Bitcoin musi osiągnąć 30 000 USD, aby rozpoczęła się kolejna hossa

Bitcoin Musi Osiągnąć 30 000 Usd Aby Rozpoczęła Się Kolejna Hossa 244b236, NEWSFIN

Według analityka Bloomberga, Mike’a McGlone’a, cena Bitcoina musi wzrosnąć do 30 000 USD, zanim rozpocznie się nowa hossa. Ekspert napisał na Twitterze (X) – “Cena Bitcoina na poziomie 30 000 USD może być nowymi 12 000 USD”. Kurs w wysokości 12 000 USD był potrzebny w 2020 r., aby nadać hossie rozpędu.

Fed hamulcem dla BTC

Jednak hamuclem Bitcoina, według McGlone, pozostaje amerykański bank centralny (Rezerwa Federalna). W ciągu ostatnich 17 miesięcy znacznie zaostrzył on środowisko, podnosząc stopy procentowe w celu okiełznania inflacji.

W międzyczasie inflacja spadła dość mocno, ale według prezesa amerykańskiego banku centralnego to jeszcze nie koniec. Inflacja jest nadal zbyt wysoka, więc prawdopodobnie przez dłuższy czas stopy procentowe utrzymają się na obecnych poziomach.

Może to oznaczać, że Bitcoina czeka jeszcze trudny okres. Podwyżki stóp procentowych powodują bowiem, że bykom nie udaje się przywrócić ceny powyżej 30 000 USD.

Pomimo wszystkich dobrych wiadomości, w tym zwycięstwa Grayscale w pozwie przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), byki nie mogą przejąć sterów.

Czas na spot ETF

Najważniejszą rzeczą dla Bitcoina w tej chwili, według McGlone, jest zatwierdzenie bitcoinowego ETFu typu spot. Oznaczałoby to swego rodzaju “naklejkę zatwierdzenia” Bitcoina przez rząd USA. Inwestorzy będą wtedy wiedzieć, że Bitcoin nie zniknie tak po prostu ze światowej sceny finansowej.

Inwestorzy muszą przez jakiś czas patrzeć w przyszłość, ponieważ obecnie klimat dla cyfrowej waluty wygląda dość ponuro.

Podwyżki stóp procentowych m.in. przez amerykański bank centralny wciąż grożą recesją. A to zwykle zła wiadomość dla ryzykownych aktywów (w tym Bitcoina).

Prawdopodobnie jest to również powód, dla którego cena Bitcoina odnotowała ostatnio spadek. BTC potrzebuje fundamentalnych przełomów (Bitcoin ETF lub halving w kwietniu 2024 r.), aby przywrócić dynamikę we właściwym kierunku.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *