Były szef SEC: Zielone światło na spot ETF Bitcoin

Były Szef Sec Zielone światło Na Spot Etf Bitcoin 7977c5d, NEWSFIN

Były przewodniczący Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Clayton, wykazał optymizm co do rychłego zatwierdzenia funduszu spot ETF Bitcoin. Podczas niedawnej rozmowy z CNBC Clayton wyjaśnił, że odroczenie składania wniosków i późniejsze przedłużenie terminu pokrywa się z czasem wyznaczonym na podjęcie działań w Dystrykcie Kolumbii.

Niedawno organ nadzorczy opóźnił decyzję w sprawie siedmiu konkurentów chcących uruchomić fundusz giełdowy Bitcoin (ETF) w USA.

Były przewodniczący SEC optymistycznie nastawiony do zatwierdzenia funduszu Spot Bitcoin ETF

Jay Clayton, który wcześniej piastował najwyższe stanowisko w agencji papierów wartościowych, nie jest zaskoczony opóźnieniem SEC. Przewiduje jednak, że wkrótce spot ETF oficjalnie zadebiutuje.

W wypowiedzi dla CNBC wypowiedział się w następujących słowach:

“Nie jestem zaskoczony. Odroczenie wniosków i dodatkowy okres czasu wynikający z tego odroczenia nie jest idealnie zsynchronizowany, ale dość dobrze koresponduje z terminem działań w Dystrykcie Kolumbii dotyczących decyzji w sprawie niezaakceptowania ETF Bitcoin ze względu na niewystarczające uzasadnienie. Mamy teraz dwa niemal jednoczesne okresy czasu, podczas których SEC może podjąć kolejne działania.”

W dniu 31 sierpnia SEC potwierdziło poprzez siedem zgłoszeń, że potrzebuje przedłużonego okresu na zbadanie proponowanej zmiany przepisów.

Były Szef Sec Zielone światło Na Spot Etf Bitcoin Cb1c713, NEWSFIN

Szacunkowe terminy składania wniosków o ETF typu Spot Bitcoin / Źródło:  SEC

Clayton dodał kilka groszy od siebie komentując to opóźnienie:

„Istnieje okres czasu wynoszący około 45 dni, zarówno w Dystrykcie Kolumbii, jak i dodatkowy wynikający z odroczenia tych wniosków w kontekście ogólnym.”

Niemniej jednak, Clayton również rzucił światło na wyzwania, przed którymi stoi SEC. Zaznaczył, że Komisja boryka się z rozróżnianiem między ofertami papierów wartościowych a transakcjami i ich odpowiednikami, które nie są papierami wartościowymi.

Sprawa z SEC ma się coraz lepiej

Podkreślając przejrzystość statusu Bitcoina, Clayton powiedział:

“Jest jasne, że Bitcoin nie jest papierem wartościowym. Jest oczywiste, że Bitcoin jest czymś, do czego chcą mieć dostęp inwestorzy detaliczni, inwestorzy instytucjonalni i, co ważne, niektórzy z naszych najbardziej zaufanych dostawców, którzy są powiernikami lub mają obowiązki w najlepszym interesie, chcą dostarczać ten produkt klientom detalicznym.”

Dlatego jestem przekonany, że zatwierdzenie Bitcoin ETF jest nieuniknione.

Tymczasem ekspert prawny Bill Morgan argumentował, że SEC może kolidować z całością kryptowalut, oszczędzając dwa tokeny.

Morgan zauważył:

“SEC chce śmiertelnej walki ze wszystkimi kryptowalutami z wyjątkiem Bitcoina i być może Ethereum. Nie rozstrzygnie się to w przypadku Ripple ani Coinbase.”

Dwóch doświadczonych analityków Bloomberg również wyraziło ostatnio zwiększoną wiarę co do możliwości wprowadzenia produktów finansowych typu spot ETF na Bitcoin. Przewidują premierę w USA w tym roku. Przytoczyli niedawne orzeczenie sądu, które pozostawia SEC ograniczone powody do sprzeciwiania się zatwierdzeniu.

Sąd Apelacyjny dla Okręgu DC zatwierdził wniosek Grayscale Investments o ponowne rozpatrzenie postanowienia SEC. Jest to zwycięstwo firmy Grayscale, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej wcześniejszą ofertę. Chciała przekształcić swój fundusz zamknięty GBTC w ETF w październiku 2021 roku. SEC jednak skutecznie utrudniała ten pomysł.

Jednakże orzeczenie to zmusza firmę Grayscale do wznowienia wysiłków w zakresie konwersji.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *