymuje się w czołówce rankingu kryptowalut (aktualnie na 23 miejscu zgodnie z CoinGecko).

Długoterminowa analiza pokazuje, że cena Stellar może obecnie znajdować się na progu nowego rynku byka. Jeżeli rozegra się scenariusz z dwóch poprzednich cykli, to XLM może wzrosnąć nawet o 350% w trakcie kilkunastu najbliższych miesięcy.

Cena Stellar wkracza w rynek byka

Długoterminowy, miesięczny wykres ceny XLM daje wgląd w historię altcoina od jego uruchomienia w 2015 roku. W przeciwieństwie do wielu kryptowalut uruchomionych w tamtym okresie, wykres ceny Stellar daje bycze perspektywy.

Przede wszystkim cena Stellar doświadczyła dwóch rynków byka, w których osiągnęła podobnie wysokie notowania. Na początku 2018 roku cena XLM osiągnęła rekord wszech czasów (ATH) na poziomie 0,93 USD. Natomiast w trakcie poprzedniej hossy osiągnęła poziom 0,80 USD w maju 2021 roku.

Co ciekawe, w obydwu przypadkach miesięczne świece zamknęły się w obszarze 0,53 USD, który teraz służy za długoterminowy opór i cel kolejnego rynku byka. Gdyby cena Stellar wzrosła do tego obszaru od bieżącej wyceny na poziomie 0,12 USD, oznaczałoby to wzrost o 350%.

Czy Cena Stellar Xlm Wzrośnie O 350 W Najbliższych Miesiącach 657421d, NEWSFIN

Wykres XLM/USDT dzięki Tradingview

Innym byczym sygnałem jest rosnąca, długoterminowa linia wsparcia (niebieska), która utrzymuje się od kwietnia 2017 roku. Do tej pory makro dołki z dwóch poprzednich rynków niedźwiedzia zatwierdziły ją jako wsparcie (niebieskie koła).

Co więcej, cena Stellar na miesięcznym wykresie utworzyła rzadko obserwowaną, długoterminową ukrytą byczą dywergencję. Wskaźnik RSI odnotował niższy dołek w 2022 roku względem dołka z 2020 roku (pomarańczowa linia). Natomiast w tym samym czasie cena XLM utworzyła wyższy dołek.

XLM się rozgrzewa

Dodatkowych argumentów za nadchodzącym wybiciem ceny XLM dostarczył w niedawnym wpisie analityk rynkowy @PUKACharts. Również on przyjrzał się miesięcznemu wykresowi ceny Stellar i stwierdził, że „XLM się rozgrzewa”.

Wśród jego byczych argumentów znalazły się:

  1. Wybicie powyżej 10-miesięcznej SMA
  2. Potwierdzony byczy krzyż na MACD
  3. Oba sygnały pojawiają się w zielonym oknie rynku byka
  4. Przebicie powyżej POC (czerwona linia)
  5. Przebicie linii oporu na wskaźniku OBV (niebieski wykres na dole)

Czy Cena Stellar Xlm Wzrośnie O 350 W Najbliższych Miesiącach A15fd6d, NEWSFIN

Analiza XLM / Źródło: X

Najważniejszym elementem tej długoterminowej analizy jest fakt, że od miesiąca cena Stellar handluje w zielonym obszarze rynku byka. Jeżeli rozegra się scenariusz z poprzednich dwóch trendów wzrostowych, to długoterminowym celem będzie wspomniany wcześniej poziom 0,53 USD.

Prognoza ceny XLM: Najbliższy opór na poziomie 0,24 USD

Wykres tygodniowy potwierdza bycze sygnały z miesięcznego przedziału czasowego. Niedawny spadek na rynku kryptowalut doprowadził cenę Stellar do spadku z lokalnego szczytu na poziomie 0,20 USD osiągniętego na początku lipca 2023 roku. Jednak ruch w dół wygląda na korekcyjny i aktualnie znajduje się na poziomie zniesienia 0,618 Fib. Poziom ten zwykle służy jako wsparcie.

Ponadto cena XLM zatwierdziła horyzontalny obszar wsparcia przy 0,11 USD. Wcześniej wielokrotnie służył on za opór i wsparcie (niebieskie koła). Jeżeli nastąpi odbicie, to kolejnym poziomem oporu jest 0,24 USD, który wyznacza zamknięcie tygodniowej świecy z marca 2022 roku.

Jeżeli jednak nastąpi załamanie, to cena Stellar prawdopodobnie ponownie przetestuje długoterminową, rosnącą linię wsparcia. Aktualnie znajduje się ona w okolicach 0,08 USD.

Czy Cena Stellar Xlm Wzrośnie O 350 W Najbliższych Miesiącach B0406ce, NEWSFIN

Wykres XLM/USDT dzięki Tradingview

Byczego odczytu dostarcza również RSI, który pomimo niedawnego spadku utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu 50. Jeżeli RSI utrzymuje się powyżej 50 i trend jest wzrostowy, to byki mają przewagę. Odwrotnie jest, jeżeli RSI znajduje się poniżej 50 przy trendzie spadkowym. Jeżeli wskaźnik zdoła odbić się od tego kluczowego obszaru i wzrosnąć, będzie to potwierdzeniem byczego odwrócenia trendu dla ceny XLM.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *