Bitcoin (BTC) traci wrześniowe zyski. Co stanie się w tym tygodniu?

Bitcoin Btc Traci Wrzesniowe Zyski Co Stanie Sie W Tym Tygodniu 6cd7993, NEWSFIN

Bitcoin Btc Traci Wrzesniowe Zyski Co Stanie Sie W Tym Tygodniu 35b8a78, NEWSFIN

Bitcoin (BTC) nie był w stanie utrzymać zeszłotygodniowego odbicia. Poddaje to w wątpliwość możliwość odwrócenia trendu wzrostowego, który rozpoczął się dwa tygodnie temu.

Wybicie z opadającej linii oporu na dziennych interwałach byłoby wymagane, aby potwierdzić, że Bitcoin pozostaje w trendzie wzrostowym.

Bitcoin nie może utrzymać odbicia na tygodniowym interwale

Tygodniowa analiza techniczna pokazuje, że cena BTC odbiła się wyraźnie dwa tygodnie temu. Odbicie to potwierdziło horyzontalny obszar 24 800 USD. Jest to kluczowy poziom, który od lipca 2022 r. sporadycznie działał zarówno jako opór, jak i wsparcie (czerwone i zielone ikony).

Tak więc, dopóki cena nie zamknie się poniżej tego obszaru, możliwe jest, że trwający spadek jest tylko ponownym testem tego obszaru. Tym samym potwierdziłby go jako wsparcie.

Kryptowaluta nie zdołała jednak utrzymać wzrostu w zeszłym tygodniu. Podczas gdy osiągnęła lokalny szczyt na poziomie 27 486 USD, cena utworzyła długi górny knot i zamknęła się niedźwiedzio. Knot (czarna ikona) i niższe zamknięcie wskazują, że byki nie były w stanie utrzymać ruchu wzrostowego. Zamiast tego niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły cenę w dół.

Jeśli spadek będzie kontynuowany, obszar 24 800 USD będzie znajdował się 5% poniżej obecnej ceny. Z drugiej strony, wzrost o 20% byłby wymagany, aby cena osiągnęła obszar oporu na 31 000 USD.

Bitcoin Btc Traci Wrzesniowe Zyski Co Stanie Sie W Tym Tygodniu 20d8954, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Podobnie jak w przypadku akcji cenowej, tygodniowy wskaźnik RSI jest nieokreślony. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika momentum, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Byki nadal mają przewagę, jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy. Jeśli jednak odczyt jest poniżej 50, sytuacja jest odwrotna.

Obecnie RSI dla BTC znajduje się nieco poniżej linii 50, mimo że nadal znajduje się powyżej linii trendu byczej dywergencji, która rozpoczęła się w lipcu 2022 roku. Ponieważ początkowa bycza dywergencja była katalizatorem obecnego ruchu w górę, trend nadal można uznać za byczy, jeśli linia trendu nie zostanie przełamana.

Czy tygodniowa cena BTC przebije opór?

Analiza techniczna dla dziennych przedziałów czasowych również daje sprzeczne sygnały. Po stronie byczej cena odzyskała horyzontalny obszar 25 600 USD po odchyleniu poniżej niego w dniu 11 września (zielone kółko).

Jednak co jeszcze bardziej spadkowe, cena nie zdołała wybić się z opadającej linii oporu obowiązującej od rocznego szczytu. Linia ta spowodowała raczej odrzucenie w dniu 19 września (czerwona ikona).

Podobnie jak w przypadku tygodniowego przedziału czasowego, dzienny wskaźnik RSI znajduje się blisko linii 50. Co więcej, bycza linia trendu dywergencji, która spowodowała odzyskanie obszaru 25 600 USD, jest nadal nienaruszona i obecnie znajduje się na poziomie 41.

W dziennych interwałach najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 25 600 USD, czyli 3% poniżej obecnej ceny Bitcoina. Oprócz linii oporu, obszar oporu 29 250 USD znajduje się 12% powyżej obecnej ceny.

Bitcoin Btc Traci Wrzesniowe Zyski Co Stanie Sie W Tym Tygodniu Ea39c9d, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Dlatego krótkoterminowo Bitcoin będzie zależeć od tego, czy cena wybije się powyżej spadkowej linii oporu. W drugim scenariuszu może spaść poniżej obszaru 25 600 USD.

W przypadku wybicia oczekuje się co najmniej wzrostu o 10% do 29 250 USD. Z drugiej strony, załamanie poniżej 25 600 USD może spowodować spadek do 24 800 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *