CryptoBirb: Koniec września to najlepszy okres na zakup Bitcoina

Cryptobirb Koniec Wrzesnia To Najlepszy Okres Na Zakup Bitcoina 4e040c7, NEWSFIN

Cryptobirb Koniec Wrzesnia To Najlepszy Okres Na Zakup Bitcoina 200be40, NEWSFIN

Wielu inwestorów skarży się na słabą akcję cenową Bitcoina (BTC) we wrześniu. Wielu innych już przed wakacjami opuściło rynek, zgodnie z hasłem: „Sprzedaj w maju i odejdź”. Jednak okazuje się, że teraz może być najlepszy moment do ponownego zainteresowania się szerokim rynkiem kryptowalut i BTC.

Znany analityk rynku kryptowalut, CryptoBirb opublikował na X krótką analizą historycznych zwrotów, jakie BTC generuje w kolejnych miesiącach roku. Jego zdaniem, to właśnie wrzesień – historycznie najsłabszy miesiąc – jest najlepszą okazją do powrotu na rynek. Po nim następują dwa statystycznie najbardziej dochodowe miesiące – październik i listopad.

CryptoBirb: Wrzesień to okazja na zakupy BTC

Ostatnie tygodnie września mogą stanowić doskonałą okazję do zakupu Bitcoina. Według historycznych statystyk wrzesień jest jedynym miesiącem w roku, który uśredniając całą dostępna historię notowań BTC, przynosił straty. Dlatego CryptoBirb twierdzi:

„Druga połowa września jest obłędnie dobrą okazją na zakup Bitcoina.”

Jednocześnie analityk przyznaje teza ta nie gwarantuje najlepsze możliwej okazji do „buy the dip” w trwającym tygodniu. Jest to wyłącznie teza oparta na danych statystycznych, które w istocie nic nie mówią na temat przyszłej akcji cenowej.

Jednak historia często się rymuje, szczególnie na cyklicznym rynku Bitcoina. Dlatego, spoglądając na statystyki dwóch kolejnych miesięcy – października i listopada – CryptoBirb nie waha się wskazywać prawdopodobnie najlepszego momentu na zajęcie długich pozycji na BTC.

Czwarty kwartał roku: Największe zyski dla Bitcoina

Dla poparcia tezy CryptoBirb można posłużyć się statystykami opublikowanymi przez Coinglass. Platforma analityczna posiada szczegółowe statystyki na temat zysków/strat na rynku BTC w wielu przedziałach czasowych – od dziennych po kwartalne.

Przede wszystkim warto zauważyć, że czwarty kwartał każdego roku (październik-grudzień) jest statystycznie najbardziej profitowym miesiącem roku. Co więcej, następuje on zawsze po najmniej dochodowym, kwartale trzecim (lipiec-wrzesień). Biorąc pod uwagę tylko ten interwał oczywistym jest, że końcówka trzeciego kwartału, jest najlepszą okazją do zakupu BTC. Są to właśnie trwające ostatnie tygodnie września.

Cryptobirb Koniec Wrzesnia To Najlepszy Okres Na Zakup Bitcoina 8832814, NEWSFIN

Kwartalne zwroty BTC / Źródło: Coinglass

Następnie można przyjrzeć się miesięcznym zwrotom notowań Bitcoina. Zgodnie ze spostrzeżeniami CryptoBirb, wrzesień wydaje się być najbardziej czerwonym miesiącem w roku. Jedynie w dwóch latach – 2015 i 2016 – miesiąc ten przyniósł bardzo niewielkie zyski – odpowiednio 2,35% i 6,04%.

Z kolei całkowicie inaczej jest w kolejnych dwóch miesiącach. Październik do tej pory tylko dwukrotnie zamknął się na czerwono – w 2014 roku (-12,95%) i 2018 roku (-3,83%). Natomiast listopad był spadkowy 4 razy – w latach 2018 (-36,57%), 2019 (-17,27%), 2021 (-7,11%) oraz 2022 (-16,23%).

Jednak pomimo tego, że listopad częściej generował straty, to jednak zyski z tego miesiąca były historycznie największe. Dlatego to właśnie przedostatni miesiąc roku jest statystycznie najbardziej dochodowy. Jednak bardziej zachowawczy inwestorzy mogą zwrócić większą uwagę na październik, który przynosił mniejsze, lecz bardziej stabilne zyski, a rzadko minimalne straty.

Cryptobirb Koniec Wrzesnia To Najlepszy Okres Na Zakup Bitcoina B580ab1, NEWSFIN

Miesięczne zwroty BTC / Źródło: Coinglass

Dotychczasowe wyniki a przyszłe rezultaty

Z powyższych danych wynika, że analiza CryptoBirb jest istotnie trafna. Ostatnie dni września mogą być doskonałą okazją do zakupu Bitcoina. Szczególnie, gdy wydaje się, że długoterminowy rynek niedźwiedzia zakończył się wraz z końcem 2022 roku.

Jednak zawsze należy pamiętać o maksymie: „Dotychczasowe wyniki nie są wyznacznikiem przyszłych rezultatów”. Dane historyczne są wspaniałym źródłem wiedzy i pozwalają orientować się na rynku, jednak w złożonym ekosystemie rynków finansowych są tylko jednym z wielu – i wcale nie najważniejszym – komponentem.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *