Brian Armstrong sprzeciwia się regulacjom dotyczącym sztucznej inteligencji

Brian Armstrong Sprzeciwia Sie Regulacjom Dotyczacym Sztucznej Inteligencji E3bfc0c, NEWSFIN

Brian Armstrong Sprzeciwia Sie Regulacjom Dotyczacym Sztucznej Inteligencji 05650eb, NEWSFIN

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, zdecydowanie sprzeciwia się regulacjom dotyczącym sztucznej inteligencji (AI).

Z jego perspektywy regulowanie AI mogłoby zdusić innowacje. Armstrong przypisuje ten sentyment historycznemu sukcesowi branży oprogramowania i Internetu, które w dużej mierze rozwijały się przy braku rygorystycznych przepisów.

Brian Armstrong sprzeciwia się regulacji AI

Brian Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, podkreśla pilną potrzebę rozwoju sztucznej inteligencji, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym. Jego stanowisko koncentruje się na przekonaniu, że nadzór rządowy często prowadzi do niezamierzonych konsekwencji i utrudnia konkurencję i innowacje pomimo dobrych intencji.

Aby chronić sztuczną inteligencję, Armstrong opowiada się za promowaniem decentralizacji i open sourcingu. Według niego ruch ten pozwoliłby na przejrzystość w rozwoju sztucznej inteligencji.

Armstrong powiedział:

“Musimy poczynić postępy w tej dziedzinie tak szybko, jak to możliwe z wielu powodów (w tym bezpieczeństwa narodowego). A historia regulacji jest taka, że mają one niezamierzone konsekwencje i zabijają konkurencję / innowacje, pomimo najlepszych intencji.”

Nie wszyscy jednak podzielają pogląd Armstronga na temat regulacji AI. Krytycy rysują podobieństwa między nieuregulowaną sztuczną inteligencją a bronią jądrową, podkreślając potencjalne zagrożenia.

Gary Marcus, znany z prowadzenia programu “Human versus Machine”, podważa logikę Armstronga, sugerując, że brak regulacji, przy użyciu podobnego argumentu, gdyby zastosowano go w branży lotniczej, mógłby być katastrofalny w skutkach.

Brian Armstrong Sprzeciwia Sie Regulacjom Dotyczacym Sztucznej Inteligencji 46c7cf2, NEWSFIN

Zagrożenia związane ze sztuczną inteligencją. Źródło: McKinsey

Nieporozumienia w debacie na temat regulacji AI nie są nieoczekiwane, biorąc pod uwagę licznych ekspertów, którzy wyrazili obawy dotyczące potencjalnych zagrożeń związanych z AI i konieczności regulacji. Armstrong, zwolennik zdecentralizowanej nauki (DeSci), uważa, że przyznanie sztucznej inteligencji miejsca na niezależną ewolucję oferuje więcej korzyści.

Interesariusze wspierający regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Pomimo różnic w opiniach na temat regulacji AI, główni interesariusze już wspierają przepisy. Dyrektorzy generalni wiodących firm zajmujących się sztuczną inteligencją, takich jak Google, Meta i Tesla, niedawno spotkali się z amerykańskimi ustawodawcami, aby omówić ten temat.

Mark Zuckerberg podkreślił również rolę Kongresu w angażowaniu się w sztuczną inteligencję w celu wspierania innowacji i wdrażania zabezpieczeń. Uznając delikatną równowagę wymaganą przy regulowaniu powstającej technologii, podkreślił ostateczną odpowiedzialność rządu.

Ponieważ giganci technologiczni dostosowują się do przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, pozostaje pytanie, jaką formę ostatecznie przyjmą te przepisy. Niektóre jurysdykcje, w tym Wielka Brytania i Chiny, już zaczęły podejmować kroki w kierunku uregulowania branży.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *