Cena BNB spada poniżej 250 USD. Jak może odzyskać równowagę?

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 029d322, NEWSFIN

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 5f16118, NEWSFIN

Cena BNB znacznie spadła w zeszłym tygodniu, tworząc dużą niedźwiedzią świecę.

Pomimo spadku, BNB znajduje się powyżej niewielkiego horyzontalnego obszaru wsparcia. Czy to wystarczy, aby zatrzymać spadek?

BNB nie jest w stanie utrzymać wzrostu

Analiza techniczna tygodniowych przedziałów czasowych pokazuje, że cena BNB odbiła się od długoterminowego horyzontalnego obszaru wsparcia w czerwcu 2022 r. (zielona ikona). Od tego czasu znajduje się powyżej tego obszaru.

Cena początkowo spadła poniżej tego obszaru w lipcu 2023 r. (zielone kółko), ale wkrótce potem go odzyskała. Od tego czasu cena BNB wzrosła.

W ubiegłym tygodniu wzrost BNB doprowadził do szczytu na poziomie 275 USD. Jednak cena nie była w stanie utrzymać wzrostu, tworząc niedźwiedzią świecę z długim górnym knotem.

Warto wspomnieć, że spadek nastąpił wkrótce po tym, jak dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao ustąpił ze stanowiska w wyniku grzywny w wysokości ponad 4 mld USD nałożonej przez Departament Sprawiedliwości USA.

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 900f917, NEWSFIN

Wykres BNB/USDT dzięki Tradingview

Inwestorzy rynkowi używają Relative Strength Index (RSI) jako wskaźnika dynamiki, aby zidentyfikować warunki wykupienia lub wyprzedania. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Odczyty powyżej 50 i trend wzrostowy wskazują, że byki nadal mają przewagę. Natomiast odczyty poniżej 50 sugerują coś przeciwnego. Tygodniowy RSI został odrzucony przez 50, a jednocześnie cena spadła z 275 USD.

Wpływ Portfela Binance

W dniu 11 listopada Binance wprowadziło Portfel Binance Web3. Jest to bezpieczny, samodzielny portfel kryptowalutowy, płynnie zintegrowany z aplikacją Binance.

Portfel ten posiada szereg innowacyjnych funkcji, z których najważniejszą jest możliwość wymiany tokenów między łańcuchami za pośrednictwem mostu Binance.

Aby pomóc użytkownikom w poruszaniu się po tych funkcjach, zespół Binance udostępnił samouczek na platformie mediów społecznościowych X.

W rozmowie z BeInCrypto, Mark Venables, założyciel Crypto Merchant, podkreślił transformacyjny wpływ portfela Web3 Binance na samodzielne przechowywanie na rynku kryptowalut.

Zwrócił uwagę na jego potencjał w zakresie zwiększania bezpieczeństwa, wspierania autonomii finansowej, promowania interoperacyjności, napędzania innowacji i oferowania możliwości edukacyjnych. Funkcje te wzmacniają pozycję użytkowników, zapewniając im większą kontrolę nad zasobami cyfrowymi, jednocześnie rozwijając technologię blockchain.

Rozwijając aspekt samokontroli, Venables zagłębił się w to, w jaki sposób portfel Web3 Binance zachowuje równowagę między przyjaznym dla użytkownika projektem a indywidualną odpowiedzialnością. Podkreślił podejście portfela skoncentrowane na użytkowniku. Wprowadzone środki mają na celu zapewnienie, że użytkownicy biorą pełną odpowiedzialność za swoje cyfrowe aktywa.

Dzięki bezpiecznemu interfejsowi, zarządzaniu kluczami, edukacji i wsparciu, Binance osiąga harmonijne połączenie użyteczności i wzmocnienia pozycji użytkownika.

Venables zbadał innowacje technologiczne w portfelu Web3 Binance, w szczególności Multi-Party Computation (MPC).
Wyjaśnił MPC stwierdzając, że:

“MPC, czyli Multi-Party Computation, to technika kryptograficzna, która umożliwia wielu stronom wspólne obliczanie funkcji bez ujawniania ich indywidualnych danych wejściowych. W w kontekście portfeli samoobsługowych, takich jak portfel Web3 Binance, MPC rewolucjonizuje krajobraz przechowywania kryptowalut. Wprowadza nowy poziom bezpieczeństwa i dostępności.”

W kontekście portfeli self-custody, MPC rewolucjonizuje przechowywanie kryptowalut poprzez wprowadzenie podwyższonego poziomu bezpieczeństwa i dostępności. Venables podkreślił jego potencjał w zakresie dystrybucji kluczowych obowiązków związanych z zarządzaniem, wzmacniając aktywa użytkownika przed kompromitacją, jednocześnie upraszczając doświadczenie użytkownika w celu zapewnienia szerszej dostępności.

Korzystanie z MPC, według Venables, otwiera możliwości dla dodatkowych funkcji i funkcjonalności. Z kolei to jeszcze bardziej ulepsza sektor portfeli do samodzielnego przechowywania kryptowalut.

Prognoza ceny BNB: Ożywienie czy załamanie?

Podczas gdy tygodniowy interwał zapewnia głównie niedźwiedzie perspektywy, dzienny daje nadzieję na potencjalne odwrócenie trendu.

W tym przedziale czasowym cena BNB utrzymywała się powyżej niewielkiego horyzontalnego obszaru wsparcia na 225 USD. Dlatego mogła utworzyć podwójne dno, uważane za byczą formację (zielone ikony).

Ponadto dzienny wskaźnik RSI wygenerował ukrytą byczą dywergencję. Jest to silnym sygnałem kontynuacji trendu. Należy jednak zauważyć, że wskaźnik spada i znajduje się poniżej 50. Jeśli cena BNB odbije, może wzrosnąć o 13% i osiągnąć kolejny opór na poziomie 260 USD.

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 444be8f, NEWSFIN

Wykres BNB/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej byczej prognozy ceny BNB, dzienne zamknięcie poniżej obszaru 225 USD będzie oznaczać, że cena BNB nadal się koryguje. W takim przypadku może nastąpić spadek o 11% do najbliższego obszaru wsparcia na poziomie 205 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Najlepsze platformy dla krypto inwestoró

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 048ae4d, NEWSFIN

Paybis Wypróbuj →

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 232d359, NEWSFIN

Kucoin Wypróbuj →

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 4ab2dcf, NEWSFIN

Wirex Wypróbuj →

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage 2ff53f9, NEWSFIN

YouHodler Wypróbuj →

Cena Bnb Spada Ponizej 250 Usd Jak Moze Odzyskac Roacutewnowage E4e8b02, NEWSFIN

INX Wypróbuj →

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *