Chiny uznały kryptowaluty za własność obywateli

Chiny Uznały Kryptowaluty Za Własność Obywateli Afbedee, NEWSFIN

Chiński Sąd Ludowy opublikował raport dotyczący wirtualnych aktywów, zgodnie z którym kryptowaluty są uznawane za własność obywateli.

W dokumencie , że aktywa wirtualne w ramach obecnej polityki prawnej są nadal własnością prawną i są chronione przez prawo. Logika ta wynika z faktu, że aktywa wirtualne mają właściwości ekonomiczne, a zatem mogą być klasyfikowane jako własność.

Chiny zdelegalizowały wszystkie zagraniczne kryptowaluty wprowadzając całkowity zakaz. Raport argumentuje jednak, że wirtualne aktywa posiadane przez obywateli powinny być uważane za legalne i chronione przez prawo w ramach obecnej polityki.

Dokument zawiera również sugestie dotyczące zwalczania przestępstw związanych z kryptowalutami. Stwierdzono w nim, że skoro pieniądze i aktywa zaangażowane w sprawę nie mogą zostać skonfiskowane, powinna ona opierać się na prawie karnym i cywilnym.

Chińscy sędziowie zaprzeczają oficjalnemu stanowisku władz

W Chinach obowiązuje obecnie całkowity zakaz wszelkiej działalności związanej z kryptowalutami. Co więcej, władze zakazały zagranicznym giełdom kryptowalut oferowania swoich usług klientom z Chin kontynentalnych. Jednak pomimo ograniczeń chińscy sędziowie wielokrotnie wyrażali przeciwne stanowisko w sprawie kryptowalut i innych aktywów cyfrowych.

Taki przypadek miał miejsce w maju 2022 r. Wówczas sąd w Szanghaju potwierdził, że Bitcoin (BTC) powinien być traktowany jako własność wirtualna, a tym samym podlegać prawom własności.

Chiny pozostają ważnym regionem rynku kryptowalut

Zakazy kryptowalut nie przeszkodziły Chinom stać się ważnym regionem dla branży kryptowalut. W ubiegłym roku Chiny nadal odpowiadały za około 10 procent wszystkich przeprowadzonych bitcoinowych transakcji. Ludowy Bank Chin poinformował, że wolumen transakcji bitcoinowych w kraju spadł z 90 procent od czasu wprowadzenia całkowitego zakazu.

Ponadto inny raport wykazał, że Binance zezwalała co miesiąc na transakcje o wartości około 90 mld USD dla chińskich klientów. Transakcje te doprowadziły do tego, że Binance stała się największą giełdą kryptowalut w ChRL, odpowiadając za 20% globalnego wolumenu.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *