Bitcoin staje się środkiem płatniczym dla całego świata. W jaki sposób?

Bitcoin Staje Się środkiem Płatniczym Dla Całego świata W Jaki Sposoacuteb Fb3c3a2, NEWSFIN

David Marcus powiedział w wywiadzie dla amerykańskiego kanału CNBC, że choć łatwo jest komunikować się na całym świecie, międzynarodowe transfery pieniężne są nadal słabo rozwinięte. Porównał on globalne płatności do ery faksu. Przedsiębiorca uważa, że Bitcoin może wprowadzić w tym zakresie rewolucję.

David Marcus jest dyrektorem w Lightspark

Marcus był jednym z założycieli Diem, projektu kryptowalutowego Facebooka. Pełnił tez funkcję dyrektora PayPal, a także szefa Messengera i szefa Novi w Meta. Od maja 2022 r. jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Lightspark, startupu kryptowalutowego skoncentrowanego na Bitcoinie i Lightning Network.

Lightspark jest oparty na Lightning Network, protokole płatności dla Bitcoina. LN umożliwia transakcje w czasie zbliżonym do rzeczywistego, jest skalowalna i oferuje funkcje prywatności, które odróżniają ją od zwykłego blockchaina Bitcoina. Chociaż Lightning Network jest potężną siecią, jest również bardzo skomplikowana, co stanowi barierę dla wielu użytkowników.

Płatności Bitcoin muszą być prostsze

Według Marcusa, celem Lightspark jest uproszczenie tej skomplikowanej struktury poprzez zapewnienie punktu wejścia dla przedsiębiorców. Dzięki modelowi biznesowemu podobnemu do AWS lub innych firm opartych na chmurze SaaS, Lightspark pobiera niewielką opłatę za transakcje przeprowadzane za pośrednictwem swojej platformy.

Startup jest skierowany do deweloperów, portfeli, giełd i graczy OTC. Jego celem jest umożliwienie deweloperom tworzenia nowych i innowacyjnych doświadczeń.

Rozmowy wideo są lepiej regulowane niż płatności międzynarodowe

Wczoraj Marcus pojawił się w programie CNBC “Squawk Box”, aby omówić misję Lightspark. Według byłego szefa Diem, startup chce przekształcić Bitcoina w globalną sieć płatności. Podkreślił łatwość, z jaką ludzie mogą komunikować się globalnie za pośrednictwem poczty elektronicznej, wiadomości tekstowych lub czatów wideo. Ubolewał, jednak, że wysyłanie pieniędzy za granicę jest nadal dużym wyzwaniem.

Zapytany o ograniczenia istniejących metod płatności, takich jak Venmo, Marcus powiedział, że usługi te nie są uniwersalne. To prawda, nie używamy przecież Venmo w Polsce.

Wyjaśnił, że wysyłanie do nich pieniędzy staje się skomplikowanym procesem. Zwłaszcza jeśli ktoś nie korzysta z tych samych aplikacji fintech lub jest podróżnikiem. Marcus podkreślił potrzebę uniwersalnego protokołu dla pieniędzy w Internecie, czego jego zdaniem brakuje w obecnych systemach. Zwrócił również uwagę, że wysyłanie pieniędzy za granicę często wiąże się z uciążliwymi procesami. Może to być chociażby wizyta w oddziale banku i uiszczenie opłaty.

Na koniec Marcus podsumował. że globalna sieć płatności to “ogromna” sprawa. Przez SWIFT i inne sieci płatności przechodzą transakcje o wartości bilionów dolarów.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *