Bitcoin (BTC) na rollercoasterze. Czy utrzyma 25 000 USD?

Bitcoin Btc Na Rollercoasterze Czy Utrzyma 25 000 Usd 301027c, NEWSFIN

Bitcoin (BTC) spadł od swojego rocznego szczytu osiągniętego w lipcu. Niedawno największa kryptowaluta załamała się z długoterminowej rosnącej linii wsparcia.

Odczyty z tygodniowych przedziałów czasowych i akcja cenowa są zdecydowanie niedźwiedzie. Zwiększa to możliwość, że Bitcoin spadnie jeszcze bardziej.

Bitcoin spada po odrzuceniu z długoterminowego oporu

Analiza techniczna dla tygodniowego interwału daje jednoznacznie niedźwiedzie sygnały. Głównym tego powodem jest odchylenie powyżej obszaru oporu na 30 000 USD i późniejszy spadek poniżej niego (czerwona ikona). Stworzyło to długi górny knot, będący sygnałem presji sprzedażowej.

Po odrzuceniu, Bitcoin załamał się z rosnącej linii wsparcia. Ponieważ linia ta obowiązywała od początku roku, załamanie ceny BTC zostało uznane za istotne niedźwiedzie wydarzenie. BTC znajduje się obecnie zaledwie 6% powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 24 500 USD.

Pomimo spadkowej akcji cenowej, wiadomości są w większości pozytywne. Podczas gdy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odroczyła werdykt w sprawie wniosków o ETF na Bitcoina, analitycy są przekonani, że ich zatwierdzenie nastąpi jeszcze w tym roku.

Ponadto Google rozszerza swoją działalność w chmurze na Salwador. Wywołało to spekulacje na temat wpływu adopcji BTC na tą decyzję.

Bitcoin Btc Na Rollercoasterze Czy Utrzyma 25 000 Usd 357ee81, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI jest zdecydowanie niedźwiedzi. Dzięki RSI jako wskaźnikowi dynamiki, inwestorzy mogą określić, czy rynek jest wykupiony, czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Byki mają przewagę, jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Wskaźnik właśnie spadł poniżej 50 (czerwone kółko).

Jest to pierwszy taki przypadek od początku roku (zielone kółko), kiedy to utworzył rosnącą linię wsparcia. Ten niedźwiedzi sygnał dodatkowo potwierdza załamanie i sugeruje, że spodziewane są dalsze spadki.

Prognoza ceny BTC: Czy załamanie doprowadzi do dalszych spadków?

Podobnie jak w przypadku tygodniowego przedziału czasowego, dzienny sugeruje, że spodziewany jest dalszy spadek.

Cena osunęła się poniżej opadającej linii oporu od rocznego szczytu. Niepowodzenie w wybiciu jest uważane za niedźwiedzi sygnał, który może prowadzić do dalszych spadków.

Po drugie, dzienny wskaźnik RSI wygenerował niedźwiedzią dywergencję (zielona linia). Linia trendu dywergencji jest nadal nienaruszona i zbiega się z odrzuceniem ceny od linii oporu.

Wreszcie, liczba fal sugeruje, że cena znajduje się w piątej i ostatniej fali ruchu spadkowego. Analitycy techniczni wykorzystują teorię fal Elliotta do określania kierunku trendów. Metodologia ta obejmuje badanie powtarzających się długoterminowych wzorców cenowych i ocenę psychologii inwestorów.

Jeśli liczba ta jest prawidłowa, to cena zakończy piątą falę w pobliżu poziomu wsparcia przy zniesieniu 0,5 Fib na 23 600 USD.

Bitcoin Btc Na Rollercoasterze Czy Utrzyma 25 000 Usd Fe6cdd8, NEWSFIN

Wykres BTC/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy ceny BTC, wybicie z opadającej linii oporu będzie oznaczać, że korekta dobiegła końca, a trend jest nadal zwyżkowy. W takim przypadku Bitcoin może zmierzać w kierunku swojego rocznego szczytu na poziomie 31 800 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIKZbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Źródło

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *