Bloomberg: Giełdy kryptowalut “ucierpią” po zatwierdzeniu ETF na Bitcoina

Bloomberg Giełdy Kryptowalut Ucierpią Po Zatwierdzeniu Etf Na Bitcoina D49ea86, NEWSFIN

Bloomberg Giełdy Kryptowalut Ucierpią Po Zatwierdzeniu Etf Na Bitcoina 1b18f4d, NEWSFIN

Analityk Bloomberg, Eric Balchunas przewiduje, że zatwierdzenie funduszu giełdowego na Bitcoina (ETF) w Stanach Zjednoczonych może poważnie wpłynąć na główne giełdy kryptowalut.

ETF na Bitocina wciąż oczekuje na zatwierdzenie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Bloomberg podkreśla zalety kupowania funduszy ETF zamiast bezpośredniego handlu Bitcoinem.

Niepewność przed giełdami kryptowalutowymi

W niedawnym odcinku podcastu “Unchained Crypto” Balchunas przewiduje, że tradycyjne zakupy kryptowalut mogą wkrótce zostać zastąpione kupowaniem ETF na Bitcoina w ciągu kilku lat. Zmiana ta może szczególnie wpłynąć na największe giełdy krypto, które nie dostosują swoich opłat, aby pozostać konkurencyjne. Analityk Bloomberg przewiduje, że zmiana ta nastąpi za mniej niż 5 lat:

“Dlatego mówimy giełdom kryptowalut, że będzie to zagrożenie dla ich działalności. Coinbase i inne giełdy pobierają duże opłaty za transakcję.”

Następnie dodaje: “Za 3-4 lata będziesz mógł kupić płynny, tani ETF na Bitcoina i będzie to potężne.”

Balchunas wyjaśnia, że zakup ETF będzie bardziej opłacalny dla konsumentów. Aby to zilustrować, porównuje go do ETF na złoto. Wspomina, że opłata za ten ETF wynosi około “35 do 40 punktów bazowych”, czyli około 0,35% do 0,40%.

Z kolei giełdy kryptowalut różnią się pod względem struktury opłat. Niektóre zapewniają atrakcyjne stawki wstępne lub oferują zerowe opłaty za pierwszy miesiąc. Jednak po zakończeniu tego początkowego okresu niektóre giełdy mogą pobierać opłaty transakcyjne w wysokości nawet 1,5%.

Balcunas wyjaśnia dalej, że firma inwestycyjna “wykonuje całą pracę” za Ciebie. Zauważa, że obejmuje to przechowywanie aktywów cyfrowych i zapewnienie efektywności podatkowej. “To będzie bardzo wartościowa propozycja” – deklaruje. Analityk Bloomberg kontynuuje:

“Nie wszystko jest złe dla Coinbase, ale fundusze ETF mają długą historię naruszania wysokich opłat i prowizji.”

Bloomberg Giełdy Kryptowalut Ucierpią Po Zatwierdzeniu Etf Na Bitcoina 3e38109, NEWSFIN

Bloomberg pewnie oczekuje zatwierdzenia

Jednak wielu użytkowników X szybko stanęło w obronie idei, że fundusze ETF nie będą stanowić zagrożenia dla giełd:

“Nie zgadzam się. Zawsze będzie miejsce dla zdecentralizowanych giełd. Z pewnością może to mieć wpływ na wyniki finansowe, ale jest to po prostu przeznaczone dla innej grupy odbiorców, z innym poziomem ryzyka.”

Analityk Bloomberg nadal wyraża przekonanie, że amerykańska SEC zatwierdzi ETF na Bitcoina.

W dniu 29 sierpnia, po orzeczeniu sądu, że SEC niesłusznie odrzuciła wniosek ETF na Bitcoina firmy Grayscale, stwierdził:

“[James Seyffart] i ja zwiększamy nasze szanse do 75% na uruchomienie spotowego ETF na Bitcoina w tym [roku].”

W najnowszych wiadomościach SEC zdecydowała się opóźnić werdykt w sprawie siedmiu wniosków mających na celu wprowadzenie ETF-ów na Bitcoin. Oczekuje się, że decyzja zostanie podjęta w połowie października.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *