Cardano (ADA) osiąga dołek 2023 roku. Nadchodzi faza depresji?

Cardano Ada Osiąga Dołek 2023 Roku Nadchodzi Faza Depresji 271bd3c, NEWSFIN

Cardano Ada Osiąga Dołek 2023 Roku Nadchodzi Faza Depresji A04a37f, NEWSFIN

Altcoiny odczuwają obecnie dotkliwe skutki wydłużającej się zimy kryptowalutowej. Cardano (ADA) wydaje się cierpieć bardziej niż jego cyfrowi bracia. Według analityków ceny ADA spadły do najniższych poziomów w tym roku i mogą zejść jeszcze znacznie dalej.

Cena Cardano spadła poniżej 0,25 USD po raz pierwszy od końca grudnia, podsycając obawy o dalsze straty.

Czy nadchodzi krach Cardano?

Krótkoterminowe perspektywy dla posiadaczy Cardano nie są najlepsze. ADA spadła do 0,245 USD we wczesnych godzinach handlu w Azji w poniedziałek rano.

Ostatni raz altcoin ten znalazł się poniżej 0,25 USD pod koniec grudnia i na początku stycznia. Nastąpiło to po upadku FTX, w wyniku którego szerszy rynek kryptowalut osiągnął nowy najniższy poziom w cyklu.

Jednak w następnym miesiącu cena Cardano wzrosła do 0,40 USD. Tym razem nie wydaje się to zbyt prawdopodobne, ponieważ niedźwiedzie wzmacniają swoją kontrolę nad rynkami kryptowalut.

W dniu 11 września dyrektor generalny ITC Benjamin Cowen powiedział, że ADA wejdzie w “fazę depresji”, jeśli spadnie poniżej 0,24 USD:

“Faza depresji potrwa zapewne do powrotu QE, prawdopodobnie gdzieś w 2024 roku.”

Cardano Ada Osiąga Dołek 2023 Roku Nadchodzi Faza Depresji 61a96b3, NEWSFIN

Akcja cenowa ADA / Źródło: X

Ostatni raz Cardano było tak nisko podczas bessy pod koniec 2020 roku. Wówczas token oscylował w zakresie 0,16-0,18 USD przez kilka miesięcy, zanim wspiął się powyżej 0,30 USD.

Co więcej, ADA znajduje się obecnie o 92% poniżej swojego rekordu wszech czasów (ATH) z września 2021 r., który wynosił 3,09 USD.

Dla porównania, Ethereum (od którego zwolennicy ADA twierdzą, że Cardano jest lepsze) znajduje się dziś 67% poniżej swojego ATH.

Nawet natywny token Binance, BNB, radzi sobie lepiej, mimo że jest celem organów regulacyjnych i polityków na całej planecie.

Również inni analitycy przewidywali duży ruch w dół dla ADA. W dniu 10 września “Crypto Ryan” przewidział spadek do 0,13 USD, który według niego był “pewny jak w banku”.

Rozwój trwa

Rynki niedźwiedzie służą do budowania. Deweloperzy Cardano IOHK nadal to robią pomimo przygnębiającej akcji cenowej.

W zeszłym tygodniu firma opublikowała swoje najnowsze informacje na temat rozwoju. “Ekosystem Cardano stale się rozwija” – powiedziała, dodając: “W sierpniu uruchomiono dwa nowe projekty i powstaje dwanaście kolejnych”.

Co więcej, liczba zasad dotyczących tokenów wzrosła o 850, a liczba natywnych tokenów wybitych na Cardano wzrosła o 140 000. Dodatkowo, całkowita liczba transakcji wzrosła o 1,6 miliona w sierpniu, według IOHK.

Jednak całkowita wartość zablokowanego (TVL) ekosystemu wynosi zaledwie 177 mln USD. Czyni to Cardano 16. co do wielkości łańcuchem, według DeFiLlama. To plasuje go poniżej THORChain, Kava, Cronos i niedawno uruchomionej Coinbase Base dla statystyk TVL.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *