Cristiano Ronaldo pozwany za promowanie Binance

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance A914b9c, NEWSFIN

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance 5a9b058, NEWSFIN

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo został pozwany za promowanie sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych w ramach partnerstwa z Binance. Zarzuty pojawiają się prawie rok po tym, jak pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki promował swoją nową kolekcję niezamienialnych tokenów (NFT) i wkrótce po tym, jak inwestorzy FTX pozwali główne ligi sportowe za przymykanie oczu na nadużycia.

Pozew złożony na Florydzie sugeruje, że nabywców NFT Ronaldo można było zachęcać do zakupu niezarejestrowanych papierów wartościowych poprzez promocje Binance. W pozwie można przeczytać również, że Ronaldo powinien był wiedzieć o niezarejestrowanych papierach wartościowych na podstawie własnego doświadczenia inwestycyjnego lub porady z zewnątrz.

Cristiano Ronaldo spowodował straty Binance?

Dokładne sformułowanie pozwu mówi, że ​​Ronaldo „promował, pomagał i/lub aktywnie uczestniczył w ofercie i sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych we współpracy z Binance”. Powodowie Michael Sizemore, Mikey Vongdara i Gordon Lewis domagają się odszkodowania za straty, które ponieśli. Czy celowo wybrali właśnie ten moment? Władze amerykańskie rozpoczęły niedawno dochodzenie w sprawie Binance pod kątem uchylania się od płacenia podatków.

Była gwiazda Manchesteru United podpisała kontrakt z Binance w 2022 roku. Jej zadaniem była promocja turnieju NFT, który był kroniką jego kariery. Kolekcje Ronaldo były dostępne wyłącznie na rynku Binance NFT, ale niektórzy fani uznali je za zdesperowane. Binance niedawno zgodziło się zapłacić 4 miliardy dolarów w sprawie dotyczącej finansowania terroryzmu.

Według „The Sporting News” w maju majątek Ronaldo szacowano na około 500 milionów dolarów. Kontrakt z saudyjskim klubem Al-Nassr FC przynosi mu natomiast około 220 milionów dolarów rocznie. Ronaldo zarabia także na swojej markowej linii ubrań CR-7 oraz na różnych akcesoriach i rekomendacjach.

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance 339ba63, NEWSFIN

Najlepiej opłacani piłkarze | źródło: Statista

Lionel Messi, często konkurujący z Ronaldo o prymat w świecie piłki nożnej, wzbudził entuzjazm, nawiązując współpracę z Socios.com w 2021 roku. Jego celem była promocja kibicowskich tokenów. Jego późniejszy transfer do Inter Miami zaowocował założeniem stroju z logo XBTO, eksperta rynku kryptowalut. Warto zaznaczyć, że Messi do tej pory unikał problemów prawnych.

Ligi sportowe pozywane za udział w FTX

Pozew Ronaldo wynika z serii postępowań cywilnych, które zostały wszczęte przeciwko podmiotom oskarżonym o promowanie kryptowalut kosztem inwestorów. Ostatnim przypadkiem jest skarga, w której oskarża się główne ligi sportowe, w tym Major League Baseball i Formułę 1. Oskarżenie dotyczy “przymykaniu oczu” na działania biznesowe FTX i również niejasną księgowość.

Oskarżający twierdzą, że ligi starały się wykorzystać publiczne emocje wokół kryptowalut. W pismach sądowych prawnicy twierdzą:

„MLB i wiele innych osób szybko wskoczyło w świat kryptowalut obiema nogami, gdy dostrzegły potencjał szybkich pieniędzy”.

W 2022 roku obie ligi zakończyły swoją współpracę z FTX po załamaniu giełdy w listopadzie. Aktualnie, w skonsolidowanej sprawie Garrison przeciwko Major League Baseball (numer sprawy: 23-cv-24479), postępowanie toczy się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Florydy w Miami.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Najlepsze platformy dla krypto inwestoró

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance Cf7d201, NEWSFIN

Paybis Wypróbuj →

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance 00b6404, NEWSFIN

Kucoin Wypróbuj →

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance C3307c5, NEWSFIN

Wirex Wypróbuj →

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance 3b60c0d, NEWSFIN

YouHodler Wypróbuj →

Cristiano Ronaldo Pozwany Za Promowanie Binance D112cc6, NEWSFIN

INX Wypróbuj →

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *