BlockFi, upadły pożyczkodawca kryptowalut, rozpocznie spłatę klientów

BlockFi, upadły pożyczkodawca kryptowalut, rozpocznie spłatę klientów

Blockfi Upadly Pozyczkodawca Kryptowalut Rozpocznie Splate Klientoacutew Ce226cc, NEWSFIN

Upadła platforma pożyczek kryptowalutowych BlockFi otrzymała zgodę na rozpoczęcie procesu spłaty swoich klientów w ramach zmienionego planu likwidacji.

Zgoda ta nastąpiła po warunkowym zezwoleniu BlockFi na zwrot pieniędzy klientom przed przystąpieniem do procesu likwidacji firmy.

Niepewne czynniki wokół planu upadłego pożyczkodawcy kryptowalut BlockFi

Zgodnie z niedawnym wnioskiem sądowym, Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych w New Jersey zatwierdził trzeci zmieniony plan upadłościowy BlockFi, pożyczkodawcy kryptowalut.

Podkreśla również, że dyrektor ds. restrukturyzacji BlockFi, Mark Renzi, zadeklarował swoje poparcie dla zmienionego planu. W międzyczasie poprzedni sprzeciw wniesiony przez FTX Debtors w odniesieniu do planu został częściowo rozwiązany.

Jednak “ograniczony sprzeciw” amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec planu został rozwiązany tylko częściowo. Z drugiej strony, “zgłoszenie modyfikacji technicznych” do zmienionego planu nie zostało jeszcze rozwiązane.

Zgodnie z dokumentacją, kolejne działanie w ramach planu obejmuje złożenie przez dłużników skompilowanego rejestru. Będzie on zawierał skonsolidowaną listę wszystkich wierzycieli, a także 50 największych niezabezpieczonych wierzycieli. Ponadto dłużnicy zamierzają zredagować niektóre “dane osobowe” poszczególnych wierzycieli.

Niedawny raport wskazuje, że niezabezpieczeni wierzyciele BlockFi mogą potencjalnie otrzymać różne wypłaty. Mogą one wynosić od 35% do 63% należnych im kwot. Ponadto niektórzy wierzyciele mają otrzymać częściowe płatności w postaci Bitcoina lub Ethereum.

CEO firmy stawia czoła kontrowersyjnym zarzutom

BlockFi przypisał kryzys płynności, który ostatecznie doprowadził do jego bankructwa, nieistniejącej już giełdzie kryptowalut FTX.

Z drugiej strony wierzyciele FTX niedawno zarzucili, że CEO BlockFi Zac Prince był już świadomy kłopotów finansowych FTX przed upadkiem w listopadzie 2022 roku.

Wśród zarzutów sąd otrzymał wyraźną prośbę od wierzycieli firmy. Poprosili o wyznaczenie nowej firmy zarządzającej do nadzorowania planu upadłości pożyczkodawcy.

Wierzyciele twierdzili, że doszło do niewłaściwej alokacji środków. Wskazali na decyzję finansową o likwidacji aktywów kryptograficznych w listopadzie.

Ponadto twierdzili, że sprzedaż przez BlockFi 240 milionów dolarów w kryptowalutach po bankructwie doprowadziła do straty ponad 100 milionów dolarów podczas późniejszego ożywienia na rynku.

W dniu 30 listopada 2022 r. Bitcoin był notowany na poziomie 16 441 USD. Tymczasem w momencie publikacji cena Bitcoina wynosi 26 241 USD, co oznacza wzrost o około 62%.

Blockfi Upadly Pozyczkodawca Kryptowalut Rozpocznie Splate Klientoacutew 5c52266, NEWSFIN

Wykres BTC/USD dzięki Tradingview

W poprzednim zgłoszeniu Renzi zwrócił uwagę na znaczenie maksymalizacji zwrotu dla klientów BlockFi w postępowaniu:

“Misją BlockFi w tym procesie była maksymalizacja zwrotów dla naszych wierzycieli. Warunkowe zatwierdzenie naszego Disclosure Statement przybliża nas o krok do osiągnięcia tego celu. Jesteśmy przekonani, że nasz plan zapewnia najlepszą drogę do szybkiego zwrotu kryptowalut naszym klientom i zdecydowanie wzywamy ich do głosowania za jego przyjęciem.”

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *