Bitcoin (BTC) osiąga miesięczny szczyt pomimo dużej zmienności

Bitcoin Btc Osiaga Miesieczny Szczyt Pomimo Duzej Zmiennosci 584fc69, NEWSFIN

Bitcoin Btc Osiaga Miesieczny Szczyt Pomimo Duzej Zmiennosci 26a8855, NEWSFIN

Bitcoin odnotował pierwszy tygodniowy wzrost od sierpnia, rosnąc o prawie 3% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Ta pozytywna dynamika przerywa czterotygodniowy trend spadkowy.

Największa kryptowaluta doświadczyła znacznego spadku w ubiegłym miesiącu, tracąc 11% swojej wartości. Bitcoin spadł przez nagły krach cenowy w połowie sierpnia, który znacznie obniżył jego ogólną wycenę.

Bitcoin osiąga miesięczny szczyt

Niedawny wzrost Bitcoina o 3% zakończył się na miesięcznym szczycie w wysokości 26 750 USD. Jednak w momencie pisania tego tekstu skorygował się do 26 592 USD.

Ta odporność w trajektorii cenowej Bitcoina jest szczególnie godna uwagi, biorąc pod uwagę historyczne wzorce związane z wrześniem. Miesiąc ten często jest nazywany “Rektember” ze względu na regularne spadki BTC. Stabilność wskazuje, że Bitcoin buduje silne wsparcie przy obecnej cenie. Może to pomóc mu utrzymać większość zysków z początku roku.

Przez cały 2023 r. na ruchy ceny BTC znaczący wpływ miały spekulacje dotyczące ewentualnego zatwierdzenia przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spotowego ETF na Bitcoina. Jednak w ostatnich tygodniach nie pojawiły się żadne istotne aktualizacje dotyczące tego ETF, co prawdopodobnie przyczyniło się do obecnego stabilnego zachowania ceny.

Renomowana firma analityczna Santiment przedstawia pozytywną prognozę dla Bitcoina. Podkreśliła ona, że podaż Tethera (USDT) na giełdach kryptowalut wzrosła do najwyższego poziomu od marca, osiągając 24,1%.

Nowy trend odpowiada ogólnemu spadkowi zasobów BTC i ETH na giełdach. Redukcja ta wskazuje na tendencję inwestorów do trzymania swoich aktywów zamiast handlowania nimi.

Bitcoin Btc Osiaga Miesieczny Szczyt Pomimo Duzej Zmiennosci B27d168, NEWSFIN

Pokaż BTC poza giełdami / Źródło: Santiment

Można przewidzieć potencjalny wzrost zainteresowania zakupami na rynku w przyszłości, łącząc te dwa istotne trendy – rosnącą podaż USDT na giełdach i malejące zapasy BTC i ETH.

Oznaką tego wyłaniającego się trendu jest niedawny wzrost unikalnych adresów Bitcoina. Wskaźnik nie doświadczył wzrostu od kwietnia. Oznacza on zwiększone zaangażowanie w ekosystem Bitcoina, co dodatkowo wspiera optymistyczną perspektywę Santiment na najważniejszą kryptowalutę.

Analityk on-chain Ali Martinez powiedział, że pomimo konsolidacji ceny Bitcoina w ciągu ostatnich kilku tygodni, rosnąca aktywność sieciowa stanowi “jedną z najbardziej byczych dywergencji z perspektywy on-chain”.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *