Coinbase vs Satoshi Nakamoto – trwa zacięta batalia

Coinbase Vs Satoshi Nakamoto Trwa Zacieta Batalia 9f4fe59, NEWSFIN

Coinbase Vs Satoshi Nakamoto Trwa Zacieta Batalia 5126a5e, NEWSFIN

Coinbase, największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, posiada obecnie około 25 miliardów dolarów w rezerwach Bitcoina. Kwota to pozwala rywalizować jej z portfelem anonimowego twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto.

Firma Arkham Intelligence ustaliła, że około 25 miliardów dolarów w Bitcoinach znajduje się w 36 milionach portfeli, które rzekomo należą do Coinbase i są wykorzystywane do deponowania i przechowywania tokenów.

Według danych Coingecko, największy zidentyfikowany zimny portfel posiada około 10 000 Bitcoinów o wartości około 265 milionów dolarów.

Szacunki Arkham opierają się wyłącznie na portfelach zidentyfikowanych jako powiązane z Coinbase. Firma sugeruje jednak, że kwota ta jest zbliżona do rezerw twórcy Bitcoina. W tweecie możemy przeczytać:

“Ta [kwota] czyni Coinbase największym podmiotem Bitcoin na świecie, z prawie 5% wszystkich istniejących BTC.”

Kim jest tajemniczy Satoshi Nakamoto?

Dokładna tożsamość Nakamato wciąż pozostaje nieznana po upływie 15 lat od pojawienia się białej księgi Bitcoina na internetowym forum dyskusyjnym. Podobnie jak enigmatyczna tożsamość twórcy, nieznana pozostaje też dokładna wielkość jego portfela Bitcoina.

Uważa się, że między styczniem a lipcem 2009 r. Satoshi wydobył łącznie ponad 1 milion BTC. Przy dzisiejszym kursie odpowiadałoby to ponad 26 miliardom dolarów. Jeśli to prawda, Nakamoto byłby dziś jednym z największych kryptowalutowych wielorybów.

Bitcoin Coinbase

Handel Bitcoinem i jego wykorzystanie jako pary handlowej dla innych kryptowalut stanowi znaczną część wolumenu Coinbase. W swoim ostatnim raporcie kwartalnym giełda podała, że handel Bitcoinem stanowił 40 procent jej całkowitych wolumenów i około 39 procent przychodów z transakcji.

Arkham szacuje, że portfele powiązane z Coinbase mogą reprezentować niepełny obraz deklarowanych finansów giełdy. W oparciu o najnowszy raport Coinbase 10-Q przedłożony SEC, oszacowano, że giełda posiada 60,7 miliarda dolarów w aktywach i Bitcoinie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *