Co gdyby Dogecoin osiągnął kapitalizację Bitcoina i Ethereum? Ile by kosztował DOGE?

Co Gdyby Dogecoin Osiagnal Kapitalizacje Bitcoina I Ethereum Ile By Kosztowal Doge 040a033, NEWSFIN

Co Gdyby Dogecoin Osiagnal Kapitalizacje Bitcoina I Ethereum Ile By Kosztowal Doge 5acbb8b, NEWSFIN

Dogecoin, niegdyś traktowany jako żart, w krótkim czasie zawojował rynek kryptowalut. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka byłaby wartość Dogecoina, gdyby miał taką samą kapitalizację rynkową jak kryptowalutowi giganci Bitcoin czy Ethereum? Przeprowadźmy więc szybkie obliczenia.

Dogecoin i market cap Bitcoina oraz Ethereum

Bitcoin jest obecnie niekwestionowanym liderem rynku kryptowalut. Jego kapitalizacja rynkowa opiewa na kwotę 521 miliardów dolarów. Taka liczba stanowi około połowy całego rynku cyfrowych aktywów.

Jeśli wyobrazimy sobie świat, w którym Dogecoin przejmuje prowadzenie, cena jednego tokena Dogecoin wzrosłaby do 3,70 USD. Oznacza to 5900% zwrotu w stosunku do obecnej ceny. Z drugiej strony, gdyby marketcap Bitcoina spadł do poziomu Dogecoina, jego cena wynosiłaby zaledwie 448 USD za sztukę.

Co Gdyby Dogecoin Osiagnal Kapitalizacje Bitcoina I Ethereum Ile By Kosztowal Doge Bbb178c, NEWSFIN

Ethereum zajmuje drugie miejsce w rankingu. Kapitalizacja rynkowa monety Vitalika Buterina to 196 miliardów dolarów. Gdyby Dogecoin osiągnął taki market cap, cena monety wzrosłaby do 1,39 USD. Oznacza to wzrost o 2200% w stosunku do obecnej wartości. W tym samym czasie wartość Ethereum spadłaby do zaledwie 72,53 USD, gdyby ETH posiadało obecny market cap Dogecoina.

Co Gdyby Dogecoin Osiagnal Kapitalizacje Bitcoina I Ethereum Ile By Kosztowal Doge 12c8217, NEWSFIN

Skąd tak ogromna różnica w cenie?

Przyczyną tych ogromnych różnic cenowych, nawet przy porównywalnej kapitalizacji rynkowej, są dostępne w obiegu monety. Podaż Dogecoina to ponad 141 mld monet.

To znacznie więcej niż 19,48 miliona Bitcoinów i 120 milionów Ethereum. Ma to duży wpływ na cenę każdego tokena przy porównywalnej wycenie.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *